WhatsApp ќе ви овозможи да ги избришете пораките испратени пред повеќе од еден час

време да се избрише WhatsApp

слика: Pixabay

Не можеме да го негираме тоа ВаtsApp стана услуга за непосредни пораки по избор за пошироката јавност да комуницира со семејството или пријателите преку мобилни уреди. Покрај тоа, не само со текст, туку и со гласовни белешки, што ве ослободува од тоа да мора постојано да гледате на екранот.

Како што добро знаете, од крајот на минатата година, услугата што моментално ја извршува Фејсбук, им овозможи на своите корисници да ги бришат објавените пораки. Се разбира, не можете да однесете премногу долго ограничувањето што треба да го направите за исчезнување на текстуални линии или говорни пораки е 7 минути. За многумина од нас ова е недоволно. И се чини дека WhatsApp сакаше да ја продолжи оваа бројка, не повеќе за двојно, туку за многу подолго.

whatsapp ја подобрува верзијата за Android

Како што одекнуваше WABetainfoВо најновата верзија што популарната услуга ја вклучи во Google Play - т.е. само за Андроид во моментот - вклучено е значително подобрување во овој поглед. Од достапните 7 минути, корисникот би имал 4.096 секунди, што во превод значи 68 минути и 16 секунди; што е да се каже: повеќе од еден час на располагање за бришење на сите траги од таа порака што може да доведе до недоразбирање помеѓу контактите.

Од друга страна, Андроид ќе биде првата платформа што ќе ја добие, но се препорачува iOS да ја добие наскоро. Верзијата на WhatsApp за Android е таа што носи со нумерирање 2.18.69. Исто така, проблемот со испраќање GIF-ови во претходната верзија е решен, додека исто така се додаваат и нови налепници и емотиконите се подобрени.

Од друга страна, пред неколку часа го објаснивме WhatsApp сега ќе ги извести вашите контакти дека сте проследиле некои од нивните пораки со други луѓе. Значи, како што коментираше мојот партнер Игнасио, опција што сигурно ќе ги подобри односите со нашите пријатели или семејство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.