Tinder започнува со тестирање за следење на локацијата

Апликации за состаноци

Tinder е најпозната апликација во светот на запознавањеИако Фејсбук неодамна објави дека ќе започнат услуга за запознавање. Оваа објава предизвика пад во вредноста на апликацијата, која падна за 20% за само еден ден. Значи, со оглед на овие перспективи, тие најавуваат нови функции со кои ќе им помогнат на корисниците да најдат состаноци.

Една од новите функции што ќе дојде во Тиндер, и со која веќе се прават првите тестови, е следење на локацијата. Со цел да се знае точната позиција на лице со кое ќе закажеме состанок.

Ова е функција што ќе му овозможи на корисникот да знае дали е закажано неговото назначување, ако веќе сте на местото каде што се согласиле да останат или ако напротив сте размислиле подобро и сте останале дома. Функција што може да биде корисна, иако ќе биде нешто за што треба да се зборува.

Тиндер2

Тоа е една од неколкуте новини што Тиндер неодамна ги објави. Од друга страна, ние ги имаме таканаречените Тиндер-јамки, што ќе им овозможи на корисниците да прикачуваат видеа во апликацијата и да ги намалат на 2 секунди. Покрај тоа, се нарекува функција Прва порака што ќе им овозможи на жените први да стапат во контакт.

Сите овие новости ќе стигнат до апликацијата во втората половина на оваа година. Менаџерот на производи на компанијата е задолжен да ги открие на Твитер. Значи, знаеме дека сите овие функции се реални и дека ќе дојдат во Тиндер.

Без сомнение, ова се важни функции за популарната апликација. Бидејќи заканата од услугата за средби на Фејсбук покрена многу сомнежи во иднината на Тиндер. Значи, сопствениците сакаат да бидат подготвени во секое време. Можеби овие новости ќе ви помогнат да стекнете повеќе корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.