Uber веќе имаше проблеми со автономните автомобили пред несреќата

Дури и директори на Убер се ангажирани како да се хонорарни работници

Смртоносниот хит на автомобилот Uber оваа недела продолжува да се наоѓа на насловните страници. Бидејќи оваа несреќа покажа дека има уште многу што да се подобри во автономните автомобили. Покрај тоа, овој инцидент ја става компанијата повторно во центарот на вниманието. Затоа што се чини дека компанијата има скриено претходни информации што е важно.

Државата Аризона, каде се случи кобната несреќа, го истражуваше Uber. Откриле дека компанијата имала претходни инциденти со автономни автомобили. Тие веќе имаа евидентирани недостатоци пред да се случи несреќата. Но, овие инциденти не беа откриени на никого.

Очигледно, The New York Times имал пристап до А. Извештај од 100 страници покажувајќи ги проблемите со автономните автомобили на Uber. Очигледно овие автомобили имале проблеми со идентификување на предмети или знаци на патот. Некои проблеми кои значително влијаеја на неговото возење и кои можеа да предизвикаат сериозни проблеми.

Тие особено имаа проблеми кога стоеја покрај големи автомобили или во градежни области. Всушност, возачите за итни случаи мораа да интервенираат за да избегнат инциденти. Значи, секако дека нешто не е во ред со самостојните автомобили на Uber.

Бидејќи на пример, Автомобилите на Гугл можеа да поминат 9.000 км без потреба да интервенира возачот за итни случаи. Но, во случајот на Убер тие едвај успеаја да надминат 13 км без никаква интервенција од возачот.

Во продолжение, објавувањето на видеото од несреќата во која види дека возачот тешко гледа во патот, покрена полемика. Како што покажува дека можеби се потребни две лица во автомобилот за да се избегнат проблеми. Убер досега не реагираше. Но, без сомнение, компанијата повторно е во центарот на контроверзноста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)