Војна на Starвездите: Последниот џедај, наше мислење и перспектива за „луксуз“

Нашето искуство со Војна на вездите: Последниот џедај, Иако во оваа пригода сакавме да дадеме поинакво искуство на филм од овој калибар, ние уживавме во луксузните кина на кината во Јелмо.

Далеку ова е можеби најдобрата Warsвездена војна од ерата на Дизни, иако остави горчлив сладок вкус во устата на многу manyубители на сагата. Toе коментираме како ги пронајдовме „Војна на Starвездите: Последниот џедај“, меѓугалактичките војни на непрекинато ниво. Оној што досега е на пат да стане филм со најголема заработка во историјата.

Започнуваме со очигледното, според нас, филмот што мора да го посетат loversубителите на сагата, но како и секој добар филм на Дизни, тој не остава рамнодушен на секој што го гледа. Прикажувањето на низа уметности на ниво на CGI е неспоредливо, никој не сака многу од компанијата на покојниот г-дин Волт да изнесе потенцијал во кој се повеќе и повеќе компании киксираат. Речиси е невозможно да се најдат грешки во производството или пост-производството, иако тие сметаат дека е соодветно да се задржат голем број аналогни контроли присутни во системите за навигација на меѓугалактичките бродови, Она што беше иновативно во минатото, денес стана скоро шармантен ретро уред.

И тоа е тоа за брзо кулминирање на контроверзноста, ова поглавје VIII е неизбежно подобро од поглавјето VII, Всушност, би можеле да кажеме дека можеби ги собира сите дејства што беа пропуштени во претходната, и покрај фактот дека во првите дваесет минути од филмот не сме многу јасни за тоа што ќе стане или зошто толку многу бесмислени заобиколувања е дека адекватната, но интересна акумулација на меѓугалактички битки нè држи залепени за седиштето со еден страв.. Дали филмот ќе заврши по следната транзиција? Но, тоа не се случуваше.

Без сомнение, од најновите изданија на „Војна на Starвездите“, она што најмногу нè потсетува на оригиналната „Војна на Starвездите“, улога што е тешко да се разликува од секундарната и главната на Кило Рен, кој можеби беше ликот со најмал карактер во сагата, сè до оваа осма епизода, каде сличноста со Анакин е премногу очигледна, скоро вистинска реинкарнација, иако можеби повеќе зло.

Злоупотребата на темата и моментите „бренд Дизни“

Не можеме да бегаме од стилот на Дизни, дури и во моменти на манифестирана напнатост и експлозии насекаде каде се појавува лик со а соодветно смешна фраза, но тоа не се совпаѓа премногу со „Војна на Starвездите“, барем по отсуството на Хан Соло. Сепак, ова е карактеристика која е многу присутна во филмовите на Дизни од последниве години.

И овие заслепувања и клишеа, класици на кои се обидуваат да им се допаднат на мало срце на исконските loversубители на сагата, како да сакаат да ги задоволуваат на секои десет минути со климање кон минатите, непотребни или утешни проблеми, чудно е чувството.

„Луксузно“ искуство со Yelmo Cines

Резултат на слика за луксуз во Јелмо Синес

Јелмо Синес спроведе интересни реформи во своите кина во Плаза Норте 2 (Мадрид), и не можевме да одолееме на искушението да одиме во луксузните соби со кои сме толку зашеметени. Несомнено, Јелмо сака да направи искуства од одредени сесии, бидејќи иако не вреди да се користи услугата редовно за lубител на филм (околу 16 евра), тешко дека ќе уживавте во вакви удобности.

Почнувајќи од нивните Уникатни и удобни седишта, составени од електронски потпирач за грб и систем за нозе што ќе ви овозможат да уживате во филмот како во вашиот дом. За да продолжите, услугата на маса ќе ви овозможи да го повикате келнерот и да пристапите до нивното сочно мени за да јадете пица, некои мини хамбургери, па дури и за најкласичните некои пуканки што ќе се служат без да ги тргнете погледите од филмот.

Јелмо Синес на тој начин успеа да создаде вистинска Луксузна средина за loversубителите на филмот коиШто никогаш порано не сме го доживеале, но кое несомнено е забележано во нашите тетратки за сесии достојни за ваше уживање, како што е „Војна на Starвездите: Последниот џедај“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->