Sonos се здружува со HAY за лансирање на ограничено издание на моделот One

Фирмата „Сонос“ штотуку претстави ексклузивно издание на моделот Sonos One, модел што го анализиравме пред неколку дена во Актуелиадад гаџет во прилог на Sonos Play 5,  во соработка со компанијата HAY, компанија која дизајнира мебел инспириран од современиот живот. Од оваа соработка и нивната посветеност кон дизајнот и технологијата Роден е ХАЈ за Сонос.

ХАЈ за Сонос е ограничено издание што ќе се појави на пазарот во септември оваа година во нова палета на бои: црвена, зелена и жолта, бои кои совршено се комбинираат со производите што ги произведува ХАЈ и кои додаваат на црно-белото што ние Сонос нуди. Ова ограничено издание HAY за Sonos, ни ги нуди истите карактеристики како Sonos One, главната разлика кај овој модел е новите бои.

Според потпретседателот на Сонос, Тад Тулис, оваа колекција е наменета за се спојуваат со животната средина по природен пат и остануваат потполно незабележани, па оттука кога станува збор за додавање нови бои на моделот Sonos One, тие се определија за компанија која знае точно како да го направи тоа, како што е HAY.

Ко-основачот на ХАЈ наведува дека:

Бојата е една од најважните алатки во процесот на дизајнирање за мене, па затоа не сакав да креираме само скала на бои што е визуелно привлечна. Боите можат да бидат целосно скриени, избледени или контрастни. Создавањето палети на производи во повеќе бои предизвикува поголемо влијание и ни овозможува да комбинираме елементи во внатрешната декорација

HAY за Sonos, ќе биде компатибилен со AirPlay 2, со кој можеме да управуваме независно од истиот уред со содржината што се репродуцира на секој од уредите компатибилни со оваа технологија, што ни овозможува да создадеме различни средини.

Внатре наоѓаме два засилувачи од класа Д, високотонец и двигател на средниот опсег, плус шест микрофони и адаптивен алгоритам за поништување на бучавата да се фокусира на лицето кое зборува во моментот за да се осигура дека опремата ги разбира гласовните команди.

Благодарение на технологијата Trueplay, можеме поставете го Sonos One каде било во собата бидејќи оваа технологија ни гарантира одличен квалитет на звукот, откако ќе ги следиме сите елементи што се наоѓаат во нејзиното опкружување.

Ограничено издание HAY за Sonos ќе се најде во продажба за 259 евра во септември, и ќе бидат достапни преку Веб-страница на Сонос, исто така, во официјалните продавници на компанијата во Newујорк, Берлин, Лондон и HAY House во Копенхаген.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.