Вивалди 1.3 лансира нови опции за прилагодување

Вивалди 1.3

Кога зборуваме за најдобриот веб прелистувач во моментот, многумина се гласовите што зборуваат за Chrome или Edge како такви, вистината е дека овие се тие двајца што денес ги користат повеќето луѓе, но не можеме да заборавиме на многу други како Вивалди, бесплатен веб прелистувач за напредни корисници кој штотуку е ажуриран во верзија 1.3 од него

Како што е објавено од тимот одговорен за неговиот развој, очигледно Вивалди 1.3 сега издава низа подобрувања меѓу кои наоѓаме нови теми за секој корисник да може прилагодете по ваш вкус сите интерфејс прелистувач. Од друга страна, и не помалку важно, забележете дека е имплементиран Заштита на IPR WebRTC да се добие подобра приватност.

Вивалди, брз и прилагодлив прелистувач.

За оние кои не го познаваат Вивалди, кажете му дека станува збор за повеќе од интересен веб прелистувач кој сè уште се развива. Систем каде што се обложил пред сè да му даде на корисникот мноштво опции за прилагодување. Таков е случајот што, како што уверуваат развивачите на платформата, откако првата стабилна верзија на прелистувачот беше лансирана во април оваа 2016 година, многу корисници се сменија од Chrome во Vivaldi за овој вид предност.

Како детал, кажете ви дека во верзијата Linux се спроведени низа специфични подобрувања за оваа платформа, како што е системот за хибернација на јазичиња за оптимизирајте ја потрошувачката на системски ресурси како и голем број опции за поддршка на сопствениците на веб-страници во HTML5.

Од Јон фон Тецхнер, Извршен директор на Вивалди технолоџи:

Без разлика дали станува збор за прилагодување на меморандумот, додавање на прилагодени теми, зголемување на приватноста или давање повеќе опции и карактеристики, ние ги ставаме нашите корисници на прво место во сè што правиме. Ние сакаме прелистување да биде побезбедно, полично, попродуктивно и позабавно за секого.

Ако сте заинтересирани за Вивалди и сакате да го пробате проектот, кажете ви дека можете да го преземете од официјална веб-страница од него


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.