Tinder сака да биде повеќе како Snapchat со купувањето на Wheel

Тратот

Апликациите за состаноци се што доведува до втора сексуална револуција. Милиони луѓе со паметни телефони во рацете можат да се поврзат за неколку секунди и да се сретнат за некое време за да се запознаат и да знаат дали таа личност ќе биде theубовта на вашиот живот или ништо повеќе од привремен приправник за кафе, пиво или кој знае што

Tinder е квинтесенцијална апликација за запознавање на таа личност која ќе може да ве натера да се за inубите или да ги блокирате за неколку секунди кога ќе откриете дека е премногу раб. И истото што е ажурирана во изминатите месеци, сега услугата за запознавање сака држете се до ефемерната лудост на видеото a la Snapchat со купување на Wheel.

Wheel е апликација слична на „Live Stories“ на Snapchat, што им овозможува на корисниците да објавуваат на нивните wallид или временска линија серија видеа така што пријателите или контактите ги познаваат во прво лице.

Кога Тиндер е во можност спојте го Тркалото на Тиндер, сигурно ќе заштеди многу состаноци кои немаат иднина за многу корисници, бидејќи фотографиите имаат тенденција да доведат до измама, исто како што разговорите имаат тенденција да проектираат слика што обично не е вистинската на таа личност во која сакаме да се за loveубиме или едноставно знај.

Објективната идеја на Тиндер е донесете луѓе во апликацијата да создаваат содржина. Тоа би било природно продолжение на нејзиниот посоцијален аспект, оној што го видовме на Тиндер Социјал.

Тиндер не би бил првата апликација што додала видео како опција, Бамбл, еден од нејзините директни конкуренти, го претстави десет секунди видео приказни кои исчезнуваат по 24 часа како Instagram Stories, само минатиот месец.

Уште нејасно како Тиндер ќе се интегрира Карактеристики на тркалото, но да имате нешто а Snapchat е повеќе од интересен предлог.

Тратот
Тратот
Развивач: Тратот
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.