Trust GXT 248 Luno е новиот микрофон за гејмерите од Trust Gaming

Доверба на игри GXT 248 Луно

Кога бараме додатоци за играње со нашата опрема, на пазарот имаме на располагање голем број додатоци од многу брендови. Ако треба да потенцираме која било од нив, мора да зборуваме за Турст, производител што исто така Има дел за видео игри, наречен Trust Gaming.

Во рамките на оваа категорија, компанијата додаде нов производ. Зборуваме за микрофонот GXT 248 Luno, микрофон кој ги покрива сите потреби што можеме да ги имаме во овој поглед, дали да им даваме глас на нашите видеа, да снимаме сопствена музика, да емитуваме преку YouTube, Twitch или која било друга платформа.

Доверба на игри GXT 248 Луно

Luno GXT 248 од Trust Gaming не само што ни го нуди микрофонот, туку и го вклучува потребниот статив за да може да се постави каде и да е шаржерна површина и шема на кардиоидно снимање со висока прецизност, совршена за снимање на подкасти, гласови, класична музика ...

Овој микрофон ни нуди топла, јасна и нијансирана аудио репродукција, бидејќи со голема прецизност ги регистрира и гласовите и акустичните инструменти. Luno GXT 248 се поврзува со нашиот компјутер преку USB-врска и не е потребен возач за да можеме веднаш да уживаме во тоа откако ќе го поврземе.

Доверба на игри GXT 248 Луно

Ако стативот што го вклучува овој микрофон не е валиден и ни треба рака на микрофон, нема да имаме никаков проблем, бидејќи тој ни нуди универзален држач за монтирање 5/8. Има копче за исклучување на звукот, контрола на јачината на звукот и 2,5 мм врска со слушалките.

Карактеристики на Luno GXT 248 од Trust Gaming

 • Дигитална USB-врска - работи веднаш со кој било компјутер или лаптоп
 • Топла, нијансирана и јасна аудио репродукција: Идеална за снимање вокали и акустични инструменти
 • Совршен за подкасти, блогови, гласовни преноси, снимање музика или стриминг на YouTube, Twitch и Facebook
 • Кардиоиден образец за снимање за високопрецизно снимање и јасен звук со минимален шум во позадина
 • Нечујно копче и 3,5 мм приклучок за слушалки со контрола на јачината на звукот
 • Универзален држач за монтирање 5/8 ”компатибилен со повеќето краци на микрофонот
 • Вклучен штанд за статив
 • 1,8 метарски USB кабел
 • Димензии: 160 x 176 x 176 mm
 • Вкупна тежина (статив и микрофон): 575 грама - 505 грама само микрофон.
 • Чувствителност: -46dB
 • Фреквенција на одговор: 50-160000Hz
 • Импеданса: 6800 Ом
 • Тип на микрофон: Кондензатор
 • Компатибилен со Windows 7, Windows 8.x, Windows 10 и macOS

Luno GXT 248 е со цена од 59,99 евра и можеме да го купиме директно на веб-страницата на Доверба преку следнава врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.