Tweetbits ви овозможува да ги организирате своите твитови со импресивен интерфејс

ВЛЕЗ НА ПЛАТФОРМАТА

За сè што интензивно ја користи вашата сметка Twitter, ние ви донесуваме веб апликација со десктоп верзија и за платформи за мобилни уреди со кои ќе можете да ги организирате содржините на твитовите на луѓето што ги следите.

Тоа овозможува организирање на твитовите кои ги означуваме како омилени по категории за подоцна мирно да ги читаме. Тоа е за Твитбитс услуга.

Ние сите знаеме дека најдобрата социјална мрежа во однос на микро-блогирање е Твитер. Тој им покажа на сите колку може да се каже во 140 карактери и способноста што ја има да добие силен следбеник на Интернет. Сепак, Твитер не ни дозволува да ги организираме Омилените твитови во други категории, освен оние што потекнуваат од тие твитови. Ако сте од оние луѓе кои треба да имаат малку редослед на својот профил на Твитер, одете на Tweetbits и започнете да ги групирате во прилагодени категории.

Тој е лесен за употреба кориснички интерфејс. Има симплистички дизајн за кој може да наведете да верувате дека тоа е „основна“ алатка, но всушност е доста моќна бидејќи нуди неколку многу корисни одлики. Уште повеќе, она што го прави универзален е тоа што неговиот дизајн работи исто толку добро на компјутери, таблети, како и паметни телефони.

За да започнете да го користите, само одете на главната страница на услугата www.tweetbits.com и идентификувајте се преку вашата сметка на Твитер или создавајќи ваша сопствена за оваа веб-страница. Кога ќе пристапиме преку сметката на Твитер, од нас ќе биде побарано да го овластиме Твитбитс за пристап до сметката на Твитер, последователно да бараме да внесеме лозинка за да влеземе во веб-страницата на оваа онлајн алатка.

Креирај Сметка

Откако ќе влезете во работната површина на Tweetbits, твитовите што ги означивме како омилени, почнуваат да се вчитуваат.

Првиот чекор кон организирање на тие омилени твитови е создавање категории за нив. На пример, можеби ќе сакате сите ваши омилени твитови од сметки поврзани со технологијата да бидат категоризирани во категоријата „Техничари“. Добро Tweetbits ќе ви овозможи да го поставите името што го сакате. За да го направите ова, едноставно треба да кликнете на копчето «создадете нова категорија» и напишете го името, изберете ја бојата на јазичето и кликнете на „Креирај“.

КРЕИРАЈ КАТЕГОРИЈА

Seeе видите како се појавуваат категориите во левата странична лента. Сега, откако ќе ги создадете категориите, сè што треба да направите е да ја повлечете секоја од категориите, користејќи го зеленото копче со четири-насочена стрелка до категоријата што ја сакате, по што ќе видите како се зголемува нумерирањето што го означува бројот на твитови во таа категорија.

Tweetbits исто така ви овозможува да избришете постоечка категорија, како и секој твит во секое време поединечно.

Треба да се напомене дека Tweetbits во моментов нуди два типа претплати: Бесплатни и Про. Бесплатните корисници можат да отворат само една сметка на Твитер и да создадат максимум две категории со до 50 твита во секоја категорија. Про-сметката нема други ограничувања освен и нуди некои дополнителни функции за цена од 5 долари месечно.

FAVORITOS

Како што видовте, тоа е онлајн алатка што ќе ви овозможи да не лудувате во случај да испратите мноштво твитови до „омилените“ во текот на целиот ден. Сега само треба да ја внесете страницата и да ги испробате двете категории што ви дозволуваат. Ние ја гледаме услугата многу добро, иако овие денови, мора многу да го користите Твитер и да имате многу информации за филтрирање за да платите претплата од 5 долари месечно. Со текот на времето, сигурно некој развивач ќе понуди апликација што ја работи истата работа за помалку пари или дури и самиот Твитер ќе го стори тоа. Во меѓувреме, можеме само да почекаме и да ги испробаме овие мали и корисни можности.

Повеќе информации - Swifty за Mac ви овозможува да испраќате пораки преку Twitter и Facebook

Извор - Tweetbits


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.