Soundcore Liberty 3 Pro се нова алтернатива со ANC и висока дефиниција

Саундкор е аудио фирма која се етаблира во овој незаситен сектор преку производство на производи со високи стандарди за квалитет, како што е случајот со другите што ги анализиравме овде во Gadget News од стилот на Cambridge Audio или Jabra. Така, сега се фаќаме за бизнис со Soundcore.

Подлабоко го разгледуваме новиот Liberty 3 Pro од Soundcore, слушалките TWS со ANC и звук со висока резолуција што ќе ги воодушеви корисниците. Дознајте со нас како се издвојуваат Soundcore Liberty 3 Pro и дали навистина ги исполнуваат сите тие ветувања.

Материјали и дизајн

Овие Liberty 3 Pro имаат диференциран дизајн и тоа е нешто што се цени на пазарот за слушалки TWS каде некои се чини дека се директни копии на други. Во овој случај, Soundcore е силно посветен на диференцирачкиот дизајн дури и во неговиот случај, ова изгледа како „кутија за таблети“ што се отвора со лизгање нагоре и изгледа прилично добро. Што се однесува до боите, можеме да избереме бела, зеленикаво сива, јоргована и црна. Имаат низа гуми наоколу кои го прилагодуваат на нашето уво, за да не паѓаат и правилно да изолираат. Сето тоа без да заборавиме дека навистина имаме работа со слушалки за во уво, односно се вметнуваат во увото.

На овој начин со својот дизајн овозможуваат циркулација на воздухот низ систем кој го намалува притисокот во внатрешноста на увото и ја прави секојдневната употреба поудобна. Имаме три основни ергономски точки за држење, „перка“ на врвот, гумата на дното и стисокот што се појавува со силиконската подлога. Нарушувачки дизајн и тие се прилично удобни.

Технички карактеристики и „Златен звук“

Сега одиме на чисто техничко. Тие се произведени со предна камера и структура која овозможува намалување на големината и подобрување на фреквенциите на звукот. Вклучува и блиндиран драјвер и конечно динамичен драјвер од 10,6 милиметри. Така, користи технологија за коаксијален звук ACAA 2.0 со активно поништување на шумот преку систем за прилагодување вклучувајќи внатрешни микрофони.

Поддржаните аудио кодеци се LDAC, AAC и SBC, во принцип ќе имаме звук со висока резолуција иако тие не одат рака под рака со стандардот aptX на Qualcomm. Исто така, треба да се напомене дека тие се независни вистински безжични слушалки, ќе можеме да ги користиме посебно без никаков проблем.

Го имаме овој начин на персонализиран звук преку системот HearID и сараунд звук во три димензии. Бидејќи знаеме дека сè уште сакате да вежбате со нив, не би можеле да пропуштите сертифициран отпор на вода IPX4 што ќе ги реши повеќето употреби што можеме да ги очекуваме. Немаме целосни информации за внатрешниот хардвер во однос на поврзаноста, знаеме дека е Bluetooth 5 и дека гореспоменатиот LDAC кодек ни овозможува пристап до звук Hi-Res, односно со три пати повеќе податоци од стандардниот Bluetooth формат . Анкер саундкор ...

Прилагодено поништување на шум и апликација

Шесте интегрирани микрофони со вештачка интелигенција го прават поништувањето на бучавата на овие Liberty 3 Pro исклучително добро и што успеавме да го цениме во нашите тестови. И покрај сето ова, можеме да искористиме три различни алтернативи во зависност од нашите вкусови и потреби. Како што викаат HearID ANC го идентификува акустичното ниво на надворешноста и внатрешноста на увото, затоа можеме да прилагодиме три нивоа на поништување на бучавата од најниско до највисоко во зависност од видот на бучавата што ја перципираме. Сето ова без да се заборави митскиот „режим на транспарентност“ кој не можевме да го тестираме бидејќи не го вклучува до следното ажурирање, овој систем се нарекува Enchance Vocal Mode.

За сето ова имаме примена на Саундкор (Андроид / iPhone) со мноштво функционалности и добар кориснички интерфејс. Во оваа апликација можеме да ги прилагодиме реакциите на допирите што ги правиме на слушалките за да комуницираат со нивните контроли на допир, како и да промениме некои поставки за поврзување и преференции со останатите уреди. Како би можело да биде поинаку, имаме систем за изедначување со кој можеме да играме за на крајот да се одлучиме за нашата омилена верзија.

Автономија и детали за „премиум“ производ

Anker's Soundcore не ни достави конкретни информации во врска со капацитетот на батеријата mAh на овие слушалки. Да, ни ветуваат 8 часа користење со едно полнење, кои се намалени за 10 до 15 проценти во нашите тестови со вклучено поништување на бучавата. Имаме вкупно 32 часа ако ги вклучиме и обвиненијата за случајот, кои на ист начин сме биле вкупно околу 31 час.

Оваа футрола ни овозможува да ги полниме слушалките така што за само 15 минути ни нудат уште три часа репродукција. Покрај тоа, полнењето на куќиштето се врши со помош на USB-C кабел, но како би можело да биде поинаку имаме безжично полнење со стандардот Qi во нејзиниот долен дел, како и три LED диоди на предната страна кои не информираат за статусот на автономија. Сите овие податоци малку ги подобруваат оние што ги нудат Liberty Air 3 Pro и Liberty 2 Pro. На ниво на автономија, овие Liberty 3 Pro се на ниво на најдобрите, иако нивната големина веќе дава добра волја дека ќе имаат извонредна во овој дел.

Мислење на уредникот

Бевме пријатно изненадени од овие Liberty 3 Pro нивниот фин и детален аудио квалитет каде што можеме да најдеме секакви хармонии и фреквенции. Поништувањето на бучавата е извонредно, и пасивно и активно, а неговите добри микрофони дадоа одличен одговор на потребата за остварување повици или одржување видео конференции. Bluetooth врската е стабилна во сите погледи. Впечатливо е, да, прекумерното подобрување на басот и тоа што контролите на допир не реагираат толку често колку што би сакале. Неговата цена е околу 159,99 евра на Амазон и официјалната веб-страница на Анкер.

Слобода 3 Про
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
159,99
 • 80%

 • Слобода 3 Про
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 2 ноември 2021
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Conectividad
  Уредник: 90%
 • Аудио квалитет
  Уредник: 80%
 • Карактеристики
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Добар квалитет на звук
 • Добар ANC
 • Комплетна апликација и автономија

Contras

 • Високо подобрен бас
 • Контролата на допир понекогаш не успева

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.