SNES Mini на Nintendo сега е официјален и нема да биде ефтин

Разговаравме и во други прилики за тоа како модата се вратила на старите, особено во однос на технологијата. Вака NES Classic Mini на Nintendo предизвика вистинска фурора и брутален пад на акциите. Овде, во Gadget Actualidad ви направивме преглед за NES Classic Mini па дури и ве научивме да вклучувате нови игри. Сепак, fansубителите на големиот „Н“ сакаа повеќе, а јапонската фирма им го даде.

Вака денес Nintendo одлучи да потврди дека Super Nintendo Entertainment System исто така ќе биде лансиран во мини верзија и со бројни претходно вчитани игри внатре ... Дали сакате да знаете кога ќе излезе SNES Classic Mini и неговата цена?

Конзолата Willе пристигне на пазарот во Северна Америка следниот септември од не помалку од 79,99 американски долари, што претставува раст до 20 долари во споредба со претходната цена. Се надеваме дека европската верзија ќе биде поскапа. Како поттик, ќе најдеме уште еднаш верзија потполно идентична со онаа што ја имавме во тоа време, но „мини“. Покрај тоа, во Европа можеме да уживаме во игри што првично беа издадени за азиските и северноамериканските пазари како што е Final Fantasy III.

21 вкупен натпревар Тие се оние што повторно ќе ги инсталираме во конзолата, придружени се секако со HDMI кабел и бидете внимателни, бидејќи овој пат ќе имаме две контроли. Без сомнение, многу добра вест.

Список на игри

 • Контра III: Вонземјанските војни
 • Магаре Конг Земја
 • Земјата врзана
 • Final Fantasy III
 • Ф-НУЛА
 • Кирби суперѕвезда
 • Курс за соништа на Кирби
 • Легендата за Зелда: Линк за минатото
 • Мега Ман Х
 • Тајната на Мана
 • Star Фокс
 • Star Fox 2
 • Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting
 • Супер Castlevania IV
 • Духови на супер духови
 • Super Mario Kart
 • Супер Марио RPG: Легенда на седумте везди
 • Супер Марио светот
 • Супер Metroid
 • Супер удар !!
 • Островот Јоши

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.