WhatsApp престанува да ја прикажува содржината на пораките по ажурирање на iPhone на iOS 11.4

Лансирањето минатиот вторник на iOS 11.4 во неговата последна верзија, значеше крај на некои од најиритирачките проблеми со кои се соочувавме скоро секојдневно на нашиот iPhone со претходната верзија, како на пр. црната точка, иконите на апликациите што се ставаат на слободно време на отскочна штица или генерализираното нарушување на разговорите во апликацијата Пораки.

Но, некои заминуваат, а други доаѓаат. Во оваа прилика, зборуваме за WhatsApp, кралицата на апликациите за пораки ширум светот и основната алатка за милиони корисници кога станува збор за комуникација. По ажурирањето на iOS 11.4, многумина се корисници кои гледаат како Известувањата за WhatsApp изгледаат целосно празни, без да ги прикажува испраќачот или содржината, или понекогаш само испраќачот.

Очигледно, ова ажурирање или верзијата на апликацијата WhatsApp (сè уште не е познато кој е виновникот) влијае на известувањата за притискање, оние што ни овозможуваат да добиеме какво било известување во кое било време, било да е тоа од апликацијата за пораки, клиент за пошта, игра или апликација. За да го решиме овој проблем, мора да одиме во поставките на WhatsApp.

Во рамките на Поставки на WhatsApp, кликнете на Известувања. Следно, ние мора да го активираме прекинувачот Преглед. Оваа опција ни овозможува да го видиме текстот вклучен во известувањата. Ако оваа опција е веќе активирана, мора да одиме во поставките за iOS.

Во рамките на Поставки за iOS, кликнете на Известувања, лоцирани во вториот блок опции. Следно, ја бараме апликацијата WhatsApp и кликнете. Следно одиме на последната достапна опција наречена Покажи прегледи и изберете Секогаш.

Или на еден или друг начин, преку WhatsApp или преку поставките за iOS, ќе можеме да го решиме овој проблем што случајно произлезе од раката на најновата надградба на iOS, но тоа не значи дека проблемот е таму, тој може исто така, бидете WhatsApp, апликација чие работење понекогаш остава многу да се посакува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.