Samsung Galaxy Note 9 може да има читач на отпечатоци под екранот

Најпопуларна верзија на Samsung Galaxy Note 8 во Кореја

Не е тајна дека Следниот предводник на Samsung ќе биде новиот член на семејството Note. Нов phablet со голем формат и тоа го популаризираше факторот на форма пред неколку години. И таков беше приемот кај јавноста што терминалите со голем формат се: мора да има од главните компании во нивните соодветни каталози.

Ако сè работи како и обично, Samsung ќе одржи нов настан минатото лето и ќе се фокусира на септември, месецот во кој се одржува во Берлин (Германија), уште еден технолошки настан од големо значење во секторот: IFA. Во рамките на овој саем, Корејката ја искористи можноста да го изнесе својот нов нов меч со цел да освои голем удел во последниот дел од годината. Оваа 2018 година треба да се појави на сцената Samsung Галакси Забелешка 9.

Отпечаток од прст на Galaxy Note 9 под екранот

Сè сугерираше дека некои од сегашните врвни модели во секторот ќе вклучат нова технологија во однос на читачите на отпечатоци. Apple, на пример, се вклучи во тангента и го елиминираше Touch ID во еден момент и се пофали со новата технологија: Face ID. Како и да е, Samsung повторно се одлучи да го интегрира својот читач на отпечатоци од задната страна, иако со нова локација.

Сега, ако нешто го привлече вниманието на јавноста, тоа се некои азиски модели кои се појавија на пазарот со читачот на отпечатоци под екранот: заштитен читач кој не зафаќа простор на предната страна, оставајќи им целосна важност на екраните . Y оваа одлика може да биде вклучена во Samsung Galaxy Note 9, според извори што биле во можност да се консултираат уште од објавувањето Кореја хералд. Покрај тоа, истата публикација се однесува на фактот дека новиот фаблет на Азиецот е навремено да се појави со оваа одлика и дека неговата презентација ќе пристигне на крајот на август - IFA ќе започне на 31 август. Seeе видиме како сето тоа ќе заврши.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.