Samsung Gear S2 сега е компатибилен со iOS

Samsung

Сопствениците на А. Samsung Gear S2 долго чекаше на можноста за бидете во можност да го поврзете вашиот паметен часовник со на пример iPhone. По долго чекање, таа можност е веќе реалност благодарение на ажурирањето што го започна Verizon за уредот Samsung, барем во САД.

Во моментов во другите земји оваа компатибилност не е можна, иако треба да се замисли дека не треба да трае долго за да се достигне Шпанија и многу други земји. Samsung сè уште не ја потврди веста, иако се надеваме дека наскоро ќе ја официјализира и ќе започне да ја лансира ажурирањето што му овозможува на паметниот часовник да се поврзе со iOS уреди низ целиот свет и да ослободува паметни часовници.

Како е нормално не знаеме многу информации за оваа компатибилност на Gear S2 со iOS, што ќе се открие со пристигнувањето на ажурирањето на уредите во сите земји во светот. Она што се чини сигурно е дека ова ќе ја зголеми продажбата на уредот, кој досега немаше освоено премногу сопственици на iPhone поради недостаток на компатибилност меѓу двата гаџета.

Ако имате Samsung Gear S2 и iPhone имате среќа, иако за да бидете целосно среќни ќе мора да почекате неколку дена ажурирањето да биде официјално пуштено во ваша земја. Секако, не грижете се бидејќи штом е достапна новата верзија на софтверот за Gear S2, ќе го објавиме за да можете веднаш да го инсталирате.

Што мислите за најавата за компатибилност помеѓу Samsung Gear S2 и Apple iPhone?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

22 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто dijo

  Па, не сум во можност да ги поврзам. Што можам да направам

 2.   Роџер dijo

  Добар ден. Имам iPhone 6s Plus и неотворен Gear S2. Прашањето ми е дали кога го поврзувате, добивате известувања за whatsapp на вашиот мобилен телефон ???
  Лудувам барајќи информации, но не можам да најдам ништо.

  Благодарам

 3.   Луис dijo

  Па, јас сум истиот, со мојот iPhone и со ново купениот часовник во фиоката, бидејќи тоа не го ни открива преку блутут. Го купив како резултат на оваа вест, ќе видиме.

  1.    Роџер dijo

   Па, чудно е. Сум видел многу видеа каде се гледа како се поврзува и прима известувања од Фејсбук, линија и други. Но, whatsapp воопшто ништо. Јас сум таму за да видам дали можам да го продадам или да го задржам. Чекам одговор од оваа страница.

 4.   hiennysig dijo

  Веста е очигледно лажна и не е проверена. Непрофесионално.

 5.   Маркос dijo

  Веста е јасна стратегија на Самсунг да создаде лажни очекувања за да оствари поголема продажба. Сигурен сум дека постои јасен интерес за филтрирање на овој вид вести знаејќи дека тие никогаш нема да бидат компатибилни, со единствена намера будали како мене да се тука со часовникот Самсунг и Ајфон кои чекаат ...

 6.   Трила dijo

  Ги имам синхронизирани!
  WhatsApp пораките се добро примени, но не може да се одговори додека не се компатибилни

  1.    Адолфо dijo

   Размијте ако ги имате синхронизирани, споделете ја формулата дека сум изгубен и би бил многу благодарен.

 7.   Nil dijo

  Здраво момци, имам синхронизиран мојот iPhone 6, недостаток е што не можам да одговорам на е-пошта, whatsapp, лице, твитер ... од часовникот.

  ставете го во оригинална фабричка состојба и ставете го на работа најголемиот дел веќе го нема

  1.    Адолфо dijo

   Благодарам Нил. Прашање, дали зборуваме за Европа или Америка?

  2.    Јуанц dijo

   Ако го ставам во оригинална фабричка состојба, дали сè ќе се избрише ???

 8.   Никола dijo

  За whatapp мора да имате центар за разговор

 9.   Салвадор Гилперез dijo

  Имате вест за тоа? Дали некој навистина синхронизирал iphone со опрема s2 ??

 10.   Езекиел dijo

  Да, но лесно е како да одите на Bluetooth и да го поврзете, добивате повици, известувања итн.

 11.   Енрике М. dijo

  Тоа ако нема апликација на iphone? Имам iPhone 6 и работите воопшто не одат. Не гледам тапа јасност кај никого. Може ли некој да го објасни процесот?

 12.   Таво dijo

  Очајно е да не можам да ги синхронизирам, ако има ажурирање како би можел да го сторам тоа, немам никаква поврзаност затоа што не можам да ја синхронизирам, а тоа пак е неможам да направам ажурирање, навистина ако некој можеше да стори тоа ги кажува чекорите, сериозно дека ќе им бидеме благодарни на оние што не можат

 13.   Јован dijo

  Ниту јас не можам да ги синхронизирам.
  Имам iphone 5s и relog не ме детектира воопшто.

 14.   Рубен dijo

  Relog е со ј !!!
  ЧАСОВНИК

 15.   Jeanан Пјер ЛАКОР dijo

  Како да инсталирам whatsapp на мојот Samsung Gear S2? Го имам инсталирано на мојот Galaxy S 6, но не можам да го гледам на часовникот.
  Може ли некој да ме извести?

 16.   пили ГАЛЕРА МАРТИНЕЗ dijo

  Здраво, го имам синхронизирано со iPhone 6 и добивам вотапс, но не можам да одговорам
  ниту повик, не знам како да го направам тоа, го синхронизирав денес, ако некој може да ми помогне
  благодарение

 17.   Лора Мартинез dijo

  Здраво, само што ми дадоа Gear S2 и имам iPhone 5s, пред да го отвориш, дали мислиш дека има можности за поврзување? Повеќето од оние што прочитале дека немате потешкотии имаат iPhone 6 ... дали ќе работи со 5s? ¿? ¿? Ти благодарам многу

 18.   палејандро dijo

  Здраво на сите, го ставам ова за да помогнам: го поврзав Gear s2 со мојот iphone 6s, нема проблем, најпрво го поврзав само со блутут и добив известувања, но без да можам да се поврзам со сасунг опрема апликација од продавницата за јаболка. Истражувајќи открив дека ако го поврзавте часовникот со Самсунг, го ажуриравте и потоа го враќате од фабриката, тој се поврзува со апликацијата за iPhone на Samsung, сега истражувам како да одговорам на WhatsApp. Се надевам дека ќе ти помогне. поздрав