WhatsApp е ажуриран на iOS, дозволувајќи му на Siri да чита пораки

WhatsApp

Корисниците на IOS имаат среќа ако користат Siri и апликацијата за квинтесенцијални пораки, WhatsApp. Овој пат доаѓа верзијата 2.17.20 што е веќе достапна за преземање од пред неколку часа и му овозможува на асистентот за iOS да ги чита најновите пораки примени доколку корисникот сака и сè додека сте на iOS верзија 10.3 или повисока. Очигледно, покрај оваа новина што е најистакната во оваа нова верзија, ажурирањето додава и други подобрувања што останаа во втор план.

Останатите подобрувања се главно насочени на визуелни подобрувања во табулаторот за повици и екранот со информации за групи и контакти, покрај тоа што му дозволува на корисникот изберете на екранот „Мој статус“ опција за испраќање, бришење или избор на неколку статуси истовремено. Конечно, во белешките за ажурирање можете да прочитате дека тие додале превод на персиски јазик.

Всушност, главната новина на ова ажурирање, како што предупредивме на почетокот, е можноста корисникот да побара од асистентот да ги чита добиените пораки. Засега, овие нови функции се додаваат на оние што веќе дозволија испраќање пораки со асистентот на Apple веќе некое време благодарение на објавувањето на API на асистентот. Се чини дека борбата да се биде најдобрата апликација за пораки е јасна и многумина се корисници кои и покрај различните опции што ги има не сакаат да се оддалечат од WhatsApp, нешто што од друга страна и денес не го гледаме толку лошо од апликацијата добива постојани ажурирања, со интересни подобрувања секој толку често, нешто што не се случило некое време.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.