Verte Aster Chevron, 4.000 евра за смартфон со Android

верту-астер-шеврон

Постојат и луксузни паметни телефони, за оние кои наоѓаат 700/800 евра за дежурен Самсунг Галакси или за последно водење на Ајфон се чини малку. Водечка марка во овој вид „технологија“ е Верту. Оваа компанија лансираше уреди создадени во рачно изработена кожа, дрво, па дури и во соработка со самата Бентли. Веројатно никогаш не сте чуле за овој бренд, веројатно е дека нема да можете да набавите ниту еден од нивните производи. Vertu штотуку лансираше три нови модели на свои уреди во вредност од 4.200 долари што ќе ви ги претставиме, како и секогаш, во „Актуалидад гаџет“, затоа што сакаме да им служиме на сите наши читатели, оние со големи џебови и оние со мали џебови.

Овие нови уреди се произведени рачно во Италија, составени од три основни бои, розова, црна и сина. Направени од титаниум, тие нема да остават никого рамнодушен. За жал, материјалите се премија колку и нивната цена, знаете, 4.200 американски долари најевтини од овие модели, иако ги прилагодувате Можеме да достигнеме скоро 30.000 УСД во зависност од додатоците што сакаме да ги додадеме, од типот на скапоцени камења или благородни метали. Ние ви кажуваме кои се техничките карактеристики на овие нови Vertu Aster Chevron.

Со четири-јадрен процесор Кученце 801 направено од Qualcomm, можете непречено да го преместувате оперативниот систем. Разочарувачки што вклучува само 2 GB RAM меморија, навистина жално. Извршениот оперативен систем е верзија 5.1 на Android Lollipop, тој не е ажуриран во најновата верзија на Android, но претпоставуваме дека се работи за детали кои не се премногу важни за нивните сопственици. Екранот 4,7 има Full HD 1080p резолуција од најнормалните, иако тоа е придружено за возврат со 64 GB внатрешна меморија. Предната и задната камера на Хаселблад има 13MP, а батеријата е 2.275 mAh. Скромни одлики за уред од 4.200 долари што може да се купат од нивната веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.