Ubuntu 16.04.1 е сега достапен за преземање

Убунту 16.04.1

Ако сте корисник на Ubuntu, сигурно ќе знаете дека за неколку дена можете преземете и инсталирајте верзијата на вашиот компјутер Убунту 16.04.1. Без сомнение, мора да бидеме благодарни што барем луѓето од Убунту ги земаат своите распоред за ажурирање нормално исполнување на роковите. Како детал, ова ажурирање ги состави сите пакети за подобрување што беа објавени и акумулирани во последните месеци.

Како што е добро објавено на веб-страницата на проектот, во оваа верзија ќе најдете комплетен компилација на сите новости што се вклучени во Ubuntu 16.04.1 LTS од неговото лансирање. Овие најнови случувања се вметнати со текот на времето, засновани на ажурирања на фирмверот за сите оние кои ја имаа инсталирано оваа верзија на нивните компјутери, за сите оние кои чекаа конечна верзија, време е.

Убунту, еден од најдобрите алтернативни оперативни системи за Windows и macOS.

Оваа нова верзија вклучува а целосен инсталерот плус сите ажурирања објавени до денес. Разликата помеѓу оваа нова верзија и претходната е во тоа што пред таа да мора да го инсталира оперативниот систем и, полуавтоматски да ги истакне сите пакети за подобрување, нешто што траеше долго откако станува збор за неколку стотици мегабајти. Во случај да ја имате веќе инсталирано верзијата 16.04 LTS, само кажете ви дека сите подобрувања може да се преземат преку Менаџерот за ажурирање на софтверот.

Повеќе информации: Ubuntu


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.