Wiko View2: 6 инчи со формат 19: 9 за само 199 евра

Француската компанија Вико успеа да извади важна ниша во светот на телефонијата, издвојувајќи се меѓу големиот број азиски производители кои започнаа да го заземаат пазарот со копирање на великаните на телефонијата, копирање не само во дизајнот, туку и во номенклатурата.

Вико штотуку го пушти во продажба терминалот што треба да ги земеме предвид Ако планираме да го обновиме нашиот паметен телефон и опцијата за азиски паметни телефони не поминува низ нашата глава. Wiko View2 е терминал кој ни нуди 6-инчен екран со формат 19: 9 и задна камера од 13 mpx и предна камера од 16 mpx за само 199 евра.

Wiko View2 се издвојува, не само по придобивките што ни ги нуди, туку и по својот дизајн, дизајн на целиот екран Инспириран од првиот смартфон кој имплементираше изрез кај паметните телефони, Essential Phone, така што горниот дел од екранот не ни нуди гигантска веѓа без никакво оправдување, туку е окупиран само од предната камера од 16 mpx.

Екранот на 6 инчи со формат 19: 9 ни нуди HD + резолуција со IPS технологија, така, ќе можеме да пристапиме до нејзината содржина практично од кој било агол на гледање, екран што нуди заштита од стакло Corning Gorilla Glass. Внатре, наоѓаме 8-јадрен процесор од 1,4 гигахерци, придружен од 32 GB меморија и 3 GB RAM меморија. Батеријата од 3.000 mAh ни нуди повеќе од доволно автономија за да трае цел ден без проблеми.

Во однос на безбедноста, Wiko View2 се интегрира систем за препознавање на лице што ни овозможува брзо отклучување на терминалот покрај сензорот за отпечатоци од задната страна. Благодарение на чипот NFC, можеме да плаќаме директно без да го носиме паричникот со вас.

Задната камера на Wiko View2 достигнува 13 mpx, и има ЛЕД блиц, и бленда, малку тесна, f / 2,0 како додаток на систем на видео стабилизација. На предната страна, наоѓаме камера од 16 mpx со технологија Big Pixel, што ни овозможува да добиеме одлични резултати при фотографирање селфи на слаба осветленост.

Wiko View2 е достапен, во моментот, само во боја Антрацит Црна со хромирана завршница. Имате димензии од 154,4 х 72 х 8.3 мм и тежина од 153 грама. Неговата цена е 199 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.