USB-C, молња и гласините за конекторите за следните iPhone-и

Додека треба да се направи долг пат за Apple официјално да ги претстави новите iPhone телефони, гласините за неговата порта за поврзување сè уште се актуелни секојдневно. Во овој случај ги имаме гласините на реномираните медиуми WSJ кои предупредуваат дека новиот iPhone ќе монтира USB-C приклучоци и ќе биде стандардизиран со останатите паметни телефони, а од друга страна аналитичарот на KGI, Ming-Chi Kuo, објавува попладнево дека целиот iPhone 2017 ќе има Lightning и USB-C конектор. Добар метеж на гласини дека медиумите веќе не знаат каде да грабнат и што ќе нè тера да танцуваме за сето ова време што го имаме до официјалната презентација на новите уреди на Apple, да, се чини дека би имале 3 нови модели на овој година

Протекувањето и гласините не се јасни во овој поглед И иако е точно дека сите тие зборуваат за можноста новите модели на iPhone да интегрираат порти USB-C, во некои случаи се зборува за порта на самиот уред и во други како Kuo, се вели дека ќе биде вклучена кабелот на уредот бидејќи конекторот Apple е помал од стандардниот USB C. Вистината е дека имањето iPhone и MacBook од 2015 година па наваму (MacBook 12 ″ и MacBook Pro 2016) новите е индикативно дека не можете да ги поврзете помеѓу да, и ова е нешто што денес ни изгледа прилично смешно.

Но, тоа е дека новиот iPhone 7 има само Lightning порта и ако Apple реши да го елиминира за да го постави USB C на дното, тоа може да биде вистински хаос, иако многумина од нас сметаат дека тоа е вистинската работа. Секако, што и да правите, ќе бидете критикувани и иако е точно дека другата опција е таа на прилагодувачките адаптери, ова станува не многу убедливо решение за корисниците на производите на Apple. Сега гласините на Куо, предупредуваат на тоа новиот iPhone ќе има приклучок за брзо полнење и молњаКој ќе ја однесе мачката до вода?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.