Wanle лансираше кутија што го трансформира вашиот iPhone во вистинско Game Boy

Wanle Игра Случај со момчиња

Многу корисници долго време бараа начини да го трансформираат својот телефон во вистинска играчка момче. Ова не е нов концепт. Иако сега, една компанија изненадува со својот предлог. Компанија наречена Wanle лансираше кутија за iPhone. Досега сè нормално. Но, благодарение на овој случај, телефонот станува работен Game Boy.

Носталгијата е фактор од големо значење. Бидејќи гледаме како ретро конзолите се повторно во мода. Значи, конзолата Nintendo немаше да избега од овој тренд. Сега, можете да го трансформирате вашиот iPhone во еден благодарение на овој случај со Wanle.

Треба само да ја ставите футролата на задниот дел од iPhone. Овој Game Boy има свој ЛЦД-екран, класични копчиња А и Б, и копчиња за вклучување / исклучување исто така. Покрај тоа, тој има свој извор на енергија. Па тоа нема да ја користи батеријата на паметниот телефон во секој момент.

Оваа конзола доаѓа со 10 претходно инсталирани игри. Сите класични игри со ретро естетика, меѓу кои ги наоѓаме Тетрис и Змија. Значи, тоа е добра опција да се разгледа за повеќето носталгични. Понатаму, е компатибилен со сите модели на iPhone од iPhone 6.

Нема да блокира ниту една камера, сензор или микрофон на телефонот. Така, можете да го користите вашиот iPhone нормално. Но, во задниот дел ќе имате Game Boy со кој можете да играте нормално. Оваа конзола има своја батерија. Значи, откако ќе се исцрпите, едноставно мора да го наполните.

Без сомнение, тоа е многу оригинален концепт кој ветува дека ќе даде многу за што да се зборува. Овој случај „Игра на момчето“ е привремено објавен по цена од 25 долари. Иако нејзината вистинска цена е 80 долари. Се чини дека промоцијата е сè уште во сила, па можете да ја купите во веб-страница на компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.