Theубопитни безбедносни препораки на Nintendo Switch

Продолжуваме да бинго со најочекуваната конзола во последниве години, Switch, од големиот N, сè уште е заклучен во многу контроверзии, нема малку јутјубери кои ги објавија своите жалби за работата, издржливоста, па дури и бучавата што навивачите можат да сторат, јасен пример е JinoGamerHC. Како и да е, Nintendo не ја поддржува многу контроверзноста, таа ја лансираше конзолата со многу тајност зад себе, на овој начин корисниците се тие што ги откриваат вестите за оваа нова конзола, и со тоа ја објавуваат на мрежите. Денес ќе се фокусираме на theубопитните безбедносни препораки на Nintendo Switch, знаете, не играјте во близина на аквариум.

„Брошурата“ со препораки за безбедност што ја наоѓаме во Соединетите Американски Држави е, во најмала рака, морничава. За почеток, Nintendo нè советува да не го оставаме нашиот Nintendo Switch во близина на сите овие таканаречени места: До ТВ; Во близина на аквариум; На или под метален објект; Притиснати помеѓу јажиња и кабли; До пет стапки близу до кој било безжичен уред, безжичен звучник или пристапна точка. Нема ништо ех, бидејќи сте невнимателни, ќе мора да ја оставите конзолата во порталот на вашата зграда, и веројатно би била премногу близу до пристапната точка за WiFi.

Но, ова не е сè, тие нè напуштаат и нас Препораки кога користите oyој-Кон, треба да останете најмалку пет метри од: Лаптопи, таблети ... итн; Безжични печатачи; Микробранова печка; Уреди компатибилни со USB 3.0, како што се тврди дискови или мрежни адаптери.

Искрено, се чини дека Nintendo сакаше да се излечи од страв и отиде со препораките, а тоа е дека е навистина тешко да се користи конзолата далеку од сите уреди и претпоставки што се изнесени во упатството за корисник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.