WhatsApp бета ви овозможува да гледате видеа на YouTube без да ја напуштите апликацијата

WhatsApp

Ова е нешто што корисниците на оваа апликација за пораки го бараа долго време, сега во најновата бета верзија лансирана е откриена оваа опција што ќе овозможи репродуцирајте видеа на Youtube директно во апликацијата. Покрај тоа, се додава и новината што овозможува „блокирање“ на гласовни записи за ослободување на прстот и подобрувања во перформансите и безбедноста на апликацијата.

Оваа верзија v2.18.102 Таа е во бета фаза и се очекува наскоро да биде објавена за корисниците, но нема специфичен или потврден датум, па ќе мора да почекаме уште малку. Во овие времиња, апликацијата за пораки многу се подобрува и доказ за ова се овие промени што го олеснуваат користењето или неколкуте капки услуга на одредени датуми.

WhatsApp деловна слика

WhatsApp продолжува да се подобрува

Најдоброто нешто во врска со оваа нова бета верзија е токму новата опција за репродукција на видео од платформата ЈуТјуб во самата апликација, без да мора да го оставам ова и да може да продолжи да користи WhatsApp. На овој начин, корисникот може да продолжи нормално да разговара и да избегне напуштање на видео-платформата и потоа повторно влегување во платформата за пораки.

Се прилагодува на апликациите што се компатибилни со PiP -Слика во слика- продолжува да биде уште еден забележителен напредок за верзијата на оперативниот систем Android Oreo, нешто на што развивачите сè уште работат. На кратко, тоа е серија подобрувања кои сигурно ќе ги задоволат најактивните корисници во оваа апликација, да, мора да се надеваме дека бета-програмата работи добро и тогаш ќе видиме кога е официјално лансирана. За ова, сè е на тестови и бета верзијата е неопходна за да може да се тестираат овие вести.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.