Ugreen, разни додатоци за нашите уреди

Во Actualidad Gadget продолжуваме да го правиме она што најмногу ни се допаѓа, обидете се гаџети и додатоци а потоа да ви кажеме за нашите искуства. Не е првпат пријателите на Ugreen тие му веруваат на нашето искуство за тоа. Затоа денес зборуваме за мало пакување Ugreen производи.

Поточно, има четири додатоци за кои ќе разговараме со вас. Многу различни едни од други, но покрај потписот на производителот, тие имаат нешто заедничко. Сите биле замислен за да ни го олесни животот и да ни помогне нашите електронски уреди дополнително да ги прошират своите можности доколку е можно.

Четири Ugreen производи за различни потреби

Имаме некои auriculares TWS безжични уреди, HiTune X5. А USB-C адаптер мултипорт со различни можности.. Адаптер за пренос од Bluetooth од Nintendo Префрли. И конечно, а десктоп држач за таблетот.

Слушалки Ugreen HiTune X5

неговата најмногу „врвни“ слушалки од Ugreen и неговиот изглед, и нашето искуство на употреба, го потврдуваат тоа. Пред се, тие се впечатливи по својот физички изглед. Формата што ја имаат не е слична на ниеден друг модел. И тоа за многумина е добра вест. Видовме и тестиравме многу типови слушалки, а понекогаш се прават сериозни грешки во дизајнот за да бидат „различни“.

На Грозен X5 тие се пример за оригинален или различен дизајн. И иако за вкусови, боите покажуваат истакнат изглед благодарение на нивниот заоблени форми и сиво избран за неговата изградба. Всушност, избраните производствени материјали и сјајна завршница во боја ги прави да изгледаат многу премиум.

Кутијата за полнење е исто така изработена од пластични материјали со сјајни завршетоци. Со три LED диоди на нејзиниот фронт што ни го нудат информации за состојбата на товарот батерија. И со а магнетизирана основа каде слушалките совршено се вклопуваат само со нивно приближување.

На контроли физички слушалки се тактилни. Можеме да ја контролираме репродукцијата на аудио со пренесување песни напред или назад. Пауза o игра песни. Одговарајте или отфрлете ги повиците, па дури и да се повикаме на нашиот гласовен асистент. Сето тоа со помош на повторување на копчињата или „допири“ или со издолжени притискања на копчињата.

Безжичните слушалки Ugreen X5 ни нудат a автономија до 28 часа благодарение на неговата кутија за полнење. И тие се способни за непречено работење до 7 часа директно. Повеќе од доволно за да не мора да се грижите за вашата батерија за повеќедневна употреба.

Купете ги вашите слушалки овде Ugreen HiTune X5 на Амазон.

Bluetooth адаптер за Nintendo Switch

Неговото име не остава простор за сомнеж за функцијата на овој додаток. Како што ви кажавме на почетокот, една од целите на Угрин е да ги прошириме можностите на нашите уреди електронски И јасно е да се смета поврзување со Bluetooth на нашиот Nintendo Switch го прави уште подобар додаток.

Неговиот физички дизајн и формата што ја има се целосно условени со онаа на самата видео-конзола. И како што се очекуваше, совршено ќе одговара на овој и нема да биде пречка за неговата правилна употреба. Без сомнение додаток кој ќе изгледа дека е дел од самиот уред. 

Благодарение на адаптерот Bluetooth 5.0 од Угрин конечно можеме да ги користиме нашите безжични слушалки со Nintendo прекинувачот омилени. Поврзете ги лесно и уживајте искуство со безжично играње. Со неговиот 120 mAh батерија ќе имате многу да играте до шест часа непрекинато.

Само вклучете го веднаш штом ќе се приклучи на вашето Nintendo и веднаш поврзете ги безжични слушалки со неговиот интерфејс. Откако ќе се поврзе, врската секогаш ќе се прави автоматски. Го има можност за поврзување на две слушалки истовремено, во случај да споделувате игра. И имаме домет до 10 метри. 

Како што можеме да видиме, предложен е додаток кој го исполнува условот што кажавме дека Ugreen. Овој мал уред прави нашиот Switch добива во поврзувањето и нудат поудобно корисничко искуство и на крајот многу подобро и поцелосно. 

Земете го вашиот адаптер Нинтендо префрлување блутут на Амазон

Држач за таблети

Друг додаток што успеавме да го пробаме е Зелен штанд за таблети. Додаток кој бавно се наметнува на пазарот и кој изненадувачки пристигна многу подоцна од самите таблети. Во овој случај, поддршка која можеме да користиме практично секој модел на таблет и дека сигурно и стабилно ќе го држи на рамна површина. 

Имајте поддршка за нашите таблети ја прави неговата употреба поудобна. Особено кога го користиме таблетот за да консумираме мултимедијални содржини во моменти кога не мораме да пишуваме или да комуницираме со нив. Поддршка на масата додека работиме или на пултот во кујната за да се обидеме да го направиме тој рецепт на YouTube. 

Ugreen има и дел од својот каталог наменет за поддршка за таблети и мобилни телефони. И овој што имавме среќа да го пробаме тој е најудобен за транспорт бидејќи е совршено преклопен. И, се разбира, исто така удобно да имате сигурна поддршка во секое време на употреба.

Направено во пластика Со шарката завршена во метални материјали, нуди многу професионална слика. На ссистемот за преклопување е едноставен во исто време како ефективно и можеме да ги прилагодиме висината и наклонот така што неговата употреба е удобна додека седите или стоите, на пример.

Купете на Амазон на Поддршка за таблет/мобилна телефонија на Амазон

USB C мулти-порти

И последниот од додатоците што ви ги претставуваме стана а суштински, особено за корисници на MacBook компјутери. На слаба поврзаност, со целосно отсуство на пристаништа, кои ги нудат различните модели на лаптопи на Apple. Во некои случаи имаат само еден USB Type-C конектор. И потребно е да има додаток од овој тип за да може да се поврзе периферна.

Кој не треба да поврзе барем една USB-меморија во даден момент? Па, можно е без овој додаток да не можеме да го поврземе на кој било начин. Затоа овој тип на конектор е толку важен, особено за оние кои користат ваков тип на уреди. Без сомнение, нешто суштинско за да може да се направи „нормална“ употреба на компјутерот. Ugreen ни носи повеќепортен конектор способен да ги множи можностите на вашиот компјутер.

Поточно, со мултипортниот Ugreen конектор имаме три USB 3.0 порти, пристаниште HDMI и неколку слотови на своја страна да читање мемориски картички. Иако ни недостасува USB C приклучок бидејќи без него нема да можеме да го користиме конекторот и да ја полниме батеријата истовремено.

Овде можете да го купите 6-во-1 USB C Hub на Амазон

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->