VTech KidiBuzz, паметен телефон со Android за најмалите дома

Божиќ се ближи, и иако најмалиот од куќата започна пред многу месеци да прашува што сакаат за магиите и Дедо Мраз, сега е кога треба да се обидеме да се потсетиме на сè што прашаа во текот на целата година. Ако не се сеќаваме, најдобро што можеме да сториме е да ги прашаме, бидејќи низ годината она што сакате да го нарачате се менува.

Ако зборуваме за преносни конзоли, Nintendo 2DS или 3DS се многу добри опции, но ако сакаме уредот да се користи повеќе од играње игри, можеме да избереме телефон VTech KidiBuzz, еден вид паметен телефон со големина и заштита што е прилично несмасен, и кој интегрира голем број игри внатре.

Со дизајнот што нè потсетува на првите генерации на Samsung, KidiBuzz не е самиот телефон, оттогаш не ни дозволува да остваруваме повици, но управувани со Android, можеме да добиеме пристап до Google Play и да инсталираме повеќе игри или апликации за комуникација со нашите деца, на овој начин малите можат да ја задоволат желбата што ја имаат за да имаат мобилен телефон како нивните родители, кои исто така им овозможува да учат додека се забавуваат.

Уредот ни нуди необична дебелина и е дизајниран да издржи на секаков вид пад што може да го претрпи. Внатре можеме да најдеме различни образовни апликации од различни теми како што се музика, математика, правопис, наука. Исто така, се интегрира камера што ротира 180 степени да фотографира или видео. Бидејќи е наменет за деца, VTech KiddiBuzz е достапен во две бои: сина и црна за момчиња и бела и розова за девојчиња.

Во Шпанија, можеме да го најдеме Vtech KidiBuzz како VTech KidiCom, директно на Амазон за 126 евра.

VTech KidiCom Max во розова боја VTech KidiCom во сино

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.