WhatsApp за iOS повторно се ажурира денес

WhatsApp

Ажурирањата на WhatsApp се постојани веќе некое време и иако е вистина дека не сите овие ажурирања донесуваат одлични подобрувања во апликацијата за пораки, а сепак се ажурирања кои се сигурно потребни за правилно функционирање на апликацијата. Во овој случај, она што се чини дека ова ажурирање го обезбедува за корисниците на iOS е малку или ништо ако го погледнеме делот каде тие ни ги покажуваат деталите за ажурирањето, а тоа е не се појавуваат промени во споредба со претходната верзија, барем во текстот.

За ова ни објаснуваат во прегледите на апликациите верзија 2.16.18 која е најнова:

  • Воведуваме видео повици во WhatsApp. Со бесплатни видео повици, сега можете да разговарате лице в лице со вашите пријатели и семејството ширум светот. Може да има трошоци за користење на услугата за податоци. (Потребен е iOS 8 или понов)
  • Пребарувајте за совршен анимиран GIF, директно од WhatsApp. Притиснете (+) и изберете Ролна. Опцијата за пребарување GIF-ови е во долниот лев агол.

Навистина нема промени во текстот во однос на претходната верзија, што е 2.16.17, па заклучуваме дека додадените измени се прилично малку или воопшто не се во однос на функционалноста на апликацијата. Без да биде така, овие ажурирања се нешто што големите развивачи на апликации често го прават. од време на време да ги исчистите прегледите на апликациите во онлајн продавниците, но не веруваме дека е така. Во секој случај, апликацијата се ажурира денес и доколку се појават важни или извонредни промени во неа, ќе ги споделиме со сите вас во овој напис.

WhatsApp Messenger (врска со AppStore)
WhatsApp Messengerслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.