Санхок, новата мапа на PUBG за компјутер достапна на 22 јуни

И покрај успехот што го има Fortnite кај многу корисници, особено кај најмладите, PUBG сепак е најпосакувана за корисниците што бараат игра поблиску до реалноста. PUBG моментално е достапен на Xbox, PC, Android и на iOS. Во моментов, најавата за лансирање на PS4 сè уште не дава симптоми на живот како верзијата за Nintendo Switch.

Вчера, PUBG доби големо ажурирање во својата верзија за мобилни уреди во кое го додаде режим на прво лице, заедно со голем број нови функции. Но, тоа не е единствената вест што оваа игра ни ја нуди, бидејќи корисниците на верзијата за компјутер ќе добијат нова мапа следниот петок: Санхок.

Санхок засега ќе допре до сите корисници преку ажурирање само на корисниците на компјутер, Корисниците на Xbox ќе мора да почекаат уште еднаш, за да можат да уживаат во оваа нова мапа, чија главна особеност е нејзината големина: 4х4 км, во споредба со мапите Ерангел и Мирамар, со големина од 8 × 8 км.

Намалените димензии на оваа нова мапа ќе ви овозможат да уживате во побрзи игри и исто така да уживате ново оружје што пристигнува да го замени SCAR-L. Зборуваме за QBZ95, пушка што ви овозможува да складирате 30 куршуми во кертриџот, може да се прошири до 40, а исто така да пука 1,4 пати побрзо од SCAR-L. Ова ново оружје е достапно само на оваа мапа, додека SCAR-L ќе продолжи да биде на другите две.

Оваа мапа е во бета фаза изминатиот месец мај, па веројатно сте виделе видео на YouTube или PUBG Twich со оваа мапа. Од 22 јуни оваа мапа ќе биде достапна за сите корисници на компјутерската игра, мапа каде што временските услови тие можат драстично да се променат, бидејќи уште еден елемент што треба да се земе предвид при пресметување на ударите на далечина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ренди oseозе dijo

    Новото за де паб?