Некои Samsung Galaxy S8 и S8 + имаат проблеми со „црвениот екран“

И се чини дека Јужнокорејците немаат добра сезона по она што се случи со Samsung Galaxy Note 7 и правните проблеми со корупцијата на наследникот на компанијата. Во овој случај, проблемот не е поврзан со батеријата на уредот, тој воопшто не се запали, но некои корисници кои имаат кој било од новите Samsung Galaxy S8 или Galaxy S8 + тие се жалат на црвена нијанса на екранот на уредот што воопшто не е нормално. Ова е проблем што влијае на неколку уреди и што веќе го гледаме како уште еден важен стап на компанија која го одложи лансирањето на овие уреди токму за да се избегне какво било откажување на уредот, но јасно е дека тие не успеале и секој пат „ дамка "станува поголема.

За сега, мора да се каже дека постои можност засегнатите корисници во некои да не го сфатат тоа ако немаат друг сличен модел покрај него, но во некои други случаи ако проблемот е многу забележлив и ова може да се должи на различните панели што се инсталирани во новиот Samsung Galaxy S8. Во овој случај, го оставаме чистото видео со проблемот со црвениот екран на колегите од ProAndroid, видео што јасно го покажува проблемот и Го става Самсунг во сериозни проблеми ако навистина не се реши со ажурирање на софтвер што е веќе официјално објавено од компанијата за да го реши или барем да се обиде да го реши овој проблем. 

Во секој случај тоа не е проблем што влијае на сите продадени единици, но јасно е дека проблемот постои и корисниците ќе мора да преземат соодветни мерки за Samsung да се погрижи за веќе препознаениот проблем со црвениот екран. Galaxy S8 не можеше да си дозволи грешки со оглед на она што се случуваше претходно во компанијата, а тоа е дека контролите за квалитет се чинат видливи со нивното отсуство во модел кој веќе покажа истиот ден од презентацијата дека препознавањето на лицето не е безбедно, сензорот за отпечатоци е на нешто проблематична локација и сега откако е официјално пуштен во продажба, гледаме дека има голем проблем на екранот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   ЕДУАРДО ВАН ОСТЕН dijo

    Јас имам Самсунг А9 1 година и го има тој проблем, мислев дека на моменти ми е вид поради сонце, гледам дека не е така