Tronsmart ONYX PRIME, анализа и перформанси

Барате некои безжични слушалки? Како што можеби видовте, ова не е лесна задача, со оглед на огромниот број на опции кои моментално се на пазарот. Затоа, за да ви помогнеме во задачата конечно да ги пронајдете слушалките True Wireless што ви се потребни, денес во Actualidad Gadget ја носиме новата, повеќе од интересна опција, Tronsmart ONYX PRIME.

Можевме да ги тестираме овие слушалки Tronsmart неколку дена, а потоа ќе ви кажеме сè за нашето искуство во користењето, карактеристиките што можеме да ги најдеме и цената по која можете да ја набавите доколку ги изберете.

Откривање на Tronsmart ONYX PRIME

Како што правиме секогаш, ви покажуваме сè што можеме да го најдеме во кутијата на ONYX PRIME од Тронсмарт. Како и скоро секогаш, можеме да кажеме и дека не најдовме изненадувања. Ние имаме свои auriculares, На футрола за полнење, Еден упатство корисник и Кабел UBS тип C за полнење на батеријата во куќиштето.

Купете го Tronsmart ONYX PRIME на Амазон по најдобра цена

За останатото наоѓаме и ние неколку дополнителни комплети влошки прилагодување на слушалките, да има три различни големини, заедно со прикачената. Покрај тоа, ние исто така имаме два други „гумени прстени“, со различни големини, кои служат за подобро вклопување на слушалките во внатрешноста на увото.

Ова е Tronsmart ONYX PRIME

На Tronsmart ONYX PRIME имаат формат „во уво“, но тие имаат особеност во дизајнот со која малку производители решиле да ги надополнат своите слушалки. Како и многу други модели, овие слушалки Tronsmart се карактеризираат со контроверзните ушни перничиња кои остануваат во внатрешноста на увото и чија функција е да вршат вакуумски ефект. За ова наоѓаме три различни големини.

На ONYX PRIME, исто така, имаат уште еден дополнителен гумен прстен што е на спротивниот крај на микрофонот. Служи стртака што слушалката е повеќе фиксирана до нашето уво и дека не може да се движи или да падне. Малку дополнително што ги прави а одлична опција ако барате слушалки кои ќе ве придружуваат за време на физичка активност спортски. Додаток кој веќе го имавме видено во други модели и кој откако ќе го пробаме можеме да потврдиме дека ја исполнуваат својата мисија. Имаме и ние три различни големини така што вклопувањето е совршено. Дали се тие она што го баравте? Земете ја вашата Tronsmart ONYX PRIME на Амазон со бесплатна испорака.

Слушалките имаат компактна големинаМали се во раката и особено кога ги носиме. Градежни материјали, во сјајна пластика, а и многу малата тежина што ја има, едвај забележуваме дека ги носиме. Нешто многу важно за оние кои ги користат со часови или кога спортуваат. 

Во делот што се наоѓа надвор од увото, веднаш над логото на фирмата, на контроли на допир. Со нив можеме контролирајте ја репродукцијата на музика, прескокнете песни напред или назад, паузирајте или започнете ја репродукцијата. Во истата област наоѓаме а микрофон кој ќе се користи за контрола на активното поништување на шумот. И на дното, имаме а лед светилка што ни кажува дали врската е активна или нивото на батеријата на секоја слушалка.

El кутија за полнење, каде слушалките се потпираат за полнење, изработен е и од црна пластика, во случајов со мат финиш. Слушалките совршено се вклопуваат благодарение на оперативниот систем магнетизирани иглички. И тие нудат до три дополнителни целосни трошоци така што автономијата на ONYX PRIME можат да бидат во чекор со нас. Сега можете да купите на Амазон Tronsmart ONYX PRIME најдобра цена.

Карактеристики што ги нуди Tronsmart ONYX PRIME

La автономија Тоа е еден од аспектите што можеме да ги сметаме за најважни кога одлучуваме за едниот или за другиот модел. Имаме репродукција на музиката продолжи до осум часа за секое оптоварување. Y вкупно до 40 часа ако ја имаме кутијата за полнење.

La поврзување е една од нивните силни страни бидејќи се опремени со технологија Bluetooth 5.2. Брзо и беспрекорно поврзување во секое време. И благодарение на Чип Qualcomm 3040, добиваме подобрен аудио квалитет што го прави слушањето значително подобро.

Ние исто така имаме подобрена True Wireless Stereo Plus технологија. Може да контролира дали потрошувачката на двете слушалки е избалансирана. И тоа носи забележително подобрување во стабилноста на врската. Исто така, сметајќи на Активно поништување на шумот отколку со чипот QCC3040 нуди многу задоволително корисничко искуство. 

Добрите и лошите страни

Добрите

La квалитет на звукот Тие нудат над очекувањата.

Автономија до 40 часа без потреба од приклучоци.

Дизајн совршен за спорт.

Добрите

 • звук
 • Автономија
 • Дизајн

Contras

Големина на кутијата за полнење и слушалките над просекот.

La гума за прилагодување Може да биде непријатно, иако е важно големината да е точна.

Contras

 • Големина
 • Гуми за прилагодување

Мислење на уредникот

Tronsmart ONYX PRIME
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
59,99
 • 80%

 • Tronsmart ONYX PRIME
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 60%
 • Перформанси
  Уредник: 65%
 • Автономија
  Уредник: 65%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 65%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.