Samsung Galaxy S9 ќе биде претставен во февруари

Читач на отпечатоци за локација на Samsung Galaxy S9

Добро знаевме дека за време на прославата на CES 2018 ќе имаме новости за следниот предводник на Samsung. Азиската компанија не разочара. Терминалот не е објавен, но да Потврдено е во кој месец официјално ќе биде претставен новиот Samsung Galaxy S9.

Во текот на последните неколку месеци познати се различни податоци за следниот врв на опсегот на Samsung. Карактеристиките; некои протекоа слики за тоа каков ќе биде вашиот дизајн; или последниот што го знаевме е каде што ќе се наоѓа читачот на отпечатоци на задната страна на Samsung Galaxy S9.

Самиот претседател на поделбата за мобилни телефони, диџеј Кох, потврди на прес-конференција дека Samsung Galaxy S9 ќе биде претставен следниот февруари, во рамките на новото издание на Мобилен Светски конгрес. Затоа, немаше презентација во Лас Вегас како што се шпекулира, но имавме новости. Уште повеќе, се шпекулира дека точниот датум за неотпакуваниот настан Wouldе беше 27 февруари.

Од друга страна, исто така треба да се земе предвид дека сегашниот модел, Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 + беше претставен во Newујорк минатиот март и се појави во продажба еден месец подоцна. Затоа, оваа година е еден месец пред својот претходник. Y, Што знаеме досега за овој Samsung Galaxy S9?

Како прво, ќе има две верзии (нормалната 5,8 инчи и верзијата Плус со 6,2 инчи). Исто така, внатре Би го имал најмодерниот и најмоќен процесор од Qualcomm, Snapdragon 845. Што се однесува до внатрешните мемории, можевме да видиме модели со најмногу 6 GB RAM и 64 GB простор за најосновниот модел. Конечно, читачот на отпечатоци ќе биде поставен веднаш под сензорот на фотоапаратот за да може корисникот да има пристап поудобно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.