SmallPDF и неговите четири функции за работа преку Интернет со PDF-датотеки

ракувајте со датотеки со PDF

SmallPDF е веб-апликација која во моментов нуди можност за работа со четири многу важни функции и меѓу кои, барем една ќе ја користиме често. Бидејќи станува збор за апликација преку Интернет, можеме да ја извршуваме на Виндоус, Линукс или Мек, ситуација што се должи на фактот дека е потребен само добар Интернет прелистувач за извршување на SmallPDF.

Ya претходно споменавме апликација што ни овозможи голем број услуги кога работиме со различни датотеки што подоцна можеме да ги обработиме во PDF МалПДФ комплемент што треба да го земеме предвид бидејќи оваа онлајн алатка не бара никаква регистрација за да работи со секоја од нашите датотеки, процес што тече во реално време.

Различни услуги што треба да се користат со SmallPDF

Откако ќе се упатиме кон МалПДФ Со Интернет прелистувачот, во горниот дел (лента за опции) и во долниот десен агол ќе ги најдеме услугите што ги нудат нивните развивачи, а тоа се:

 • Компресирајте PDF. Со оваа услуга МалПДФ корисникот може да компресира PDF-датотека во помала големина, за да може да ја испрати по е-пошта.

SmallPDF 01

 • Слика во PDF. Во случај да треба да имаме неколку слики во PDF-датотека, со оваа опција можеме да го постигнеме тоа без никаков проблем и во реално време. Може да се користат повеќе опции, а меѓу нив да се постават маргините и процентот на слики главно.

SmallPDF 02

 • PDF на слика. Може да биде и обратно, што значи дека ако во одреден момент имаме стекнато PDF-датотека со слики интегрирани во неа, со користење на оваа услуга можеме да ги извлечеме сите на нашиот компјутер и во jpeg формат.

SmallPDF 03

 • Спојување на PDF. Со оваа функција, ќе имаме можност да споиме еден или повеќе PDF документи во една датотека.

 

Спојте повеќе PDF документи во едно со МалПДФ

Сметаме дека ова е една од најважните функции што ги нуди оваа веб-апликација со име МалПДФ, поради што ќе се обидеме да бидеме малку поексплицитни во користењето на некои од неговите карактеристики вклучени во неговиот интерфејс. Откако ќе ја избереме оваа услуга од долниот десен агол (како што предложивме погоре), веднаш ќе се прикаже мала кутија каде што е предложено корисникот повлечете на сите оние слики што сакате да ги обработите; после тоа и малку подолу, ќе бидат прикажани 2 работни јазичиња:

 1. Режим на архивирање.
 2. Режим на страница.

Во првиот работен режим, ќе ги споиме сите PDF датотеки во една, без оглед на кој било вид на избор на страница или случаен редослед што некој може да го посака.

SmallPDF 06

Работејќи во режим на страница, имаме подобри карактеристики, каде што корисникот ќе ги прегледа сите страници на секоја од нивните датотеки прикажани на еден екран. Таму можете да ги прераспоредите според нашата потреба, а ние исто така можеме да елиминираме било кое од нив ако тоа е наша потреба. За да ја постигнеме оваа последна опција, треба само да го поставиме глувчето над секоја од страниците, во тоа време мал X ќе биде прикажан горе десно, исто што и со кликнување на неа, таа страница ќе исчезне веднаш.

SmallPDF 05

Откако ќе ја нарачаме секоја од страниците на PDF-датотеките што претходно ги внесовме во оваа услуга МалПДФ, корисникот може да го искористи последното копче што вели «комбинирајте PDF«, Ова се додека се согласуваме со новата структура на добиениот документ.

Како што можеме да му се восхитуваме, МалПДФ Тие нудат интересни алтернативи кога работите со различни PDF документи, веб апликација која е потполно бесплатна и не бара никаков вид на регистрација на нашите податоци и информации. Инвеститорот на МалПДФ Таа не постави никакво ограничување за користење на секоја од своите услуги, барајќи само мала донација од 3 долари за оние кои сакаат да соработуваат со нејзината работа.

Повеќе информации - PDF Burger: прекрасен менаџер на датотеки PDF

Веб - МалПДФ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.