TuLotero ја лансира својата долгоочекувана нова апликација на Google Play

логото на тулотеро

ТуЛотеро се позиционираше од своето раѓање во 2014 година како главен интернет провајдер на лотарии и извлекувања во Шпанија, па дури и големите компании конечно се префрлија на дигиталниот формат на TuLotero дури и за Божиќната лотарија што се одржува речиси свечено секоја година.

Новата апликација TuLotero е лансирана во Google Play Store за да ни понуди целосно искуство што ќе ви овозможи да управувате со вашата лотарија како никогаш порано. Новитетите брзо се истакнаа благодарение на нивниот фантастичен дизајн, нудејќи целосно комплетно и персонализирано искуство со кое ќе управувате со целата наша лотарија.

Обновена апликација што ја очекуваат корисниците

Апликацијата TuLotero е целосно достапна во Google Play Store за уреди со Android, каде што конечно ја заменува Lite верзијата на TuLotero што до сега беше достапно и кое имаше многу ограничени капацитети. Апликацијата во својата Lite верзија дозволуваше само зачувување на билетите и гледање на резултатите, бидејќи е потребно за преземање на .APK од веб-страницата TuLotero.

Ако имате iPhone, тој е достапен и на App Store.

Сега прилагодување на новите политики на Google, TuLotero е ажуриран за да понуди целосна верзија на апликацијата што можете да ја преземете бесплатно, не само од Google Play Store, туку е достапна и во продавницата за апликации iOS и во галеријата на апликации Huawei.

Тулотеро апликација на Андроид

При неговото лансирање, Апликацијата TuLotero успеа да влезе во Топ 6 од светскиот ранг на апликации и во Топ 2 за забава во рамките на Google Play Store, со прилично високо прифаќање од страна на корисниците кои му дадоа просечно 4,8 starsвезди од 5 можни од системот за проценка на Google, нешто што сведочи за добри перформанси и добра интеграција на корисничкиот интерфејс што сега нуди TuLotero.

На овој начин, целосно интегрирани во Google Play Store и остатокот од најпопуларните продавници за апликации во светот, ќе можете да добивате постојани ажурирања и да ја чувате апликацијата секогаш во најновата верзија, Ова ќе биде многу важен плус за безбедноста, затоа ве молиме од Actualidad Gadget да брзате да го преземате TuLotero од вашата омилена продавница за апликации за да можете целосно да ги искористите можностите што оваа нова толку комплетна интеграција им ги нуди на корисниците на TuLotero.

Предности на апликацијата TuLotero

Апликацијата сè уште е интегрирана верзија на можностите на веб-страницата TuLotero но целосно интегриран во вашата дланка. Затоа сега ќе можете да играте истовремено од вашиот мобилен телефон и од вашиот компјутер, каде што вам ви одговара во секое време. Како додаток, ќе можете да го искористите фактот дека апликацијата е потполно бесплатна, нема провизии и известувањата за притискање ќе ви овозможат веднаш да го знаете резултатот од вашите репродукции, Ако се збогатите со ТуЛотеро, ќе го знаете тоа пред некој друг, не мислите ли дека е предност?

купете лотарија на мобилен телефон

Користењето на TuLotero исто така ќе ви овозможи да го споделите билетот со вашите регистрирани пријатели со само еден клик, на ист начин како и никогаш нема да го изгубите вашиот билет, Вие нема да мора да го криете тој скапоцен добитнички билет, доволно е да влезете во TuLotero бидејќи билетот е поврзан со вашиот мобилен телефон.

Како и секогаш, ќе можете да продолжите да ги купувате вашите билети, да учествувате брзо во групи и клубови, да создавате групи до 100 луѓе кои ќе играат заедно, вчитувајќи рамнотежа во предметната група. Покрај тоа, TuLotero е 100% безбеден, бидејќи обложувалниците ги обработуваат официјални администрации на мрежата на Државна лотарија и обложувалници, така што вашите билети се идентични со оние купени на хартија.

На овој начин, можете да ги наплатите вашите билети без провизии и веднаш директно на вашата банкарска сметка, така што ќе се обезбеди анонимност, уште една безбедносна мерка што треба да се земе предвид. Повеќе од 500 администрации на шпанска лотарија веќе се поврзани со TuLotero и ќе ви овозможат да ги репродуцирате преферираните броеви со тоа што ќе се претплатите автоматски, како и нарачување на управување со Божиќната лотарија како што веќе прават големите компании.

Играјте на TuLotero и добијте 1 € БЕСПЛАТНО

Доколку се регистрирате во апликацијата TuLotero и ја искористите можноста да влезете „Newsgadget“ Во кутија „Имам код“ на регистрација во пријавата, Автоматски ќе имате 1 € што можете да го потрошите на видот на лото што го сакате бидејќи ќе биде додаден директно на вашата сметка на корисникот. Не заборавајте да го внесете вашиот код и да ја искористите оваа единствена можност да играте тотално бесплатно и на тој начин да го знаете длабоко искуството со TuLotero.

апликација за тулотеро

Покрај тоа, следниот четврток, 4 јуни 2021 година има нов Голем петок Супер џекпот со 130 милиони евра до првата награда. Во ТуЛотеро тие веќе ја дадоа првата награда на овој посебен ден во септември минатата година од една од 500 администрации поврзани со TuLotero, поточно администрација 29 од Ва Valадолид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.