Sonos најавува Beam од втората генерација, хит по цена и перформанси

Северноамериканска фирма Sonos Постојано ни остава збир на паметни звучници за сите домови и со с and повеќе алтернативи. Овде, на Актуелидад Гаџет, го анализираме во тоа време Оригинален Sonos Beam, како и неговиот наследник во високата класа, на Sonos Arc, најдобрата звучна лента за домот што можете да го купите.

Во оваа прилика Sonos најавува обновување на Sonos Beam, неговата звучна лента за телевизори со паметна конекција и виртуелен асистент. Откријте со нас овој нов Sonos Beam што наскоро ќе го анализираме во Gadget News за детално да ви каже од што се состои хардверското ажурирање.

Првата голема промена од оваа втора генерација Sonos Beam очигледно е дека го усвојува производствениот дизајн на поликарбонат, со што се напушта еден од единствените производи што остануваат со текстилна обвивка. Очигледно, традиционалните црно -бели бои на брендот с still уште се одржуваат, како и мултимедијалната контрола на допир на горниот дел заедно со LED индикативната за виртуелниот асистент, Alexa или Google Home во неговиот случај. Во однос на дизајнот и големината, оваа втора генерација Sonos Beam останува непропустлива, предниот дел едноставно станува крут систем со перфорации, како што веќе се случува во Sonos Arc или Sonos One.

Исто така, има Apple AirPlay 2 со интеграција HomeKit, синхронизација со далечинскиот управувач на телевизорот за да може лесно да се контролира со еден далечински управувач преку инфрацрвениот сензор, како и скок кон HDMI eARC што овозможува целосна интеграција со телевизорот и максимален квалитет на звукот. Новиот процесор Sonos Arc 2 е за 40% побрз и има за цел да понуди виртуелен опкружувачки звук како и Dolby Atmos со 3Д ефект, кој ќе биде компатибилен со прецизноста што се обезбедува преку Turueplay.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.