Samsung Galaxy Note 8 може да пристигне со двојна SIM во Европа

Филтрирани карактеристики на Samsung Galaxy Note 8

Ако вообичаено користите два телефони од ден на ден, едниот приватен, а другиот работи, повеќе од веројатно е дека отсекогаш сте размислувале за можноста да купите телефон со две SIM картички. Повеќето од крајните терминали лансирани од Самсунг се исто така достапни со двојна SIM, но овој тип на уреди има ограничена дистрибуција во Кина, каде што овој тип на терминал е повеќе од вообичаен. Но, според центарот за поддршка на Самсунг, Следниот Galaxy Note 8 би можел да пристигне во Европа со двојна SIM-верзија, што ќе ни овозможи да управуваме со две независни телефонски линии од еден терминал.

Специфичниот модел со двојна SIM ќе биде N950F / DS. Во моментов не знаеме дали слотот за мемориската картичка ќе биде истиот што се користи за додавање на втората СИМ, како и многу терминали на пазарот што ја нудат оваа опција, или ако напротив, Самсунг ќе лансира друг уред, со нов слот за вметнување на втората SIM-картичка. На 23 август, новиот Galaxy Note 8 е официјално претставен во Newујорк, терминал со кој корејската фирма сака да ја заборави секоја меморија што останува во меморијата на корисниците на неговиот претходникr.

Дизајнот што ќе ни го прикаже Note 8 ќе биде сличен на оној на S8, но со квадратни агли, со 6,4-инчен екран SuperAMOLED. Внатре ќе го најдеме Snapdragon 835, веќе достапен во повеќето терминали на пазарот на високо ниво, покрај S8, но највпечатлива работа е двојната камера, покрај кој го наоѓаме сензорот за отпечатоци, повторно сместен во позиција што сè што постигнува е да го валка стаклото на фотоапаратот, барем додека не се навикнеме на нејзината специфична локација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.