Warframe добива обемно ажурирање

Warframe

Новото ажурирање за PC наречен Ажурирање 14: „Необичниот Цефалон“ се фокусира на поедноставување на новото корисничко искуство и уште повеќе потопување на плеерот во универзумот на Warframe. Ова ажурирање вклучува целосно редизајниран кориснички интерфејс и нов брод за играчи, „Лисет“. Тоа е нов систем на мисија што започнува со „Браната на Вор“ и ја прави видео играта подостапна за гејмерите. Пристигнуваат и нови и долгоочекувани миленичиња, како што е Кјуброу, и нова Warframe, Mirage, Mistубовницата на илузијата, и уште повеќе.

„Ние повторно го користиме Б од Бета во ова ажурирање“, се шегува тој Стив Синклер, креативен директор на Дигитални екстреми. Сериозно, ни треба нов збор за да дефинираме дали нешто е во „бета фаза“. Едноставно, не го опфаќа целосно еволутивниот процес низ кој поминуваат игрите како Warframe за време на нивниот живот. Добивањето неограничени повратни информации од нашите играчи и поврзувањето со нашите сопствени амбиции за постојано подобрување на играта го отежнува наоѓањето термин за реалната состојба на процесот на развој. Понекогаш овој процес значи дека треба да ги повториме основните компоненти на играта, како што е системот за искуство со играчот. Овој работен систем беше тотално ново искуство за нас - факт на тоа дека сме директно поврзани со играчите -: модифицирање на играта благодарение на нив, подобрување на истата, знаење што да измени и, благодарение на ова, правење на играта каква што никогаш не веќе сме замислиле дека може да стане ».

Блискиот однос на заедницата на Warframe со развојот на тимот за развој се исплатеше: 10 милиони регистрирани играчи ширум светот за платформи PC y PlayStation 4 за нешто повеќе од една година, и сè уште во верзија Open Beta. Форматот за развој близу до Kickstarter и страста на заедницата за видео играта, помогнаа да се направи најсимнуваната видео игра за PS4 и да се постигне договорот што ќе овозможи негово започнување за Xbox One во текот на ова лето.

Новото ажурирање ги вклучува следниве главни карактеристики:

Ново корисничко искуство - Потопете се во целосно редизајниран кориснички интерфејс, нови опции и вашиот личен брод, Лисет. Ве чекаат многу мисии во Warframe и ќе можете да дознаете повеќе за сите аспекти на играта: да добивате повеќе информации за време на игрите, да ја научите приказната, лесен пристап до режимите на играта, менијата итн. Покрај тоа, ќе се сретнете со Ордис, Цефалонот на бродот, глас што ќе ве води низ Лисет.

Домашни миленици - Нова мисија може да ви овозможи пристап до генетската леарница, користена за развој на биолошки примероци на нашиот брод. Подигнете Кјуброу со собирање на јајца од Кјуброу и инкубирање на нив во Гарницата за генерирање. Кубровите имаат различни личности и различни способности, како во борба, така и надвор од неа. Можете да го направите вашиот Kubrow поефикасен во борбите и да го опремите со моќни режими. Создадете генетски отпечатоци од вашиот Kubrow со кои можете да тргувате со вашите пријатели Tenno и комбинирајте ги за да го создадете вашето совршено милениче.
Нова воена рамка - Mistубовница на илузијата. Мираж збуни го непријателот во покажување стил и моќ. Неговите овластувања вклучуваат:
Сала со огледала - Мираж создава придружба на каскадери за да го збуни и одврати непријателот.
Трик - Како природен шегаџија, Мираж користи стапици за да ги зароби блиските непријатели.
Затемнувањето - Стоејќи под светлината, Мираж се справува со голема штета, додека сенките ја отежнуваат да се следи, а уште потешко е да се повреди.
Призма - Стартувај топче енергија што пука ласери во сите правци. Повторно активирање ќе ја активира призмата, заслепувајќи ги непријателите во близина.

Авантурите - Истражете нови авантури со избор на нивоа на тешкотија што може да се отклучи. Ова ново искуство во Warframe започнува со авантурата на „Браната на Вор“.

Нов скриен конфликт во секторот - Режим на играње нов играч наспроти играч што ќе го замени постојниот режим на игра со конфликт на соларните шини. Изберете на кој клан или сојуз сакате да му помогнете и да играте како напаѓачи или бранители во повеќестепена мисија! Fourе можат да играат најмногу четири човечки играчи по страна, автоматски пополнувајќи ги испразнетите места со гледачи.

Ново оружје
Акзани - Оружјето по избор на Мираж, овие двојни пиштоли со брз оган се смртоносни.
Силва и Егис - Меч и штит создаден од победникот на натпреварот за дизајнирање оружје со меур: SilverBones.

Проширени режими на игра - Зафатените ја опоравија Ерис. Сега се достапни мисии за саботажа, истребување и преживување на коприва!

La Ажурирајте 14 година веќе е ослободен за PC и може да се преземе бесплатно на www.warframe.com. Играчите на PlayStation 4 ќе го добијат за само неколку недели, како и новото корисничко искуство, кое бара дополнителен развој за контрола на конзолата Sony.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.