СПЦ иновира со своето ограничено издание дизајнирано од Ел Диос де лос Трес

СПЦ продолжува со својата желба за демократизација на технологијата, фирмата се обложи на својот посебен настан во Мадрид да го направи ексклузивниот можен за секого. Ги видовме дизајните од прва рака каде трите најкласични производи на СПЦ сега изгледаат подобро од кога било. Страдор го пренесува својот креативен универзум на три од новините на СПЦ, таблетот Небото 10.1, звучникот Sphere и паметниот часовник Smartee Circle.

Оваа нова колекција на СПЦ во соработка со Ел Диос Де Лос Трес е инспирирана од стилот старата школа и илустрациите вклучуваат живописни бои и симболична игра.

Хавиер Наваро, уметникот од Алмерија со седиште во Барселона зад Ел Диос Де Лос Трес, се истакнува по својата мултидисциплинарна активност и успеа да се позиционира како еден од најактивните и најразновидните илустратори што се појавуваат на националната сцена. Тој самиот ја дефинира својата работа како еволутивна и истражувачка, каде наоѓа влијанија во неговиот роден град - Алмерија -, музиката што ја слуша или луѓето со кои се опкружува. Од влијанија на улична уметност, до природните науки и симболи, авторот успева да биде што е можно повеќе камелеон во многу лично дело.

За почеток имаме Небесна 10.1 таблета дизајниран од El Dios De Los Tres ќе биде достапен со капацитет од 16 GB, Quad Core Cortex A53 1.3 GHz, графичка двојадрена Mali 4000MP2 и 2 GB RAM меморија; плус 5.000 mAh литиумска батерија, како и класични карактеристики. Исто така, на ова ограничено издание се додадени и Сфер звучник што има осум часа автономија и моќен звук благодарение на неговата Bluetooth 4.1 врска

Паметниот часовник доаѓа и во ова ограничено издание Круг Smartee комбинира функционалност, боја, иновација и личност во истата облека што може да се носи. Ова носливо контролира физичка активност и ги прима сите известувања од е-пошта, апликации за пораки и социјални мрежи, како и од можноста за управување со дојдовните повици.

Ограничена едиција цена и достапност

  • The SPC Heaven 10. 1 таблета е достапен по цена од 129 евра.
  • Звучникот на Сфер од СПЦ Достапен е по цена од 49,90 евра.
  • Паметен часовник на СПЦ, Smartee Circle Достапен е по цена од 99,90 евра.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.