Samsung Gear 360 Pro може да го придружува новиот Samsung Galaxy S8

Samsung Gear 360

Гласините за неодамнешното лансирање на Samsung Galaxy S8 стануваат сè посилни и оттогаш не е за помалку Samsung нема толку успех како што се очекуваше со Samsung Galaxy Note 7.

Вака е нашиот придружник Виламандос пред неколку дена. И, сега самиот SamMobile не само што ги презема информациите, туку и известува за доаѓањето на Samsung Gear 360 Pro, нова верзија на нејзината популарна камера за проширена реалност која се чини дека доаѓа од раката на Samsung Galaxy S8.

Новата верзија на Gear 360, Samsung Gear 360 Pro ќе биде напреден модел каде што не само што се подобрува процесот на снимање, туку и резолуцијата на сликата и сензорот на фотоапаратот се подобрени, иако во моментов не ги знаеме техничките детали, како и цената што ќе ја има овој гаџет.

Samsung Gear 360 Pro ќе доаѓа со технички подобрувања за подобро снимање

Така, се чини дека Samsung ќе ја копира презентацијата на Samsung Galaxy Note 7 каде покрај мобилниот тие претставија и модел на Samsung Gear VR, Samsung 360 и други додатоци на кои Samsung обложува. Ако ова е вистина, можеби не само што имаме Про верзија на Samsung 360, туку исто така ајде да имаме нов модел на очила за виртуелна реалност како и некој друг додаток што ќе го придружува новиот Samsung Galaxy S8, како што е капакот на тастатурата за повеќето професионалци или S Pen плус прилагодено на фаблетот.

Лично верувам дека ваквите вести од SamMobile се точни и дека експлозиите на Samsung Galaxy Note 7 и нанесуваат голема штета на компанијата. Но, дека Самсунг ги унапредува лансирањата на овие производи е лош знак бидејќи укажува дека моделот фаблет, Дизајнот на белешката 7 е погрешен и затоа експлодира, е она што би го оправдало лансирањето на друг мобилен а не поправка на моделот. Во секој случај се чини дека новите мобилни и гаџети се на пат, но Дали овие ќе експлодираат?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.