Samsung Galaxy S8 е пуштен во продажба денес на официјалната веб-страница

Samsung Галакси S8

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8 + беа достапни за резервација на некои веб-страници или Амазон веќе некое време и сега се достапни директно од официјалната веб-страница на компанијата, да, процесот на купување укажува на тоа Уредот нема да го добиеме до следниот 28 април. Во принцип, неколку продавници, вклучително и Амазон, го пуштија во резерва пред извесно време и првите корисници што ги направија овие резервации се блиску до добивање на новиот Samsung Galaxy S8 денес, но за оние кои сакаат да го купат директно на веб-страницата на производителот сега исто така е достапна.

s

Резервациите на уредот во Јужна Кореја беа навистина изненадувачки, победувајќи ги сите прогнози пред неколку недели и сега компанијата се очекува да постигне добри бројки во останатите земји каде што започна со продажба. Во оваа смисла, во Шпанија можеме директно да го користиме вашиот официјална веб-страница да извршиме купување на Galaxy S8 или S8 +, со опција како додаток на финансирање што ќе ни ја дозволат од страницата. Ова се некои од спецификациите на новиот Samsung Galaxy S8:

 • 6.2 ″ + Quad HD екран
 • Двојна камера 12 MP OIS + 8 MP AF
 • Капацитет на складирање 64 GB и 4 GB RAM + микро SD
 • Отпорен на вода и прашина
 • Систем за препознавање ирис

Без сомнение, се соочуваме со еден од најдобрите уреди на Samsung произведени до денес, добар дизајн на екранот, навистина моќен хардвер и добар број подобрувања во однос на претходниот модел. Но, исто така е точно дека има негативни точки како што се локацијата на сензорот за отпечатоци, неуспесите во системот за препознавање на лицето и најновите вести за црвените екрани кои неодамна се појавија на мрежата. На кратко, тој не е совршен терминал (не веруваме дека постои), но е многу добар уред за најсложените корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.