WhatsApp го продолжува времето за бришење на испратените пораки

WhatsApp ќе ги интегрира плаќањата

WhatsApp се карактеризира во последниве години, правејќи голем број обиди да се обиде да нападне, уште повеќе ако е можно, нашата приватност обидувајќи се да ги прекрстиме нашите податоци со Фејсбук заканувајќи се дека нема да дозволиме да ја користиме апликацијата за пораки ако не ја овластивме. За среќа, европските власти го спречија.

Исто така, се карактеризира со постепено спроведување на нови функции, многу барани од корисниците, имплементација што во повеќето прилики пристигна лошо и доцна, како што се употреба на GIF-картички или можност за бришење на текстуални пораки што претходно сме ги испратиле. Можноста за бришење пораки беше ограничена на време од 7 минути, смешно време и без никакво оправдување.

Како и обично, WhatsApp повторно се предомисли, и го измени времето поминато откако ја испративме пораката што сакаме да ја избришеме, сè додека не можеме да го сториме тоа на двата уреди. По последното ажурирање, апликацијата за пораки на социјалната мрежа Фејсбук, го продолжува тоа време на 68 минути и 16 секунди. На овој начин, WhatsApp ни дава поголема маневарска маргина кога станува збор за бришење на испратените пораки, но сепак не се приближува до времето што ни го нуди Телеграм.

Како да ги избришете пораките испратени на WhatsApp

  • Бришењето на пораките на WhatsApp е многу едноставно, бидејќи само треба да кликнеме на пораката што сакаме да ја избришеме за секунда.
  • Во контекстуалното мени што се појавува, ја бараме опцијата отстрани.
  • Од долниот дел, ќе се појави ново мени каде Usе ни каже дали сакаме да ја избришеме пораката само за нас (опција за која никогаш не сум имал смисла) или за секого.

Секако, она што не се смени е среќната порака што ќе ни ја покаже апликацијата, порака во која е пријавено дека продолживме со бришење порака што претходно сме ги испратиле.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->