Thrustmaster Y-300CPX Far Cry 5 Edition, ги тестиравме овие играчки слушалки за loversубителите на сагата 

Ако сакате видео игри, ние сме потполно сигурни дека не сте го игнорирале последното издание на Far Cry 5, и што помалку да се запамети од добрите слушалки Трустмастер да ги искористат сите можности што може да ги обезбеди опкружувачкиот звук. 

Така го остваруваме првиот контакт со овие слушалки, добро позната амбалажа, сите овие фирми кои се задолжени за производство на производи посветени на повеќето гејмери ​​многу добро знаат како да ги внесат преку очите, затоа ние имаат слушалки кои во кутијата веќе ни покажуваат што ќе видиме внатре, целото прилагодување на Far Cry 5. 

Материјали и дизајн: Многу плач 5 

Слушалките се тематски, специјално издание, иако не се дизајнирани само за loversубителите на сагата, бидејќи дизајнот е пријатен за око и за допир. Направено во поликарбонат црно, Од двете страни го наоѓаме знамето на Соединетите Американски Држави, како и значки кои се однесуваат на видео играта во рамките на слушалките. И на предната и на задната страна на лентата за на глава, во пределот на перницата што ќе ја покрие нашата глава, го содржи текстот „Far Cry 5“ во бело, во случај да сеуште имате сомнежи за тоа на што се однесуваат. Како што фирмата нè предупредува, тие имаат уникатен дизајн во облик на „Y“ што може да го направи Тој е целосно дизајниран за да обезбеди огромна удобност од две причини: големи и многу меки влошки, како и ефективна пасивна изолација. Дизајнот на секоја слушалка делува како вистинска акустична комора што го подобрува басот. Ако се прашувате за изолацијата на слушалките, одговорот што можам да го дадам е точен, многу ефикасен. 

Влошките се квалитетни и слојот од синтетичка кожа е доволен за да се осигура дека ќе трае со текот на времето.  На ист начин, тие целосно го покриваат увото, нешто што ни помага да немаме болка со продолжена употреба. Комплетниот пакет нуди чорапи од 11.8 x 23.8 x 25 cm за скоро 750 грама, иако само слушалките тежат многу помалку, околу 300 грама. Без сомнение, им е пријатно, Thrustmaster зеде предвид дека веројатно ќе потрошиме неколку часови, искористувајќи ги максимално, па не може да очекуваме помалку од производот на овие карактеристики.

Технички карактеристики: Извонреден по својата разновидност

Имаме двајца возачи (еден на уво) од 50 милиметри (1,97 ″), што не е малку ако се земе предвид конкуренцијата. Тие имаат чувствителност од 102 dB додека нудат виртуелизиран звук од 7.1, нешто што малку слушалки се способни да го постигнат во системите како PlayStation 4 и што искрено се цени при играње игри. Имаме копче Virtual Surround интегрирано во контролите, како и со другите слушалки со овие карактеристики.

Микрофонот не заостанува, едностран, дизајниран точно да го пренесува само вашиот глас, за да постигнете најефективна комуникација со соиграчите. Микрофонот се одвојува и се прилагодува, да го прилагоди на големината и обликот на главата на плеерот, притоа нудејќи точност од -50 dB во зависност од марката.

Iredичен контролен копче тоа е она што ќе ни овозможи прецизно да ги прилагодиме придобивките, како за микрофонот, така и за звукот на играта. Покрај тоа, како би можело да биде поинаку, ние ќе го активираме или деактивираме микрофонот директно од овие поставки. Конечно, не можеме да игнорираме дека овие слушалки се компатибилни и со PlayStation 4 и со Xbox One и секако со компјутерот. Кабелот, дебел 4 милиметри и долг четири метри, нема да биде пречка за да си поминете убаво.

Мислење на уредникот: Овие слушалки го испорачуваат она што го ветуваат

Секако Тие се добри како што вети Thrustmasterд, слушалките нудат одличен звук, иако имаат само еден, но за приближно дваесет евра повеќе ќе најдете слушалки со истите можности, но безжични, сепак, квалитетот и одговорот на жичените слушалки обично е невозможно да се совпаднат. Било како што може, во ОВОЈ ЛИНК можете да ги набавите, или преку веб-страницата на Труртмастер. 

Thrustmaster Y-300CPX Far Cry 5 Edition
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
59 a 99
 • 80%

 • Thrustmaster Y-300CPX Far Cry 5 Edition
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 85%
 • Удобност
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Квалитет на аудио
 • Контроли и прилагодувања

Contras

 • Wичен
 

Имам чувство како играат Far Cry 5 и Call of Duty: Втора светска војна со нив, тие ја нудат истата изведба како и официјалниот модел на PlayStation 4 Gold, со очигледен исклучок дека тука имаме кабел. Ги препорачувам за нивниот квалитет, иако можеби се обложуваат на верзијата 7.1, бидејќи тие исто така имаат верзија со стерео звук, која иако е доста добра, разликата во квалитетот со виртуелизираниот звук е забележлива, и покрај разликата од триесет евра. Затоа, ги оставаме овие опции и коментари за да можете да донесете добар заклучок за вистинските перформанси на овие слушалки, многу добра опција во споредба со другите на пазарот и со позната марка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.