Вико ryери 3, опсег за влез со Android Oreo и цена под 100 евра

Вико ryери 3 прегледи

Француската компанија Вико продолжува со експанзијата и секоја година лансира нови мобилни телефони на пазарот. Исто така, секторот на телефоните Не само што се состои од терминали од висока класа - дури ни од среден опсег - туку и почетното ниво има важна низа на пазарот. И ова е местото каде екипите го сакаат него Вико Jerryери 3 има што да каже.

Не им се потребни на сите корисници најнови вести од индустријата; со тоа што имаат тим што им овозможува да бидат поврзани 24 часа; уживање во разумен екран со кој може да се движите, да ги посетувате социјалните мрежи, да одговарате на е-пошта и да фотографирате, од време на време, е повеќе од доволно. Вообичаено се корисници кои не сакаат да плаќаат многу за мобилен телефон. И Вико ryери 3 е совршена алтернатива за сите нив.

Голем екран, но нема HD резолуција

Бои Вико ryери 3

Плаќањето малку пари има свои даноци за плаќање. И една од нив има врска со екранот Вико ryери 3. Големината на неговиот панел е повеќе од прифатлива. И ќе биде дури и многу пријатно за оние кои обично читаат многу на екранот. Овој добива дијагонала од 5,45 инчи, иако како што велиме, има но. И тоа е дека нејзината резолуција не достигнува дури ни 720p. Во овој случај, Вико ryери 3 мора да се задоволи со резолуција FWVGA + (960 x 480 пиксели).

Во меѓувреме, дизајнот на тимот е традиционален и не се бараат никакви важничене: Willе имаме рамки низ целиот нејзин преден дел, со капацитивни капаци на долниот дел и нема ништо како „изрез“ како што прави конкуренцијата: ќе има горна рамка за сместување на предната камера и сензори.

Фер, но доволна моќ

Да се ​​зборува за гигабајт RAM меморија во овој момент звучи како малку. Но, повторно повторуваме дека се соочуваме со опсег на влез. И Вико ryери 3 нуди а Quad-core процесор од 1,3 GHz и 1 GB RAM меморија да се придвижи целиот систем. Немаше да биде лошо ако беше прикачена меморијата двапати, но сигурно целната публика не им дава важност на овие податоци.

Во однос на неговиот капацитет за складирање, ќе имате 16 GB внатрешно што може да се прошири со картички MicroSD со капацитет до 64 GB. Ова ќе ви помогне да ги зачувате сите видови датотеки (фотографии, видеа, музика, документи, итн.).

Фото-камера со можност за снимање на Full HD

Селфи Фотографии Вико ryери 3

Заборавете на резолуциите од 4K, многу рамки во секунда итн. На Вико ryери 3 нуди две камери со по 5 мегапиксели од нив (и предниот и задниот дел). Ништо да сметаме на завршувањето bokeh или што било слично, но ќе можете да снимате видеа со разумен квалитет: како што читаме во неговиот технички лист, францускиот терминал ќе ќе ви овозможи да добиете видео клипови во Full HD резолуција со брзина до 30 fps.

Предната камера има и сензор од 5 мегапиксели и ќе ви овозможи да си направите сами самоили или остварете видео повици со вашите контакти. Слично на тоа, Сè уште е тим кој не се обидува да се истакне во кој било дел, но има присуство во сите потреби на крајниот корисник.

Андроид Орео „Оди издание“ и поврзаност за да одговара

Екран на Вико ryери 3

Она што Вико не сакаше да го ризикува е да не го ажурира својот Вико ryери 3 на најновата верзија на Андроид; Ова е проблем што се повеќе и повеќе корисници го земаат предвид и оттука паметниот телефон доаѓа со Android 8.0 Oreo инсталиран внатре. Секако, ќе ја има верзијата Android 8.0 Oreo Go Edition, верзија наменета за терминали како овој Вико ryери 3 со малку RAM меморија. Така, се постигнува многу пофлуидно корисничко искуство.

Исто така, во делот за поврзување, терминалот има HSPA + конекција (не 4G), иако се истакнува дека дозволува вметнување на две microSIM картички внатре; Тоа е да се каже: тој е идеален уред за оние кои имаат два терминали (еден професионален и еден личен) и сакаат да се одлучат за паметен телефон со кој можат да ги носат двата броја.

Се разбира, ние исто така ќе најдеме Брза WiFi, Bluetooth 4.0, GPS и порта microUSB - не OTG -. Исто така, за оние кои се прашуваат: да, има интегрирано FM радио.

Автономија и цена на Вико ryери 3

Дојдовме до крајот на податоците на овој Вико ryери 3. И тоа го правиме со можност да нејзината батерија што достигнува 2.500 милиампери. На хартија, тој нуди до 270 часа во мирување и 15 часа разговор. Додека ако она што сакате да го знаете е дали овој терминал ќе биде скап, мора да кажеме не. Како што посочивме во насловот, кој ужива ниска цена: 89 евра. И можете да го најдете во различни нијанси: антрацит, тиркизна и црвена цреша.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Педро dijo

    Сега сите се приклучуваат на трендот на Android GO, добро е што поевтините уреди можат да бидат флуидни. Видов терминал што ќе го носи овој систем, Blackview A20, има екран 18: 9 и многу убав дизајн. Како мислите?