Samsung Galaxy S9 повторно може да има читач на отпечатоци од предната страна

нова локација читач на отпечатоци од прсти samsung galaxy s9

Ако има нешто што беше критикувано во последно време Samsung Galaxy S8 и S8 + е статус на твојот читач на отпечатоци. Кореецот одлучи дека е време да се обложи на нова локација за овој сензор за отпечатоци. И конечната одлука беше да се постави во задниот дел. Сепак, ситуацијата не е вообичаена во другите терминали во секторот; тоа е, под камерата, туку повеќе се одлучи за помал читач и ставете го веднаш до сензорот на фотоапаратот.

Не е пријатно, а валкањето на оптиката на фотоапаратот е еден од проблемите што корисниците го најдоа. И очигледно овие поплаки се остварија и компанијата ги забележа своите следни предводници: Samsung Galaxy S9 и Samsung Galaxy S9 +.

Читач на отпечатоци Samsung Galaxy S9

Како што стана познато, Кореецот ќе одлучеше да се повлече и повторно да се обложувам со поставување на читачот на отпечатоци на предната страна. Сега, не би било како читателите што сме ги виделе досега, но овој нов модел би бил помал - и побрз - од претходните генерации. Но, пази, бидејќи од тогаш SlashGear тие исто така предупредуваат дека овој модел може да доведе до нов бран критики кон компанијата.

Ако обрнеме внимание на ова протекување, Samsung Galaxy S9 и S9 + не би го носеле читателот под екранот како што е наведено пред неколку недели; Се чини дека Самсунг не пристигнува на време за оваа нова генерација паметни телефони и би се обложил на имплементација на модел кој би нападнал дел од екранот оставајќи „остров“ на дното на екранот. Тоа е, што се случува со Основен телефон или на iPhone X.

Да запомниме дека мобилните телефони од најновата генерација се модели кои немаат физички копчиња и немаат рамки. Значи, ако оваа гласина е точна, Сликите на екраните Samsung Galaxy S9 и S9 + може да бидат исечени од овој читач на отпечатоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.