Tizen ќе биде ажуриран во верзија 4.0 во средината на оваа 2017 година

Tizen

Засега нема точен официјален датум за следното ажурирање на оперативниот систем што ќе дојде на уредите на Samsung, Tizen, но гласините зборуваат за доаѓањето на новата верзија за месец септември оваа година, достигнувајќи ја верзијата 4.0 со неколку интересни подобрувања со истакнатото на Поддршка на Microsoft .NET платформата, што ќе овозможи овој јужнокорејски оперативен систем да се отвори за останатите компатибилни апликации и ќе им овозможи на неговите корисници да уживаат во нови и тотално различни апликации од оние што ги имаат денес.

Очигледно треба да почекаме да ги видиме сите подобрувања што може да се додадат на верзија на оперативниот систем 4.0 што го започна своето патување во 2012 година и дека денес продолжува да се подобрува за да се зацврсти, особено во носените уреди, квантифицирајќи нараквици, телевизори и други, но исто така е компатибилен со таблети и некои мобилни уреди како што е Samsung Z.

Всушност, малку по малку тие добиваат удел за оперативниот систем базиран на Линукс, нешто што многумина од нас не замислуваа дека ќе го постигне кога ќе биде објавен заради сопствените ограничувања, но дека како што одминуваше времето, тој стануваше се поголем и со подобри опции и за уредите и за корисниците. Tizen дури наскоро може да постигне целосна независност од уредите Самсгун и оваа нова верзија е меѓу првите чекори за да се постигне тоа, ќе видиме што ќе се случи на крајот ... Може ли Тизен да го испрати Андроид во уредите на јужнокорејската фирма?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.