Snapchat нуди нови филтри, како и можност за создавање групи

Snapchat

Смешно е како до сега секогаш коментиравме како, на еден или друг начин, на крајот беше секогаш Snapchat неповолност што Инстаграм, Фејсбук Месинџер, Ватсап ... копираа голем дел од таа функционалност што ја прави толку привлечна кај младите, додека буквално ја конфигурира како социјална мрежа, многу поразлична од сè што бевме навикнати до денес.

Овој пат ќе мора да зборуваме за новостите презентирани од последното ажурирање на Snapchat за iOS, засега корисниците на платформата што користат Андроид ќе треба да почекаат време што сè уште не е откриено за да го добијат ова ажурирање. Меѓу највпечатливите, потенцирајте ја можноста за создавање групи до 16 лица или пристигнување на нови филтри.

Претворете ги вашите спомени на Snapchat во вистински уметнички дела благодарение на новите филтри.

Фокусирајте се за момент на групите, потенцирајте дека, како што обично се случува, Snapchat е донекаде различен од останатите социјални мрежи. Имајќи го ова на ум, сигурно е полесно да се свари тоа што, на пример, пораките испратени до групата ќе бидат избришани по 24 часа и привремениот рок може да се репродуцира само еднаш за секој член на групата.

Од друга страна, време е да зборуваме за новите филтри. Овој пат копираше Snapchat Призма така што сега можете да ги претворите фотографиите што ги поставувате од вашите Спомени во вистински уметнички дела што можете да ги споделите со сите ваши контакти.

Snapchat постепено стана a Упатувач Во рамките на комплицираниот свет на социјални мрежи, поради тоа тие мора да продолжат да иновираат со френетично темпо, исто како и другите социјални мрежи да копираат голем дел од ексклузивните функции што ги нудат, доколку сакаат да продолжат да бидат исто така разгледани како тие се денес од сите нејзини корисници.

Повеќе информации: Snapchat


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.