Samsung Galaxy Note 8, ова се вашите официјални додатоци

Пред помалку од една недела, на следниот предводник од корејската компанија Самсунг. Зборуваме за транспарентот на семејството Ноут. И тоа не е никој друг туку моќниот Samsung Галакси Забелешка 8, таблет телефон -phablet- кој има за цел да биде крал на вашиот џеб во следните неколку месеци. И, пази се, причините не изостануваат.

Сега, како и секој терминал, на овој му требаат добри додатоци за да ви го олесни животот. И, пред сè, не ставајте го ризик интегритетот на терминалот. Samsung е една од компаниите што се грижат за овој аспект. И затоа нè учи што е тоа официјална галантерија за вашиот Samsung Galaxy Note 8. Ние ќе ви покажеме подолу.

Исчистете го стоечкиот капак за Samsung Galaxy Note 8

Исчистете го стоечкиот капак, мултифункционален капак

Случаите се кралици на мобилна галантерија. И во овој случај немаше да биде помалку. Samsung Galaxy Note 8 го има овој Clear View Standing Cover кој покрај заштитата на phablet, исто така, му дава задна поддршка за уживање во серии и филмови без да го држите терминалот во ваши раце.

Но, ова не е само тоа што го нуди. Како и во други прилики, овој Samsung Clear View Постојан капак, исто така, прикажува информации на предната страна, без да мора да го отворите капакот. Тоа е, корисникот ќе може да го види времето, преостанатата батерија, па дури и да одговара на повици. Цената на овој додаток е 59,90 евра.

ЛЕД преглед на Samsung Galaxy Note 8

ЛЕД Преглед на капакот, куфер и држач за картичка

Уште еден капак се качува на вагонот. Во овој случај, тоа е уште еден модел кој ќе ви помогне и да го заштитите терминалот во целост и да прикажете информации на предната страна, како што се времето или разни известувања. Големата разлика со претходниот случај е во тоа што не дозволува да се постави во режим на стоење, но тоа го прави можете да ги носите вашите деловни или кредитни картички внатре. Цената на овој модел е 69,90 евра.

Безжична основа за полнење за Samsung Galaxy Note 8

Безжичен полнач Кабриолет, приклучок за безжично полнење

Продолжуваме со нашата рунда за Официјална галантерија на Samsung Galaxy Note 8. И ние го правиме тоа со А. gadget морето на интересно. Особено да го имаме на нашата работна маса и да го оставиме нашиот терминал да се потпира на врвот и да ја наполни батеријата.

Се работи за Безжичен полнач Кабриолет приклучок за безжично полнење. Додаток кој има цена од 79,90 евра и ви овозможува да го поставите вашиот Galaxy Note 8 во различни позиции. Тоа е, можете да го користите за полнење на вашиот мобилен телефон и за прегледување содржина на вашиот екран на удобен и сигурен начин.

Надворешна батерија за Samsung Galaxy Note 8

Battery Pack, вашата надворешна батерија со прекрасен дизајн

Продолжуваме со додатоци кои ви овозможуваат да заборавите на традиционалниот полнач. И во овој случај Samsung ви предлага надворешна батерија што ја има наречено „Battery Pack“. Овој пакет се состои од пријатна надворешна батерија што можете да ја најдете и во сина и во бела боја. И тоа има капацитет од 5.100 милиампери; тоа ќе ви овозможи дополнително полнење од батеријата што доаѓа со Samsung Galaxy Note 8. Запомнете дека батеријата што вклучува phablet е 3.300 милиампери. Цената на овој пакет батерии е 59,90 евра.

Кутија Алкантара за Samsung Galaxy Note 8

Корица на Алкантара и корица на 2 парчиња, два многу интересни предлози за насловната страница

Доаѓаат повеќе корици. И ние го правиме тоа со уште два модела што ќе му дадат поинаков шмек на вашиот Samsung Galaxy Note 8. Ако сте вистински познавач, капакот на Алкантара сигурно ќе биде вашиот идеален капак. И тој е направен, и надвор и внатре, со оваа мека ткаенина што може да се види, меѓу другите, на автомобилските седишта. Според компанијата, лесно се мие со вода и нејзината цена е 49,90 евра.

Кутија за 2 парчиња за Samsung Galaxy Note 8

Во меѓувреме, од своја страна, корицата на 2 парчиња е различен предлог на кој сме навикнати на секторот за мобилна заштита. Станува збор за футрола што се состои од два дела и која го штити само делот од камерата и долниот дел каде што ги наоѓаме S-Pen и портите за полнење и слушалките од удари. Цената на овој модел е 19,90 евра.

Заштитен држач за држач за Samsung Galaxy Note 8

Заштитен стојан капак, максимална заштита за вашиот Samsung Galaxy Note 8

Друг од насловните страни што може да помине добро ако сте некој од оние што го носат вашиот мобилен телефон на сите екскурзии или да вежбаат ризични спортови, Заштитното стоечко покритие може да биде добра опција. Оваа груба - армирана - обвивка ќе го заштити вашиот phablet на удари и падови. Иако, да, за да го користите индукцискиот товар, ќе мора да го отстраните (тоа е единствениот недостаток).

Исто така, и давање поголема важност на бесконечниот екран на 8-инчниот Samsung Galaxy Note 6,3, Овој случај има и поддршка за грб, така што станува ваш приказ за одмор во движење. Цената на оваа корица е 39,91 евра.

Силиконска кутија за Samsung Galaxy Note 8

Clear Cover, типичен силиконски капак

И, за да завршиме со рунда оригинални додатоци за новиот Samsung Galaxy Note 8, го правиме тоа со типична силиконска кутија што речиси и да не додава дебелина на терминалот како што се случува со претходните модели. Е биде достапен во различни нијанси: црна, сина, виолетова или златна. И нејзината цена допрва треба да се открие.

Повеќе информации: Samsung


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Абрахам Вецијана dijo

  Брутално, не разбирам како го немаат сите затоа што е поевтино да нема компјутер, бидејќи со екран и тастатура и глушец веќе го имаш со 6 GB RAM меморија. Тогаш двојната камера и заматеноста му даваат уште еден плус. Брзо полнење исто така. S-PEN е нешто неверојатно и магично, нечуено !!!!, никој друг мобилен нема. НЕМА ЗАМЕНА, НЕМА СПОРЕДНОСТИ, НЕМА СЕ СПОРЕДИ, ТОА Е ЕДИНСТВЕН МОБИЛЕН. САМО ПОЧЕКУВАЈТЕ ГИ ДРУГИТЕ ФИРМИ ОД КОПИРАЈТЕ ОВОЈ НАЈДОБРИ МОБИЛЕ ОД КРАЈОТ НА 2017 ГОДИНА И ЧЕКАЈТЕ ЈАЈЈАЈ ВО МНОГУ ДО БЕЛЕШКА 9, НЕ? Навистина фасциниран !!! 🙂 # SamsungGalaxyNote8 # GalaxyNote8 # Note8 # Трд
  Најново и најмодерно, со безжично полнење, со тројна камера, со скенирање на прст или ирис, па дури и двоен екран (можете да користите половина екран на пример една апликација, а другата половина за друга, истовремено 2, ова е импресивно )
  🙂
  многу среќен