Spotify ги активира групните плејлисти во нејзиното продолжение за Messenger

Spotify

Spotify неодамна ја ажурираше својата екстензија за Facebook Messenger со нова функција што ќе им овозможи на корисниците на апликацијата креирајте групни плејлисти на кој можат да учествуваат сите членови на еден разговор, без да мора да го отвораат Spotify и без оглед дали се членови на оваа платформа за стриминг.

Според зборовите на самата компанија, новата опција за создавање на колаборативни плејлисти во рамките на Facebook Messenger е идеална за групни патувања, забави или едноставно да повеќе пријатели можат да ја споделуваат и слушаат својата омилена музика со сите други.

Како што рековме погоре, од рамките на Messenger, корисникот на Spotify може да создаде нова листа за репродукција за подоцна да ги покани своите пријатели да придонесат за таа листа. Најдобро од сè, пријателите на креаторот на списокот не мора да имаат сметки на Spotify за да учествуваат со свои песни,

Како да креирате групна плејлиста во Messenger преку наставката Spotify

Групирајте плејлисти во Месинџер

За да креирате колаборативна листа за репродукција на Messenger користејќи ја наставката Spotify, следете ги овие едноставни чекори:

 • Прво на сите отворете ја апликацијата Facebook Messenger, или од вашиот терминал Андроид или iOS.
 • Отворете го разговорот или групата каде што сакате да создадете плејлиста за соработка.
 • Кликнете на знак "+" тоа е во долниот лев дел од апликацијата.
 • Изберете Spotify од делот на Екстензии.
 • Кликнете на опцијата Создадете групна плејлиста (Креирај група плејлиста)
 • Кликнете на Испрати на [име на пријател] (Испрати на [име на твој пријател]) o Испрати до Група.
 • Кликнете на Додадете песна (Додај песна).
 • Изберете или побарајте ја саканата песна и кликнете Добро или ОК. Повторете го овој чекор додека не ги додадете сите посакувани песни.

Spotify

Во моментов, новата функција Spotify ќе биде достапна само за мобилни уреди со Android и iOS, така што сè уште не е овозможена во веб-верзијата на апликацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.