Uten Moving Pro, нараквица со комплетна активност со ниска цена

Пазарот се полни со нараквици за активности, и тие стануваат алтернатива на паметните часовници, но по многу содржајна цена. Денес ќе разговараме за многу комплетна паметна нараквица по намалена цена, Moving Pro од Uten, кинеска фирма која ги лансира своите производи на Амазон.

Да ја погледнеме оваа нараквица што пристигнува во Шпанија по цена слична на онаа на Xiaomi My Band 3 Со јасна намера да се натпреварувате со него и во однос на можностите и цената, останете со нас и откријте кои се неговите квалитети.

Како и секогаш, овие типови нараквици имаат за цел да го следат здравјето воопшто, но пред сè имаат смисла кога го придружуваме со некои вежби на различни нивоа, а во случај на професионални спортисти, една од овие нараквици е скоро неопходна услов да можеме да ги следиме и затоа да ги подобруваме нашите физички перформанси. Само на овој начин можеме да ги подобриме перформансите што ги нудиме на повеќе нивоа, ајде да одиме таму со анализа на оваа нараквица што можете да ги најдете на оваа врска во Амазон и тоа благодарение на Актуалидад Гаџет сега можете добијте попуст од 11 € користејќи го промотивниот код 3AZTYFGS.

Дизајн и карактеристики

Нараквицата, како и повеќето од овие уреди, има црно ремче направено од силикон, додека предната е а монохроматски OLED дисплеј што ќе ни овозможи да ја разгледаме најосновната содржина. Затворањето на нараквицата е изработено од не'рѓосувачки челик, така што априорно нема да имаме проблеми со издржливост и безбедност, сепак, нараквиците се поврзуваат со уредот за притисок на краевите, а еден од нив е всушност USB што се користи за полнење на уредот, додека на другиот крај нема ништо.

 • Екран: 0,96 инчи
 • тежина вкупно: 23,8 грама
 • Ремени материјал: силикон

На предната страна, исто така, имаме метален дел кој делува како копче на допир, бидејќи тој е оној што ни овозможува интеракција со уредот и неговите различни технички можности. Предниот екран има Вкупно 0,96 инчи, ајде да фрлиме. Од друга страна има отпорност IP67 што ни гарантира можност за потопување до еден метар со просечно траење од 30 минути.

Карактеристики и автономија

Време е да зборуваме за техничките можности, ние се осврнуваме на добриот спектар на сензори и механизми за следење на фитнес што тој е способен да ги користи. Започнуваме со класика, таа има а сензор за отчукување на срцето што понуди прилично точен принос, со стапка на варијација од околу 10%. Од своја страна има и а педометар што ќе ни овозможи да процениме колку чекори направивме во текот на денот.

Главни сензори:

 • Сензор за отчукување на срцето
 • Сензор за крвен притисок
 • Следење на спиењето
 • Бројач на изгорени калории
 • Пресметка на поминато растојание

Благодарам на Bluetooth 4.0 потписот гарантира помеѓу седум и десет дена автономија, успеавме тивко да го достигнеме шестиот ден, иако тој веќе бара товар. Ова се прави за околу еден час и половина целосно преку вклучениот USB, штета што му недостасува индуктивно оптоварување.

Не смееме да заборавиме дека и овој уред ќе не информира за повиците што ги примаме или преку вашата вибрации, како и известувања од Facebook, Instagram или WhatsApp (меѓу другите апликации) што ги сакаме. Ако сакаме, можеме да го конфигурираме и режимот за обука така што уредот го следи следењето, за што е придружено со апликација, која можете да ја преземете благодарение на QR-кодот вклучен во полето и компатибилен и со iOS и со Android во кој на прв поглед можеме да ги видиме сите податоци собрани од нараквицата.

Корисничко искуство и мислење

Uten Moving Pro - Анализа
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
25 a 36
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Екран
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 78%

Се соочуваме со прилично ефтина нараквица, која се натпреварува со Xiaomi Mi Band 3 на пример. Можете да го набавите за околу 35 € на Амазон (24 € на попуст користејќи го кодот 3AZTYFGS) и ќе имате исцрпно следење на вашите константи. Без сомнение, тоа е едно од најцелосните што ќе го најдеме во овој опсег на цени.

Најдобро

Добрите

 • Сензор за крвен притисок
 • Отпорност
 • цена

Означете го сензор за крвен притисок, нешто што многу слични уреди не го вклучуваат, но е достапно во овој Moving Pro од Uten и што дава прилично точни резултати. Забележително е и јачината на уредот, неговата леснотија и лесна конфигурација благодарение на нејзината примена. На автономија Тоа е уште една од неговите предности, иако има доста на пазарот што траат подолго, така што не се истакнува премногу. Конечно, можноста за добивање известувања, дури и ако не комуницирате со нив, е доста интересна.

Најлошото

Contras

 • УСБ-полнење
 • Дизајн

Исто така, има негативни точки, од моја страна би сакал да истакнам дека УСБ-систем за полнење Сметам дека е непријатно, исто како што ставањето и отстранувањето на ременот на крајот ќе го оштети ако не сте премногу внимателни. Ниту, пак, се чинеше премногу иновативно во однос на дизајнот, иако е јасно дека е ефикасно и удобно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.