Windows Live Hotmail на шпански јазик. Како можам да го променам јазикот на мојата е-пошта на Hotmail?

ВНИМАНИЕ Прочитајте го ова ако вашата пошта е на кинески, арапски, јапонски, француски или било кое друго

Упатството што го имате тука објаснува чекор по чекор како да префрлите сметка на Hotmail од англиски на шпански. Ако вашиот проблем е што вашата Hotmail е на кинески, јапонски, арапски…. или кој било друг јазик, можете да го промените на шпански следејќи ги чекорите на «Променете го јазикот на вашиот Hotmail, без оглед на кој јазик е тоа».

Hздраво, се вратив на товарот со Windows Live Hotmail, овој пат да објаснам како сменете го јазикот на сметката во Hotmail. Можеби првиот пат кога одите да ја користите вашата нова е-пошта за Hotmail, се случува кога ќе пристапите на страницата Windows Live, сè да се појави на англиски јазик. Ова е стандардниот јазик во Windows Life, па ако вашиот не е англиски, ќе видиме како да го поставиме целиот интерфејс на вашата сметка на друг јазик. Во овој случај, ќе видиме како да ја ставиме Hotmail на шпански јазик, но процесот е ист за да се смени на кој било друг јазик. Да почнеме тогаш:

1-ви) Прво на сите е да пристапите до вашата сметка на Hotmail, можете да го направите тоа со пристап од Messenger или со одење во Страница за најава на Hotmail. Ако ја изберете оваа последна опција, ќе најдете прозорец како оној подолу во кој мора да ги внесете вашата е-пошта и лозинката за Hotmail.

Најавете се на Windows Live Hotmail

Внесете ја вашата е-пошта и лозинка и обележете ги полињата за избор ако сакате вашите податоци да бидат запаметени секогаш кога ќе се поврзете од тој компјутер. Запомнете дека ако сте на јавен компјутер или ако вашиот компјутер го користат неколку луѓе, не треба да ги означувате овие полиња од никого ќе можат да пристапат до вашата сметка на Hotmail и да ги украдат вашите лозинки. Кога ќе завршите, кликнете на синото копче «Пријави се».

2-ви) Сега се отвора прозорецот Windows Live Hotmail во кој се појавуваат различните опции за извршување задачи со вашата пошта, но целиот интерфејс е на англиски јазик.

Интерфејс за Hotmail на англиски јазик

Затоа, одете во горниот десен агол и кликнете каде што пишува „Опции“.

Опции за Hotmail на англиски јазик

3-ви) Willе се отвори прозорецот "Опции" во кој мора да кликнете на врската што вели "Избери јазик" што се наоѓа во областа "Прилагодете ја вашата пошта".

Избор на јазик

4-ви) Сега ќе треба да го изберете јазикот што го претпочитате, имате 35 јазици на располагање, во овој случај ќе го обележиме „Шпански“ и ќе кликнеме на копчето во долниот десен агол на кое пишува «Зачувај».

Зачувајте ги јазичните промени

AСега ќе ја имаме нашата сметка на Hotmail на шпански јазик.

Интерфејс за Windows Live Hotmail на шпански јазик

Y тоа е сè за денес, мислам дека беше многу едноставен прирачник. Ако некој не е јасен за нешто во ова упатство, коментирајте го. Continueе продолжам да објаснувам чекор по чекор многу други опции на Hotmail, но дотогаш, поздрав од оцет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

649 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Авраам dijo

  Упатството е кул, но ………… Имам топла пошта на кинески јазик и упатството не работи за мене. Ми треба помош затоа што редоследот на работите се чини дека е различен

 2.   Оцет убиец dijo

  Здраво Авраам не пишувај со големи букви, те молам. Од каде знаете дека вашата пошта е на кинески, а не на друг јазик? Дали го ставивте на тој јазик? Забележете дека можете да ги мешате традиционалните кинески (繁體 中文), поедноставени (简体 中文) или јапонски (日本語). Кога знаеш што е тоа, кажи ми и ќе ти помогнам. Не грижете се дека има решение. Поздрав

 3.   кукла dijo

  благодарам за помошта, многу ми помогна

 4.   Џеф dijo

  Поздрав, ви благодарам, вашето објаснување е лесно и едноставно, но сакам да знам сега и ако можете да ми помогнете, молам да ја смените мојата hotmail во стариот модел 7.5 Не ми се допаѓа во живо и пристапив до некои опции за hotmail за промена, но јас не го добив пред да има една опција што ја врати на стариот модел, но веќе не се појавува и не знам како да направам благодарам за сè
  Jeff

 5.   Ann dijo

  Па, благодарам, свинско месо, тие ми помогнаа да ја сменам мојата пошта од англиски на шпански.

 6.   Оцет убиец dijo

  Нема на што кукла, ffеф и Ана. Патем, ffеф веќе не е можно да се врати како порано. Жал ми е. Поздрав до сите.

 7.   alex dijo

  благодарение

 8.   james dijo

  Добра е референцата за решавање на овој вид проблем главно за оние кои не се справуваат со овие постапки

 9.   Михаел dijo

  Овој добар водич за промена на јазикот на msn во шпански е многу добар

 10.   Оцет убиец dijo

  Мило ми е што ти се допаѓа прирачникот Мајкл. Поздрав

 11.   Оцет убиец dijo

  Здраво Каролина, што сакаш да кажеш дека не добиваш е-пошта? Дали сте пробале да кликнете на сандачето?

 12.   Каролина dijo

  Здраво, можев да ја сменам мојата е-пошта на шпански, благодарам, но не добивам е-пошта, што можам да направам

 13.   целе dijo

  Ви благодариме за се што ВАШИОТ СОВЕТ БЕШЕ МНОГУ КОРИСНИ

 14.   Барбара dijo

  Јас го преземав Windows Live Messenegr, но читајќи ги вашите упатства за да го смените на шпански јазик, но зборовите опции не се појавуваат во горниот десен дел, па затоа не знам како треба да го сторам тоа, се појавуваат други работи, но не опции.
  благодарам илјада

 15.   Оцет убиец dijo

  Не знам каков може да биде твојот проблем, Барбара, ја испробав и целосната и основната верзија на Hotmail и двете имаат „Опции“. Погледнете ја сликата и погледнете уште еднаш во вашиот екран во случај да ја пропуштите. Се најдобро.

 16.   alex dijo

  промена на алекс на корејски

 17.   МАБЕЛ ДИЈАЗ БОББИО dijo

  Имам простор на англиски јазик и го сакам на шпански затоа што тие ми го сменија јазикот што не треба да ја заобиколува приватноста на секој од нив. Јас сум Аргентинец и ги сакам своите места за комуникација на шпански, не на друг јазик, не можам да го променам, тоа е недостаток на почит кон корисниците

 18.   МАРИСА РУСО dijo

  Здраво, не знам зошто ме сменија од шпански на англиски, мојот простор во hotmail и пред сè измешан на невозможен начин да го вратам. Не можам да најдам објаснување за тоа, јас сум Аргантина и сакам моите простори на шпански, не на друг јазик, ми се чини дека тоа е недостаток на почит

 19.   каро dijo

  Овој мал прирачник многу ми помогна, не знаев како да ставам шпански јазик. Ви благодарам

 20.   Алфонсо dijo

  Одлично вашето неискусно објаснување за докажување
  благодарам однапред

 21.   Оцет убиец dijo

  Се чини дека во Аргентина имате проблеми со промената на јазикот, не можете да го ставите на шпански следејќи ги чекорите во упатството?

 22.   петер dijo

  благодарам ми служеше !! вистината!! Јас веќе имав entyrado ahiÇ11 pro не го забележав тоа спротивставување !! 1 хехехе за каков набудувач станува збор! хехехе, но повторно благодарам

 23.   евелин dijo

  благодарам многу за помошта

 24.   Фернандо dijo

  Еј, многу ти благодарам, мислев дека е потешко да се смени јазикот од англиски на шпански. Ви благодарам, бидејќи мојот професор во канцеларија ми рече дека не е можно, но веќе видов дека повторно ви благодарам
  поздрави минуваат ладно

 25.   светла dijo

  Ви благодарам затоа што оваа информација ми беше многу корисна, уште еднаш ви благодарам

 26.   Сорелис dijo

  Здраво, јас сум заинтересиран за вашето упатство, но мојот hotmail е како на арапски јазик, не знам, не го сменив јазикот и не знам како да го ставам повторно на шпански, оставам примерок за да видите дали можете да ми помогнете !!!!

  دارة الحساب الخاص بك

  Како прво, благодарам !! Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш !!

 27.   Оцет убиец dijo

  Здраво Сорелис, треба да направам мини туторијал за да објаснам точно каде да кликнам за да можам да сменам од кој било јазик (вклучен арапски) на шпански. Tryе се обидам да го сторам тоа оваа недела. Се најдобро.

 28.   Едвин dijo

  многу благодарам што ми помогнавте сега можам подобро да ја разберам мојата е-пошта

 29.   Чуда dijo

  здраво, изгубив сметка за е-пошта и нема како да ја најдам, дали може да ми помогнете да ја најдам?
  Како и да е ви благодарам многу
  Патем, навистина ми се допаѓа вашиот прирачник да го смени јазикот на hotmail, ви благодарам многу

 30.   Чуда dijo

  Здраво, ја изгубив msm лозинката по грешка од мојот компјутер и не се сеќавам на тоа, дали има некој начин да ја вратам?
  Благодарам

 31.   Оцет убиец dijo

  Чудата одговара на овие две прашања, со кој прелистувач се поврзувате со Hotmail? Firefox, Internet Explorer или друг? И, дали можете да пристапите до сметката затоа што во нејзино време и дадовте да ја „запомни лозинката“, но сега не знаете што е тоа? Meе ми кажеш.

 32.   Хуан Пабло dijo

  Вашиот одговор ми се чинеше многу корисен, вистината беше дека ми беше многу лесно ... благодарам што продолжувате up.

 33.   Марија dijo

  ви благодарам навистина ми помогнавте

 34.   Руски dijo

  Здраво добро. Имам проблем со hotmail и тоа е дека е на поедноставен кинески и не знам како е можно да се смени јазикот ако беше на шпански ... во случај да не разбирам кинески и да не го менувам ... ако некој може да ми помогне, ти благодарам затоа што полудувам што не разбирам ништо.

  Ви благодариме.

 35.   janet dijo

  Ви благодарам за јазикот, премногу ми помогна, ви благодарам многу чао

 36.   Carmen dijo

  Имам е-пошта на кинески јазик, мислам дека ми стана сама и не можам да ја користам бидејќи не разбирам ништо

 37.   Хуан Давид dijo

  Конечно. Некој што објаснува јасно.

  Благодарам многу . Одлични информации.

 38.   Дејвид dijo

  Здраво, јас се викам Давид и само сакам да знам како да го ставам германскиот јазик во мојот месенџер, бидејќи сè е на шпански и не разбирам сè, благодарам

 39.   lola dijo

  Здраво, Како е? Би сакал да знам како да ја сменам лозинката, порано беше многу лесно, но сега не можам, давам опции, но не можам да ја сменам лозинката, благодарам

 40.   Оцет убиец dijo

  Лола го забележа вашето сомневање, штом имам малку време, се обидувам да го разјаснам за вас. Се најдобро.

 41.   lola dijo

  ова, но има многу добро, а ???

  Ви благодарам, многу ми помогнавте

  XD

  *

 42.   Оцет убиец dijo

  Здраво Лола, за да ја смените лозинката, мора да се најавите и да кликнете на опциите. Потоа, во областа „Управувајте со вашата сметка“, кликнете на „консултирајте се и изменете ги вашите лични информации“ и таму ќе можете да ја промените лозинката. Наскоро ќе направам подетално упатство. Се најдобро.

 43.   Ојлер dijo

  живеат глупави прозорци ако ажурирате сè се претвори наопаку и не можете да ја смените лозинката

 44.   СЕЛЕН dijo

  Еј пријателе, ја имам мојата жива пошта во живо на шпански, но просторите во живо се појавуваат на англиски јазик, што да направам за да ја сменам во шпански?
  благодарение

 45.   СЕЛЕН dijo

  другар ми замарај пак.
  Може ли да ми кажете како можам да го уредувам мојот блог ??????????

 46.   Оцет убиец dijo

  Селен го забележа вашето прашање, бидете во тек со овој напис:

  Мајспејс

  ќе се додадат постепено упатства како оние што ви требаат. Поздрав

 47.   фани битриз dijo

  благодарам што ми помогнавте да го променам јазикот во мојот хор, честитки

 48.   Хозе Антонио dijo

  благодарност

 49.   мариба dijo

  Ви благодарам многу

 50.   убиец dijo

  хахаха какви глупости и немаше начин да се најде клучот.Благодарам

 51.   хермида чивис dijo

  Здраво, моето прашање е како можам да го сменам мојот потпис во претходната жешка пошта, но сега колку што барам опции, не знам каде што се случува, мојот потпис беше со музика и сега сакам да го сменам и можам се надевам дека можат да ми помогнат. Ви благодарам однапред ...
  Atte.
  чивис

 52.   Оцет убиец dijo

  чивис хермида прочитај го ова што мислам дека ќе те интересира:

  Како да го смените потписот на Hotmail

  Ако се сомневате, прашајте во тој напис за потписот. Поздрав

 53.   Кралицата dijo

  Треба да ги знам процедурите за промена на лозинката во прозорци во живо !!!! итно!!!

 54.   Пако dijo

  Ви благодарам за сè, вашиот совет беше многу корисен за мене, од храброст сакав да го скршам компјутерот кога се појави на англиски јазик.

 55.   Katty dijo

  Благодарам таблета, јас сум нов во ова и воопшто не знам ништо. Променете го јазикот на мојот msm многу лесно со вашите упатства.

 56.   јопороло dijo

  ох благодарам ако и брат ми ми служеше

 57.   Алехандра dijo

  Инструкциите се во ред, но проблемот не е мојата е-пошта, тоа е мојот гласник што е на традиционален кинески јазик, но најчудно е што тие исто така излегуваат како слики, а една или друга работа е на шпански, како можам да го променам јазикот?

 58.   Оцет убиец dijo

  Alejandra Ви препорачувам да го деинсталирате и инсталирате месенџер, за да видите дали сè е на свое место.

 59.   капри dijo

  ви благодарам ако ми помогнавте

 60.   Боби Ласли dijo

  Го сакав, тоа е за тетка ми, навистина беше многу лесно, благодарение на егзо

 61.   престанува dijo

  Па партнер, ти си најдобриот, го реши мојот проблем и мојата слаба жена мисли дека јас сум генијалецот ...

 62.   Оцет убиец dijo

  😉 добрата работа престанува.

 63.   fatima dijo

  Здраво
  добро, би сакал да знам како да го сменам јазикот
  од англиски на шпански од мојот месенџер не од hotmail
  те молам

 64.   Крмен dijo

  Знаете, би сакал да ми помогнете да знам како да ја внесам главната лента за hotmail во мојата сметка за е-пошта затоа што гледам дека веќе не можам да влегувам и пред да влезам иако не можев да ги отворам е-поштата или да одговорам, помогнете ми, ве молам сега Сакам да ја вчитам hotmail-от во живо и веќе не можам ниту, пристапот до мојата сметка помага ... со почит.

 65.   танија dijo

  Helloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 66.   сонцето dijo

  благодарам за вашиот прирачник бидејќи е непогоден, сега ако можам да го видам мојот msn со јазик што го разбирам
  … .Хехехехе
  Бакнежи

 67.   Оцет убиец dijo

  Па, нема идеја Луис 8 ()

 68.   Луис Мигел dijo

  Форматот што ми го испративте е многу корисен за мене, но сега би сакал да знам како можам да го ставам почетниот прозорец на шпански јазик пред да ја внесам мојата е-пошта, мојата е-пошта е на шпански, но почетниот прозорец на англиски јазик и сакам да додадам повеќе е-пошта

 69.   Sam dijo

  Ви благодарам, многу ми помогнавте, а потоа ќе ве замолам да одговорите на други прашања, поздрави

 70.   Лорена dijo

  Ви благодарам многу, објаснувањето е едноставно и многу ми помогна, погрижете се за себе.

 71.   Sam dijo

  здраво, исто така сум засегнат од јазичниот проблем во поштенското сандаче за пошта, windows hotmail. Јазикот што го добивам е овој (??????????????????
  ???????????????) Би ценел ако можеш, нагодувај рака, благодарам однапред.

 72.   елцин dijo

  Изгледајте е најдобро бидејќи не најдов време на мојата е-пошта, беше големо изненадување што сè беше на англиски јазик, добро, сметам дека е лесно да се смени јазикот благодарение на оваа страница, што во многу добра благодарност

 73.   Блу dijo

  здраво: како можам да го сменам јазикот во мојот месенџер, го имав на шпански јазик и не знам што направив, но се смени на италијански, дали можете да помогнете?

  Ви благодарам.

 74.   Хозе dijo

  Здраво, јас се викам Хозе, мојот проблем е што мојот гласник е на руски јазик, но иако разбирам дел од тој јазик, не можам да најдам опција за промена на јазиците, но ќе ги испробам твоите препораки. Јароша

 75.   Pablo dijo

  Не знам дали можете да го промените јазикот на windows live messenger, но јас бев инсталиран на француски јазик, што е исто како кинески за мене, го деинсталирав, а потоа го преземав од оваа страница каде што можете да изберете јазик на него :

  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d78f2ff1-79ea-4066-8ba0-ddbed94864fc&DisplayLang=es

  Се надевам дека ви е корисно

 76.   Sergio dijo

  Знаете дека не можеме да го смениме јазикот затоа што на екранот се појавуваат опции, но што да направам само за промена на боите?

 77.   Sergio dijo

  Веќе дознав, благодарам

 78.   Оцет dijo

  Здраво на сите, оние од вас кои се сомневаат како да го промените јазикот што го прочитавте погоре, ставив поле со линк во кој може да видите како да ја конвертирате вашата hotmail во шпански од кој било јазик, вклучително и руски, италијански и кој било јазик азиски.

  Се надевам дека ви е корисно.

 79.   ремберто dijo

  здраво hotmeil Задоволен сум што сум во системот, јас сум нов регистриран поздрав до сите што се во hotmail

 80.   Арналдо dijo

  Здраво, се надевам дека може да ми помогнете.

  Влегувам во конфигурација за да ги сменам моите податоци и излегува дека тие се вчитуваат, минуваат часови часови и продолжува вака и никогаш не застанува и не ми ги покажува опциите за промена. Зошто? Што можам да направам?

  Арналдо

 81.   Оцет dijo

  Тоа е чест проблем за многу корисници, ако не сте пробале firefox, направете го тоа за да видите како работи.

 82.   Johnон Хаиро Лозано М. dijo

  Здраво на сите, имав многу потешкотии да влезам во живо на прозорците затоа што сè се појави на англиски јазик, но благодарение на вас успеав да ја решам оваа тешкотија. Благодарам

 83.   измама dijo

  ви благодарам miiiilllleeesses !!! всушност тие се најдобрите кучиња !!

 84.   сомнително dijo

  здраво, го имам овој проблем ...
  Не е дека податоците за е-пошта излегуваат на англиски откако ќе влезам, тие излегуваат на шпански јазик, она што секогаш излегува на англиски јазик е почетната страница http://www.hotmail.com и ми треба за да излезам на шпански за да направам неколку упатства
  Ќе ми помогнеш?

 85.   Роџер dijo

  Еј благодарам, ти беше многу корисен за промена на јазикот, многу ти благодарам и добрите вибрации

 86.   чиру dijo

  Здраво, како си? Супер сум кул… .. добро, msm ми излегува на шпански јазик, како и информираниот послужавник, но излегува дека кога ќе одам да го започнам делот, тоа излегува на англиски јазик и бидејќи јас не знам англиски јазик не разбирам ништо. те молам !!!!!!!!!!! како што правам пред да полудам… .. СОС !!!!!!!
  БЕ, поздрав.

 87.   анонимни dijo

  Вистината е дека сакав да знам како да ја сменам мојата лозинка. Не знам дали можеш да ми кажеш.

 88.   pau dijo

  MUCHISSSSIMAS GRACIASSSS

  БЕШЕ МНОГУ ПОМОШ

 89.   Луција dijo

  Ве молам, треба да ја сменам мојата лозинка, како да го направам тоа?

 90.   масиел dijo

  Ви благодарам многу за помошта што ја сменив мојата пошта од англиски на шпански

 91.   Ricardo dijo

  многу благодарам што поминав цели попладне без да можам да најдам како да го сменам, тоа ми беше од голема помош
  и беше толку лесно xd кој размислуваше за тоа

 92.   Carmen dijo

  Не знам како можам да ги сменам податоците на мојата сметка за hotmail, бидејќи кога ја креирав не знаев, а моето име и презиме се појавуваат кога испраќам е-пошта и не сакав ова да излезе, се обидов да ги сменам, но не ми дозволува страницата секогаш да се вчитува. ви благодарам

 93.   ари dijo

  Ви благодарам многу што го поставивте, тоа е голема помош за мене; Д.

 94.   nancy dijo

  САКАМ ДА ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ XK МОЈА OTЕЛИШКА БЕШЕ НА АНГЛИСКИ И ВОЗАМ Луда обидувајќи се да го разберам БЛАГОДАРАМ ВАШЕ ВРЕМЕ да ги решите нашите прашања.

 95.   andres dijo

  БЛАГОДАРАМ ДОБРО ДЕКА ИМАТЕ ТАКВИ ДОБРИ СТРАНИЦИ ПОРАДИ БЕШЕ ВО ЛОШО БЛАГОДАРАМ.

 96.   тесен dijo

  Ви благодарам многу што успеав да ја пренесам мојата пошта за пошта од англиски на шпански, помошта беше одлична

 97.   Лисај dijo

  Ви благодарам, имав повеќе од 2 години што не можев да ја видам мојата е-пошта на шпански јазик. со почит

 98.   рекламирање dijo

  благодарам долго време ја имав поштата на англиски јазик сега ја имам на шпански благодарам за упатството

 99.   Андрес dijo

  благодарам за упатството што имав време и не можев да го променам

 100.   пети dijo

  Вашето решение ми помогна многу, ви благодарам сега, го решив мојот проблем

 101.   LILIANA dijo

  БЛАГОДАРАМ ЗА ПОМОШ, НЕ ЗНАВ КАКО ДА ГИ МЕНУВАМ МО WЕ ПРОЗОРИ ВО ИВО ХОТМАЈЛ ОД АНГЛИСКИ НА Шпански… ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ…

 102.   катија dijo

  оваа страница е добра !!!!!!!!
  Страдав како да го направам ова на шпански јазик, но благодарение на ова веќе можам да ги прочитам сите мои пораки и исто така да работам …… ..
  !!!!!!Ви благодарам!!!!!!!

 103.   соли на сталин dijo

  Ми беше многу лесно да ја ставам својата е-пошта на шпански јазик, но би сакал да знам како да ставам фотографии од мојот мобилен телефон Nokia 6300 на мојата адреса за е-пошта, ве молам, помогнете ми во тоа благодарам.

 104.   бризи dijo

  еј, јас го окупирам ова доста… .ургеец
  esque веќе го сменив јазикот на hotmail но сега треба да го сменам од msn имам windows live msn plus ..
  ве молам помогнете ми што е можно побрзо

 105.   БЕТО dijo

  Може ли да ми го испратите образложението ... дали моето сандаче е на арапски јазик (или нешто слично), така што англискиот не ми помогна многу. Се надевам дека можеш. Јас ќе бидам благодарен! со почит

 106.   БЕТО dijo

  патем ... Заборавив да ти кажам дека дури и да го отворам од друга машина, не одговара. Не мислам дека сите други, вклучувајќи ги и моите, не се во право !!!
  Се надевам дека ќе можеш да ми одговориш. Ви благодарам

 107.   БЕТО dijo

  ВЕADЕ ЈА НАПРАВИМ ПРОМЕНАТА !!!!
  Како и да е, благодарам

  Упатството многу ми помогна ...
  да ме води и потоа да го барам повеќе или помалку ...

  Ви благодарам! и поздрав!

 108.   анахи dijo

  Благодарам, сè беше многу едноставно

 109.   даииии dijo

  ти благодарам… ..хехехех можев да сменам оцет

 110.   Sandra dijo

  Добро е и помага многу ... благодарам

 111.   Sandra dijo

  добро е

 112.   Sandra dijo

  Ве молиме, испратете го овој одговор на сите оние кои имаат проблеми како да го променат јазикот на поштата ……… бидејќи има многу… тоа е многу корисна страница

 113.   Ана dijo

  многу азии

 114.   посјајна dijo

  благодарам ... навистина си добар ... се надевам дека ќе продолжиш вака
  задоволство е да научам од тебе ... ти благодарам

 115.   единствено dijo

  Ви благодарам многу за советот што веќе можев да го сменам јазик

 116.   лизета dijo

  Здраво!
  само да ти кажам дека тоа премногу ми помогна со конвертирање на шпански јазик, но имам потешко прашање, што се случува е што повеќе не се сеќавам на мојата лозинка и треба да пристапувам до мојата е-пошта, како можам да го сторам тоа сега, Јас му дадов лозинка за ресетирање, но ме праша мојата омилена филм од детството, нешто што не го паметам повеќе, ми треба

 117.   лизета dijo

  Помогнете ми, не знам како да го внесам месенџер, а уште помалку пристап до мојата е-пошта, ќе ја ценам целата ваша помош ... благодарам ПОЗДРАВИ ..

 118.   лизета dijo

  МОBЕБА, TЕ ПОВРЗАМ УТРЕ Се надевам дека имате одговор ... ми треба ...
  ЧАО ..

 119.   АриелС dijo

  благодарам, многу ми помогна

 120.   НОРЕЛИ dijo

  Благодарам што ги направив претходните чекори и сега повторно ја имам мојата hotmail на шпански јазик, ја сменив од англиски на шпански

 121.   ЦРВЕН dijo

  БЛАГОДАРАМ. ОВОЈ ПРОГРАМА ЗА ДА СЕ УСЛУГИ МНОГУ

 122.   жаклин dijo

  Сакам да го сменам името

 123.   cecilia dijo

  Одлично благодарам, беше нешто многу едноставно да се направи, но понекогаш е потребна помош, вистината е, јас поминав скоро еден час обидувајќи се да најдам како да ја пренесам мојата hotmail од шпански на англиски јазик и таму го најдов тоа многу лесно, само дај опции и таму ви кажува сè, ви благодарам многу оцет! одлична помош

 124.   mateo dijo

  Упатството не е лошо, но ... Пробав и не ги добивам контактите на шпански ... само екранот се појавува на англиски јазик. Не разбирам ништо ... Дадов зачувување и се појавува на шпански, но страницата за контакт е на англиски јазик ...

  Благодарам за помошта!

 125.   Брајан dijo

  здраво, нема старец, не ми одеше, нунка, излезе „Прилагоди ја твојата пошта“ за промена на бојата, но не и личен став !!!!!
  Ако знаеш песни, испрати ми е-пошта и ќе ти го оставам тебе xxxxxxxxxxxxxxxxx

 126.   јаснита dijo

  Фин конечно ми служеше, го сменив јазикот на MSN, бидејќи понекогаш не разбирав ништо од тоа што ме праша

 127.   Manuel dijo

  колку беше добро, многу ми помогна ова упатство не е лошо

 128.   пеколен будар dijo

  >>>>>>>>> Ви благодарам што ме научивте да ги менувам јазиците до ХЕЛОКО. <<<<<<<<<

 129.   тесен dijo

  спектакуларната вистина, објаснувањето, јас сум страшен на англиски јазик и со тоа брзо објаснување ми беше лесно да го најдам потребниот јазик. Однапред ви благодарам многу, бакнежи

 130.   Роса dijo

  Благодарам за вашата помош, претходно не бев во можност да го сменам на шпански и сега беше многу лесно.
  Ви благодариме повторно

 131.   Гилермо dijo

  Го преземав мојот Windows Live Messenger на германски јазик, но го сакам на шпански, што можам да направам за да го поправам без да мора повторно да го преземам?

 132.   ванеса dijo

  добротоаааааааассссссссс !!!!!!!! ти си дооооооооо !!!!!!!!!! вистинско гросо
  благодарам уште еднаш.

 133.   ЈОРМАНСКИ dijo

  МЕНУВАЈТЕ ЈО КОРИСНИКОТ НА МОЈАТА ПОШТА СО FIREFOX И ПОВЕЕ ВНАТРЕШНО ВРЕМЕ СО НОВИОТ КОНГАЗИЈА И СЕГА НЕ МОOTАМ ДА ВЛЕЗАМ СО НОВАТА И СТАРАТА ПАСНОВКА, КАКО ДА ПРАВАМ ПОТРЕБА ДА Е ВАMPНА Е-поштата. БЛАГОДАРАМ ОЧЕКАМ ОДГОВОР

 134.   Самоил dijo

  Добро за страницата! Благодарам многу…

 135.   салвина dijo

  Не можев да го променам јазикот на мојата пошта од англиски на шпански, ги следев сите чекори, но не работи за мене

 136.   алдер0н dijo

  Здраво!! Па, сакам да го сменам јазикот на гласникот бидејќи сè се појавува на шпански, освен месинџер.

  Thanks.

 137.   лезли dijo

  загуба амоооо многу ви благодарам што ми помогнавте,

 138.   Аурора dijo

  Бев на неколку страници за да го решам овој проблем и не можев да го сторам тоа. Благодарение на вашето одлично и јасно објаснување, конечно ја имам мојата hotmail на шпански јазик. Ви благодарам. зора

 139.   Џуди dijo

  Имам проблем, не можам повеќе да пристапувам до мојата hotmail, лозинката не ми одговара и не се сеќавам на моето тајно прашање ??? Може ли да го вратам ????
  Исто така, мојот компјутер е на јапонски, како можам да го ставам msn на шпански?

 140.   sara dijo

  Здраво, имам проблем, имам СМС-пораки на шпански јазик, работа со hotmail, но друга работа имам на англиски јазик и не можам да ја ставам на шпански бидејќи сè доаѓа на англиски јазик и не сум способен. Ја преземав верзијата 4 бета и сè на англиски јазик и јас пишувам. Ве молам, помогнете ми и одговорете ми наскоро, ве молам, ако не знам, ви благодарам.

 141.   Оцет dijo

  Switchуди преминете на Firefox и обидете се повторно.

  Сара појма немам.

 142.   Карен dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ ОВОЈ ИНФО Е МНОГУ ПОМОШНО 🙂 ПОЗДРАВИ

 143.   Луис dijo

  Ви благодариме на процедурите за да го промените на шпански и беше многу лесен и кул за вашиот блог

 144.   КАРИ dijo

  ЗДРАВО, ЗНАЕТЕ ДА ГИ ИНСТАЛИРААМ АРЕС, НЕ ЗНАМ КАКО ДА ГО ПОМИНЕМЕ ОД АНГЛИСКИ ДО ШПАНСКИ И ШТО ОСТАВУВА? Може ли да ми помогнете да ме буни? Ви благодарам.

 145.   Џери dijo

  упатството е многу добро .... многу

  Амазон - Перу

 146.   јои dijo

  Па ова многу ми помогна затоа што не знаев како да го сменам јазикот на мојата жешка пошта, но читајќи го упатството ми служеше многу.

 147.   дианис dijo

  Па, не служев затоа што барав различно езеро, но и покрај тоа мислам дека е добар портал

 148.   Андрес Фелипе dijo

  Ви благодарам многу за советот за тоа како да го смените јазикот на живата пошта затоа што бев како таткото на „изгубеното“ момче, но сепак беше лесно.
  одлична страница благодарам.

 149.   Софија dijo

  благодарам, но тоа само ја смени е-поштата, но сакам да го сменам јазикот на мојот гласник

 150.   габо dijo

  Ги следев чекорите, но во времето на дробење опции не го најдов зборот на англиски јазик клиент да го смените јазикот не се појавува

 151.   Omar dijo

  Здраво на сите, ги следев вашите упатства, но msn е на англиски и страницата Windows Live Hotmail е на шпански. Сакам да го сменам јазикот на msn. Како да го направам тоа? Ви благодарам

 152.   олга лилиана dijo

  Ви благодариме за помошта, вие сте многу специфични и тоа е супер

 153.   пултер dijo

  благодарам што си таму за да ми помогнеш

 154.   Julулиус сантана dijo

  Исто е да внесете нормален компјутер или мобилен телефон. Не можам да отворам на мојот мобилен телефон, но можам и на мојата канцеларија, што треба да направам. Ви благодариме за вашата помош

 155.   терфузо dijo

  Јас го решив мојот проблем со мојата е-пошта од англиски на шпански со чекорите што ми ги дадовте на оваа страница, ви благодарам многу.

 156.   Софи dijo

  Ви благодариме за вашата помош !!!!!!
  хахаха на лага ви благодарам многу што ми помогнавте, иако разбирам англиски таба ре арта !!! хаха
  loveубов s .софи

 157.   rolando dijo

  благодарам В.А.

 158.   евгениј dijo

  Здраво, работите излегуваат на шпански јазик, но кога сакам да печатам или да направам нешто, тоа излегува на англиски јазик, како можам да го променам тоа?

 159.   може dijo

  Ми беше многу корисно. ВИ БЛАГОДАРАМ!!!!! Тоа е дека јас разбирам малку англиски. или na! ти благодарам многу. поздрав

 160.   Мариса dijo

  благодарам што многу ме избрзаа

 161.   Sandra dijo

  благодарам што ми објасни многу ми помогна

 162.   katia dijo

  Па, погледнете, би сакал да знам како можам да го променам јазикот затоа што не знам затоа што го имам на англиски јазик, но го сакам на шпански јазик

 163.   говорница dijo

  Па, не го земам ова од опциите ах .. оди телааа

 164.   вера dijo

  благодатта на оцет е добра ова

 165.   Холи dijo

  Добро упатство благодарам !!! xD

 166.   Хавиер dijo

  Пријателе, благодарам за информацијата, многу ми помогна, не се сложувам со англиски, голема прегратка и повторно, благодарам

 167.   ЕИЛИН dijo

  ми помогнаа арто

  Ви благодариме за информацијата

  Го сменив msn во шпански дека англиски no kxo naa дека тој јазик е многу пенкало!

 168.   МОНКВИ dijo

  Ви благодарам, не знаете колку е важна вашата помош. Вистината е, јас не разбирав ништо и морав да му ја испратам е-маил адресата на мојот син за важни работи, бидејќи тој не можеше да ги прочита. БЛАГОДАРАМ ВИНГЕР

 169.   кенги dijo

  здраво сакам моја сметка

 170.   alex dijo

  Здраво, имам проблем при стартување на месенџер добивам предупредување кое вели дека прозорците запреа и ја затвораат страницата, се надевам дека ќе можете да им помогнете на честитки.

 171.   јусела dijo

  Фала многу многусссссссс !!!!!

 172.   Алехандра dijo

  Ми требаат информации за тоа како да креирам сметка за е-пошта во hotmail, сега

 173.   џеел dijo

  Благодарам колега, но реши го тој проблем, но сепак ми треба моќникот што ти испраќаш е-пошта и ќе ти испрати друг истиот од одреден механизам за производство на секунди ако знаеш како помага

 174.   Луис dijo

  Oe chevre cavsa lO ти го должам тоа!

 175.   мала вештерка dijo

  Моето прашање е друго е да знам дали денес можеш да го смениш и јазикот што го имам на германски и не знам зошто се појави на тој јазик затоа што тогаш msn и hotmail ако ги имам на шпански, некој може да ми помогне.

  Благодарам

 176.   роза Исела Гх dijo

  Благодарам за вашата помош, многу ми помогна, навистина го ценам.

 177.   cindy dijo

  здраво ви благодарам многу навистина

 178.   RICARDO dijo

  БЛАГОДАРНОСТ

 179.   Хана dijo

  Се наоѓам себеси, како се чекорите?
  благодарение

 180.   Тим dijo

  Навистина ви благодарам многу, тие се најдобрите!
  Многу добро е објаснето благодарам.
  продолжете така, сè е супер добро ...
  Атл: тим Каракас - Венецуела

 181.   Погледни dijo

  Ти благодарам за помошта? q прв пат влегувам во страница и пишува дека е вистински хао бакнеж.

 182.   Jorge dijo

  многу добро не верував во тоа, но ми се покажа дека треба да ги следиш чекорите бидејќи тие не ги покажуваат и потоа да бидеш успешен

 183.   karen dijo

  Па, што друго да кажам освен благодарам за
  неговиот простор, бидејќи ни помага многу на оние кои не сме многу пријатели на англискиот иџиј
  благодарам многу благодарам

 184.   федерико dijo

  Здраво

  Ви благодарам многу, јас веќе го имав овој скапан хехех огромен поздрав

 185.   laura dijo

  muxas благодарам xfin можам да ги прочитам пораките xao bss

 186.   РАМИРО dijo

  Ви благодарам многу што имате ваква програма

 187.   Чечи dijo

  Благодарам многу. Беше многу корисно и можев да го коригирам она што не можев порано. Ви благодарам уште еднаш. Јоп!

 188.   Скарлет dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ МО COЕ ДА ГО ПРОМЕНАМ ЈАЗИКОТ НА МОЈАТА ПОШТА. ВЕREЕ БЕШЕВ ДА СТАНАМ ЛУДОСТ B .. НО НЕ СЕГА САМО АКО МО CАМ ДА ЈА ЧИТАМ МОЈАТА ПОСТА НА ШПАНСКИ LON .. ДА ИВЕЕ ШПАНСКИОТ ЈАЗИК …… ..

 189.   CATHERINE dijo

  ВОООО !!!!!!! ПОСЕЕЛЕ 3 МЕСЕЦИ БЕЗ ЗНАЕ HЕ КАКО ДА СЕ МЕНУВАМ МОЈОТ ПОСТАВЕН ЈАЗИК !!! ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ, ОВОЈ СОВЕТ МИ СЛУГИ МНОГУ! ЧАО. 🙂

 190.   катиуска dijo

  Здраво, мојата сметка за hotmail е на шпански, што се смени на англиски (и велам промена затоа што беше одеднаш, не знам што направив, но беше на шпански) е страницата за месенџер. Моите контакти, она што го пишувам е на шпански, но копчињата, најавите за најава, дека пристигнале пораки, итн., Сè што е на англиски јазик. Ми треба помош за тоа !! Ви благодарам…

 191.   МАРИ dijo

  БЛАГОДАРАМ ЗА АЛУДИРАЕ МЕ СЕГА СЕ Шпански и е полесно БЛАГОДАРАМ.

 192.   Семи dijo

  здраво Не знам како да го сменам јазикот на windows live messeger добивам преку Интернет и не се поврзувам

 193.   Хозе dijo

  Само што купив компјутер и не знам како да сменам англиски на шпански

 194.   Фавио dijo

  Ви благодарам многу за помошта што беше многу корисна

 195.   Луис Енрике dijo

  Здраво, моето прашање е следново: мојата почетна страница (пред да се најавам) е на англиски јазик, ова е онаа што треба да ја ставам на шпански јазик, затоа што кога ќе ги внесам моите податоци и ќе го внесам овој нов прозорец ако се појавуваат на шпански, ви благодарам за ваш одговор, тука или мојата е-пошта. поздрав

 196.   Силвио dijo

  Ви благодарам за учесниците во обуката на кои им помогнав многу и бев сигурна дека мојот брат Тава беше на англиски на шпански 😀 многу благодарам! : Д: Д

 197.   Sergio dijo

  Ви благодариме за помошта, многу ми помогна затоа што ја имав hotmail-от на англиски јазик, ви благодарам многу.

 198.   паулина dijo

  благодарам за вашата помош, беше многу јасно и прецизно.
  благодарение

 199.   Карлос dijo

  многу ти благодарам

 200.   Марсела dijo

  ТИЕ СЕ СУПЕР БЛАГОДАРНИ, НЕ ЗНАЕТЕ КОЈА СРЕА СУМ.
  ИЛUSИНА ГАЦИЈА.

 201.   меланија dijo

  благодарение

 202.   Авел dijo

  OE KAUXA MI MSN TA KAGAO PS ОВОИ ПРОЗОРЦИ ВО ИВО КИСИЕРА САБЕР КОМО СЕ СЛУЧИВАВ КАЈ БЕШЕ ПРЕТХОДНА ХОТМЕЈЛ МАС ПИОЛА Е ЗА МОЈОТ ПАК САКАМ ТИ КАКО МО CЕШ ДА ПОЗНАВАШ ОД ПС ПАК ВИ БЛАГОДАРАМ.

 203.   Нуриија dijo

  Ви благодарам што ми помогнавте, господине, многу, го ценам тоа, Коразон.

 204.   нурија dijo

  еј муксас благодарам што користев hotmail на англиски јазик со месеци и бев очаен сега, но ги следев чекорите и проблемот беше решен, поздрав

 205.   крајот dijo

  psssssssssss .... неговиот туторијал ми помогна во добар гракxx !!!! продолжете да поздравувам !!!

 206.   румени dijo

  благодарам за помошта

 207.   Omar dijo

  благодарам на ова кул ... повеќе кажете ми како да го сменам мојот xp на германски јазик

 208.   есенија dijo

  Здраво, сакам да ми помогнете да го поправам моето корео, ова е моја кореографија = xxxx

 209.   кој, што dijo

  здраво: ps muxas ви благодарам, тоа беше многу корисно освен што беше поедноставно отколку што очекував БЛАГОДАРИЈА

 210.   Хуан Мануел dijo

  Не можам да мигрирам на hotmail во живо во нови прозорци. Би сакал да објасните како да го сторите тоа, ве молам.

 211.   фабиола dijo

  Имам прашање!!!
  Како да го сменам главниот прозорец на мојата порака на англиски?

  Го имам на шпански јазик, но го сакам на англиски јазик, би ја ценела вашата помош.

 212.   Ramon dijo

  Ви благодарам Вињагре Асесино, толку долго користејќи ја мојата англиска пошта и толку лесно што најдов дека е променето, (се разбира со ваша помош)

 213.   дедо dijo

  grax сте аб

 214.   Алжир dijo

  Треба да ја сменам текстуалната порака на шпански, помогни

 215.   Есенија dijo

  Здраво, ви пишувам од Венецуела, благодарам за помошта што ја дадовте на оваа страница откако ќерка ми ја создаде својата сметка за hotmail и излезе на англиски јазик и таа не знаеше како да го смени јазикот, и јас влегов во пребарување на Google и таму ја најдов вашата страница и така можев да го сменам јазикот, ви благодарам многу

 216.   Луис Аревало dijo

  БЛАГОДАРАМ ПРИЈАТЕЛ ПОМОГНЕТЕ МЕ ДА ГО РЕШАМ ПРОБЛЕМОТ НА РАБОТНИКОТ, НИКОГАШ НЕ СМЕТИТЕ ДЕКА БЕШЕ ЕДНО Едноставно.

 217.   MAR dijo

  Ви благодарам!!!!!

 218.   Ерика dijo

  Ви благодарам за помошта, се надевам дека проблемите нема да ми се вратат, бидејќи и онака не можевте да ги примате моите пораки, илјада благодарам затоа што поради факторот време не можам да дознаам многу работи што беа на англиски јазик за читање и употреба

 219.   Ерика dijo

  Знаете, мислам дека оваа страница е многу добра бидејќи одговара на голема загриженост на сите на светско и латиноамериканско ниво во оваа длабока состојба на латиноамериканските народи

 220.   MARY dijo

  еј x фа дај ми помош, се обидувам многу пати и многу ми е досадно што имам мои англиски, англиски ми здодевно ве молам, помогнете ми да, благодарам

 221.   МАНУ dijo

  Страницата е многу добра, ви благодарам многу за помошта, навистина не знаев како да го направам тоа, сега имам е-пошта на шпански благодарение на вас повторно благодарам чао

 222.   Хозе dijo

  Ве молам, како да ја сменам мојата директна телефонска порака во претходниот модел, сега пораките испратени во папката не се појавуваат како што се појавуваа порано, ако го отворам влезното сандаче, испратената опција исчезнува и за да ги додадете контактите, сега треба да додадете сите нив бидејќи кога ја отворив таа опција едвај се чита на екранот, сега сè е многу намалено, треба да прашаат еден дали сакаат да се променат, за мене претходниот модел на hotmail во живо беше најдобар

 223.   Helio dijo

  Мислам дека моето е на кантонски кинески или мандарински затоа што го сторив тоа во Бејгин затоа што отидов на Олимпијада и со помош на жена од таму можев да го сторам тоа, но сега не знам како можам да го ставам на шпански и јас не сакам да ја изгубам таа е-пошта затоа што имам фотографии што ги направив со таа жена и таа ми додаде ... uuuffff q фотографии !!!! Се надевам дека вашата помош …… .. многу ви благодарам

 224.   Dana dijo

  Здраво! Како можам да го сменам msn на шпански затоа што го преземам, но сето тоа е на англиски јазик, освен поштата, мислам дека hotmail е на шпански јазик, но msn не ми е!
  Па, чекам на вашиот одговор и ако е можно одговорете на мојата е-пошта ве молам! Илјадници благодарам ..

 225.   rodrigo dijo

  добро, но јас веќе ја имам мојата е-пошта, но не сакам да кажува .com сакам да кажува .а како можам да направам?

 226.   слета dijo

  благодарам, ти си најдобриот !! објаснувањето беше совршено !! вие сте решението за многумина.

 227.   јадил dijo

  помогни ми те молам

  Почетната страница за hotmail се појавува на англиски јазик и ја сакам целосно на шпански јазик. сандачето е на шпански и сè друго, почетокот е мојот проблем

  благодарам однапред-

 228.   maru dijo

  Ви благодарам! Бакнежи
  maricel, serodino, santa fe, Аргентина

 229.   нож dijo

  Ве молам, помогнете ми, мојата hotmail е на англиски јазик, но не ми дава можност да го сменам јазикот како што е наведено во упатството.
  Помогни ми од фи. Благодарам

 230.   мега dijo

  Здраво… Благодарение на вас, можам брзо да го сменам јазикот на мојата сметка за hotmail. даденото објаснување беше многу прецизно.
  Благодарам
  Atte.
  Мега

 231.   vBiiick !! dijo

  Ви благодариме, вашите информации беа многу корисни!

 232.   Ann dijo

  Гракс бевте многу прецизни и многу ми помогнавте

 233.   Олга dijo

  Ми требаш да ми помогнеш, не знам како да го сменам јазикот на мојот месигер. Сè се појавува на англиски јазик и го сакам целосно на шпански јазик. Ви благодарам многу однапред за помошта.

 234.   Габриел dijo

  мухас грација !!!

 235.   Александар dijo

  благодарам, одлична помош

 236.   Mia dijo

  Почитуван «Оцет», благодарение на вашиот совет, минатата ноќ, по три години негирање на јазикот што ме спречи да го користам Hotmail, го постигнав она што никој од техничарите што ги повикав не го стори: го пренесов на шпански !!!
  Ви благодарам повторно и ќе продолжам да ве консултирам, бидејќи сте многу дидактички и јасни.

 237.   СОФИЈА dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ, МНОГУ БЛАГОДАРАМ, ВИСТИНА ИМАТЕ СОВРШЕНА ДИДАКТИКА ДА ОНИЕ КОИ СЕ НЕОФИТИ ВО ОВА.- НЕВОЗМОНО ДА НЕ УЧЕТЕ СО ВАС. - КИСИ

 238.   ркардо dijo

  Моето е на арапски јазик и не знам како да го променам јазикот, ве молам испратете ми ја помошта на мојата е-пошта
  Благодарам однапред
  богаташ

 239.   lucy dijo

  Пред неколку месеци тие ја суспендираа мојата услуга за hotmail, пишува дека прекршив правила, јас сум многу сериозна и пристојна личност што не успеав да ја зачувам мојата страница или да отворам нов тек

 240.   OIGRES dijo

  Здраво
  Ви благодарам… .. навистина ми служеше добро.

 241.   Никола dijo

  благодарам што ми помогнаа многу благодарам

 242.   Вилма dijo

  Благодарам, можев да сменам само некои работи, но не и во регионот каде што треба да ги испраќам е-поштата

 243.   ти благодарам мссссссссссссссссс dijo

  ви благодарам ако ми помогнавте.

 244.   Maggie dijo

  Водичот е добар, работи, но мојот проблем е друг, затоа што единствениот дел што ми се појавува на англиски јазик е кога сакам да прикачам фотографија, и не знам зошто заглавува, т.е притискам која било опција во врска со фотографиите, но не реагира на кој било начин.
  Би ценел ако можеш да ми помогнеш.

 245.   ангел мартинез dijo

  Јас навистина ја ценам помошта дадена бидејќи конечно можев да го сменам јазикот на мојата телефонска пошта благодарам брат или кој и да е

 246.   Kati dijo

  Лесно е, само кликнете на опцијата од десната страна на компјутерот и изберете ги сите јазици што се појавуваат и ги има сите на шпански, ок

 247.   Jaime dijo

  Ви благодарам, работите ми изгледаа тешко, но благодарение на вас сè стана лесно.

 248.   Вилма dijo

  Како можам да го сменам јазикот на гласникот за hotmail. Тоа е што го преземам на шпански јазик, но го сакам на англиски јазик и не знам дали е можно само да го сменам јазикот или дали ќе треба повторно да го преземам, но на англиски. Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш, благодарам.

 249.   чиси dijo

  Ви благодарам многу за вашата помош, јас го кренав мојот мозок за да дознаам како да го сменам јазикот на гласникот на моето дете, тој беше инсталиран на англиски јазик и јас дури и не го знаев тоа, затоа ви благодарам многу за вашата помош, јас веќе видов дека убиствен оцет не убива никому, хахахахаха, поздрав од Валенсија (Шпанија)

 250.   Белен dijo

  Faa aiai gras навистина лудите работи се бруто (Y)

 251.   Мариеле dijo

  Здраво, би сакал да знам како можам да го променам јазикот на моите msn windows live msn ... благодарам

 252.   Луис Асенас dijo

  многу добро навистина .. но ми треба да ми помогнете да го сменам јазикот од msn англиски на шпански .. затоа што таму дадовте само резултати од hotmail, од кои беше многу добро.
  Ви благодарам!

 253.   Karina dijo

  Здраво, јас се викам Карина и имам проблем со мојата сметка за hotmail, тие ми ја сменија лозинката и тајното прашање и не можам да пристапам до мојата сметка, како можам да ја вратам? Оваа е-пошта што ја напишав е на сестра ми, јас не знам дали ќе пополнам формулар или барање за да знаат оние од hotmail дека поштата е моја. добро благодарам за помошта на јазикот што ми помогна многу чао.

 254.   слава dijo

  Свртев колку што е малку црвенкапа се додека не ја пронајдов оваа информација што беше добра и многу лесна за мене, благодарам!

 255.   дијејамилчар dijo

  фала за упатството барем јас веќе го сменив на кинески… ..хехе… !!! поздрав до сите луѓе на Куско, особено до лос локос црно промо 2006 од гарси xd

 256.   рустулина! dijo

  Вие сте генијалец! ми служеше!
  не би знаеле како да го сторите истото, но со windows live mensseger?
  благодарам однапред!
  однос на
  'рѓосан !!

 257.   пиво dijo

  Ве молам, ако е можно, сакам да ми ги испратите е-поштата на шпански јазик, бидејќи не можам да ги прочитам, ви благодарам

 258.   федерико торико dijo

  Ви благодарам!!! Ме полудеа, тие се генијалци, ми го спасија животот.

 259.   сочни dijo

  Бакнежи !!! беше многу корисно !!

 260.   рејмак dijo

  Здраво на сите, мојот проблем е што страницата каде што треба да се најавам, а не мојата е-пошта да е на јапонски јазик, сакам да биде на шпански јазик и друга работа кога ќе кликнам на мојата msn за да ја видам мојата е-пошта во firefox ми бара е-пошта и лозинка секогаш има на некој начин ќе има директна пошта? Ви благодарам многу однапред

 261.   галеб dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 262.   ГИЛ dijo

  ТИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ !!!!!!!!!

 263.   ЛУДВИНГ МАТОС dijo

  БЛАГОДАРАМ ЈОУААААААААААААСССС

 264.   џеки dijo

  Браво сега знам што сакаа да ми кажат другите собарки, ти благодарам, ми послужи бакнежи

 265.   џеки dijo

  гарации сега знам што другите сакаа да ми кажат хех хех ти благодарам многу бакнежи

 266.   мил dijo

  Здраво, не можам да ја имам мојата е-пошта во hotmail и не знам зошто, одам директно на hotmail и нема да започне да се вчитува и никогаш нема да се отвори, има некој што знае како можам да го решам мојот проблем бидејќи Јас сум многу заинтересиран, би го ценел. Willе испратат одговор, но не и на мојата е-пошта бидејќи не можам да го прочитам
  Предходно ви благодарам многу… ..

 267.   Мани dijo

  ДЕВЕРАС ВИ БЛАГОДАРАМ, СЕКОГАШ ВАНО Е ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИТЕ, ЈА ОДВИРАВ ЦЕЛИОТ ПРОЦЕС, САМО ТОА НА КРАЈ НЕ КЛИКНИ ЗА СПАСУВА .....ЕТО ..... ПОВТОРНО ВИ БЛАГОДАРАМ.

 268.   Jenifer dijo

  здраво ... мојот msn е на англиски јазик само msn не hotmail.
  Треба да ми кажеш како да го сменам МСН на шпански јазик.
  Навистина затоа што англискиот не е моја работа ..
  и јас ништо не разбирам !!!!!
  Јас многу би го ценел тоа ..
  (може да ми објасните чекор по чекор ве молам)

 269.   Jenifer dijo

  Ах ... мислам дека на мојот екран нема копче за опции ...
  !!
  Не можам да го најдам…
  Навистина ми требаш да ми помогнеш
  (преземете ја msn во инле без да ми дадете колку)
  помош ве молам !!

 270.   Jenifer dijo

  Здраво не ново
  да .. Можев да го најдам во опциите за пуксадор ..
  сигурно но мојата hotmail..ако е на шпански и се наоѓа како опции
  Само ми требаш да ми помогнеш да го сменам јазикот на мојот Месинџер ..
  те молам ах ...
  и кога ќе ми одговорат! ¿? ¿? ¿?
  Ми треба брзо !! (со добри вибрации)
  ве молам, ТРЕБА Е вашата помош !!!!!

 271.   santiago dijo

  ти благодарам пријателе (пријател) ти си мој тип

 272.   santiago dijo

  Те сакам чао

 273.   силвио dijo

  здраво, пред сè, ви честитам за вашиот прирачник што ми се чини неверојатен, за тоа колку е едноставен и ефикасен, способен да реши проблем што за оние кои не знаат дека е невозможно да се реши.,
  и второ да се заблагодарам на добрата волја за поставување практични решенија за нашите проблеми, кои го прават прелипувањето на мрежата попријатно, помагајќи им на еден или друг начин оние кои веќе знаат и нас, оние кои само учат од ова, чао, и поздрави луѓе од веб.

 274.   Единствено dijo

  Graiasss луд !!! Многу ми служеше, многу ти благодарам, ти си массссссс. Никогаш не бев во можност да испратам msn, сега го сторив тоа, хехе благодарам човеку!

 275.   Престани dijo

  Да ми го сервираше туторијалот но работата е што кога ќе влезам во msn се е на англиски јазик го прифаќам сандачето и не знам како да го претворам во шпански

 276.   Шарон dijo

  здраво uxa q bkn твоето објаснување сега можам да го сторам она што секогаш kise xau cdt

 277.   совршен круг dijo

  Ако некој може да ми каже што по ѓаволите, го конфигурирам мојот месенџер така што да не покажува офлајн пораки како е-пошта.

 278.   битриз Хернандез Лопез dijo

  Треба да ја сменам лозинката за е-пошта, но страницата не може да се отвори

 279.   Lucy dijo

  Здраво ..
  Не можам да прикачам неколку фотографии истовремено во hotmail, како и порано, сега ја имам целосната верзија, но не ја добивам опцијата за промена во основната верзија.
  Со информациите што ги давате, многу е добро, но во мојата е-пошта не се појавува, да се вратам на другата верзија

 280.   Кристофер dijo

  Благодарам, ми послужи срања, поздрав до целиот рок бенд

 281.   Ricardo dijo

  Одличен придонес ви честитам, поздрав

 282.   напијалит dijo

  Здраво, објаснувањето е навистина фантастично .. но мојот проблем е со msn што излегува на англиски јазик .. на пример, датотеката и контактите, излегува на англиски јазик и би сакала да ја видам на шпански ..

 283.   нилда dijo

  Ви благодарам, тие ми помогнаа да ја сменам мојата пошта во шпански

 284.   denis dijo

  Ви благодарам многу, имав околу 2 години да ја имам мојата пошта на англиски јазик ..

 285.   камила марчант dijo

  Многу е добар, но служеше мукс
  гракс x ла паг.

 286.   Карлос dijo

  Ми требаат чекори што треба да ги следам за да се сменам од традиционален кинески во шпански… тоа е лудо и не знам ни како се промени changed благодарение на секој што може да ми помогне!

 287.   биолог dijo

  Сакам да ги сменам податоците за сметката за е-пошта без да ги изгубам контактите што ги имам сега

 288.   искрен dijo

  Ви благодарам многу, сè беше решено

 289.   леле dijo

  Би сакал да знам на која адреса за hotmail можам да ги испратам моите прашања од мојата пошта Yahoo. Благодарам

 290.   шејли секси dijo

  слушнете ја оваа страна оваа супер ко0мполета за она што го сакав е супер ги обожавам сите бакнежи и прегратки за сите amixxx секси шејли јас сум навистина лоша ???????? констнннм

 291.   Patricia dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ МЕ ЗАЧЕСТИ

 292.   Сергеј dijo

  Ви благодарам лудо, лудував и го имав на англиски јазик долго време и разбрав само половина,

 293.   бушава dijo

  благодарам што ми помогна многу да се видиме подоцна

 294.   Johnон Хаиро dijo

  Ви благодарам, брзам од брзање, вашето упатство за чекор по чекор е многу добро, ви благодарам многу

 295.   nacho dijo

  Здраво, мојата hotmail полуде, се појавува на марати и кога ќе го сменам јазикот, шпанската опција е веќе избрана и вистината е само моето поштенско сандаче што е ставено на тој јазик, другите опции не, не знам што да направам затоа што не разбирам ништо што пишува таму, дури и некои е-пошта од моите пријатели ми доаѓаат со наслови на марати. помош !!!!

 296.   сузи dijo

  Здраво, го ажурирав мојот месенџер. Од тој момент почетната страница за отворање на сесијата и страницата за контакт се појавуваат на англиски јазик, би сакал да знам како можам да одам од англиски на шпански. Е-поштата е завршена на шпански јазик. Обидете се да направите го. Упатството, но веќе имате избрано шпански. Лудувам. Ви благодарам многу однапред ако можете да ми помогнете.

 297.   Адриана dijo

  многу добро благодарам за вашата помош.

 298.   Maribel dijo

  Моето сандаче и сите контакти се на шпански јазик, но на мојот профил и на почетната страница сите опции и описи се на англиски јазик, а шпанскиот јазик што го правам не се појавува во менито за јазици. ' Appreciateе ја ценам вашата помош

 299.   eli dijo

  слушнете прашање како да интегрирате или да додадете повеќе луѓе во мојот прозорец во живо, бидејќи колку и да се трудам, не успеав да додадам ниту еден од моите контакти

 300.   цинти !! dijo

  Здраво, дали можете да ми помогнете во врска со ова прашање? ... Се случува да имав е-пошта многу години и преку ноќ ниту msn ниту фиоката не можеа да се отворат, се појави код за грешка и не знам што да правам или каде да го внесете .... благодарам однапред!

 301.   Аквариум dijo

  Јас го имам истиот проблем со msn на англиски јазик (добро е вистината
  q бидејќи е комбинирано затоа што има и некои работи на шпански), но не можам да го сменам во шпански, и тука гледам дека многу луѓе го имаат тој мал проблем, и никој не го дава решението, едно е hotmail и друго е msn ... ќе има некој кој ќе даде упатство за да го реши ова? Мислам дека на долг рок останува само да го деинсталирам и повторно да го инсталирам….

 302.   анабел dijo

  Имам windows live messenger betta 8.5 и не знам на кој јазик го симнав ... се обидов да го деинсталирам но не можам ... дури не се појавува во контролната табла не можам смени го и јазикот, не го разбирам ...

  ако мојот статус е поврзан, се појавува «чевримичи»
  лозинката е „Шпарола“
  откажете «ìptal»

  Crazyе полудам

 303.   јизлејсајта dijo

  em ... iio keriia знам како да го сменам јазикот на msn po0r k iio го имам во јазици ... но не разбирам po0r k ми зборува за другите времиња ...

 304.   Лусијана dijo

  СЛУШАЈТЕ ЈА ИНСТАЛИРАМ ПОРАКАТА 2009 ГОДИНА НЕ МОANАМ ДА ОТВОРАМ НИКОЈА ПОРАКА НЕ ЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ. ИМАМ КОМПУ КОН ТРИ МЕСЕЦИ !!. Да го покријам пораката што ја имам на англиски јазик! Обидете се да го поставите компјутерот на време, тогаш формат и др. И ништо не се случува на проблемот сеуште. ВИ БЛАГОДАРАМ АКО МЕ ОДГОВОРИТЕ, ВЕ МОЛАМ. ВЕ МОЛИМЕ ПОМОГНЕТЕ !!!

 305.   Лусијана dijo

  ВРАURNАМ ПРАВИЛА КОИ НЕ ЗНАЕ И НЕ ОДГОВАРАМ СРЕА!

 306.   Лусијана dijo

  ОНИЕ КОИ МОANЕ НЕ МОРА ДА ГО РАБОТАТ И ПОВТОРНО ИНСТАЛИРАЈТЕ СЕ СЛУЧАЈОТ МЕНЕ СЕ СЛУЧУВААТ МЕНЕ И ГО РЕШЕНИ!

 307.   Алехандра dijo

  Па, во никој случај не ми дава - објавата е на шпански, мислам дека станува збор за разговорите и страницата каде што ги гледате контактите што се на англиски јазик како предизвик, не ...

 308.   Пепе dijo

  твојот одговор е за hotmail сакам да го сменам јазикот на windows live msn

 309.   mari dijo

  Благодарам многу. Тоа ми помогна.
  Бакнежи.

 310.   ИСАИЈА dijo

  Почитувани:
  Голема корист сум прва во оваа пошта, имам проблем со преземање на Windows Live Mail на мојот компјутер, но сè е на англиски јазик и не можам да најдам како да го сменам на шпански. во hotmail ова odo на шпански јазик, но онаа што инсталира НЕ.
  Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш.
  Честитки

 311.   Ана iaулија dijo

  Ви благодарам многу за оваа помош, можев да го решам мојот проблем!

 312.   Gaby dijo

  Здраво, ви пишувам за да ве прашам, ве молам, ако можете да ми објасните како да го сменам јазикот на месенџер, што штотуку го инсталирав и е на англиски јазик, јазик што го користам со тешкотии, па затоа ве молам помогне да се промени, ви благодарам многу однапред.

 313.   елиумол dijo

  Благодарам за придонесот, многу ми помогна, веќе успеав да го сменам во шпански, повторно многу благодарам, навистина ви благодарам многу !!!

 314.   Џонатан dijo

  што брансссссссссс

 315.   фудбалер dijo

  Ви благодарам, ако можам да го решам мојот проблем, кој беше да го сменам јазикот на мојата е-пошта, ви благодарам

 316.   моико dijo

  Здраво, добро го имам мојот послужавник, но истиот месенџер има англиски јазик. Објаснувам, прозорецот каде се појавуваат сите ваши контакти, тој прозорец е оној на англиски и оној во моето сандаче бр ... се надевам дека ќе ми помогнете поздрав, благодарам

 317.   Јован dijo

  многу лесно! хехе фала пријателе!

 318.   Дарио dijo

  Здраво. Кога ќе одговорам или проследувам е-пошта од HOTMAIL подолу, тоа не го враќа ланецот пошта ... т.е. е-поштата што ќе бидат напишани ги нема и во кое време одговарам.
  Дали некој знае како да ги натера да ги вратат?
  Ви благодарам
  Dario

 319.   antonio dijo

  antonio_hack_26@hotmail.com ви дава услуга за лозинка за само 100 евра контакт hotmail yahoo gmail ви дава доказ

 320.   Роко dijo

  Ви благодариме оцет и сега можете да ја користите мојата е-пошта без да можете да одвоите повеќе време!

 321.   ДЕЛИА dijo

  ЗДРАВО ОВАА ЧИЛЕРА ОВАА СТРАНА
  Дури и ако немам OTешка
  ЈА ОДОБРУВАМ ОВАА СТРАНА како НАЈДОБРИ
  ДА ГИ ПОСЕБНИ РАБОТИТЕ ЗА ОВА

 322.   Алехандра dijo

  Овие се супер овие луѓе ако треба да сторат, grax x помогни ни будали хаха

 323.   да јас dijo

  Благодарам, ми служеше =)

 324.   Норки dijo

  К бран

  Еј имам едно прашање.

  Како да креирам е-пошта со јапонски карактери?

 325.   ванеса dijo

  благодарам многу ми помогна

 326.   ЛОРЕДАНА dijo

  Здраво, ве молам, дали некој знае како да премине топла порака до шпански ?????????????? НЕ РАЗБИРАМ НИШТО ЈЕ ЈЕ Е НА АНГЛИСКИ ... БЛАГОДАРАМ !!!!

 327.   дајан dijo

  на почетокот не го најдов
  но благодарам што ми помогна
  муксио а?

 328.   АЛЕКСАНДЕР dijo

  Однапред ви благодарам за вашето упатство бидејќи ми беше од голема помош, полесно и јасно невозможно, изреката вели „тој што не знае е како оној што не гледа“ повторно ви благодарам и бидете добро ...

 329.   тромавица dijo

  здраво атодоа креанме што мислев дека е + тешко благодарам бакнежи

 330.   Aеа-нин dijo

  Ви благодарам

 331.   Луис dijo

  Мислам дека овде, ако е лесно, ќе видиме благодарност

 332.   Анита dijo

  Ви благодарам многу што ми помогнавте да сменам сметка на Hotmail од англиски на шпански
  ОВОЈ ПРИРАЧНИК ПОМОГНА МНОГУ

 333.   Даниел dijo

  МНОГУ ДОБРО БЛАГОДАРАМ

 334.   алверто dijo

  локамбио и буелво !? и локам. Но, врати се на англиски јазик. Јебе што да правам сега ????

 335.   луар dijo

  gfhhgf

 336.   Едвард dijo

  брат Јас имам windows live messenger 2009 и не знам како да го претворам во шпански, но нема опција за јазик
  Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш

 337.   мирела dijo

  Тие веќе ја сменија мојата лозинка брзо

 338.   нна dijo

  uich благодарам благодарам за cora ова ми служеше demaciiaoo jumm yesi no huviiera siido за оваа информација mii hotmail toaviia би бил на англиски јазик qe rabiia но не сега е на шпански полн bakanooo graziiaz

 339.   Денис dijo

  ВЕ МОЛИМЕ ПОМОГНЕТЕ НЕКОЛКУ ДА ПОМОГНЕТЕ ШТО ДА ПРАВАМ, 4 ДЕНА Се обидувам да пронајдам начин да се сетам, да пребарувам за некаков вид на помош X низ вашата страница и не можам да го пронајдам растворот, каков што сум дисперзиран, ., СИТЕ МОЈА РАБОТА СЕГА, ПО пред неколку дена морав да поднесам работа во компанијата каде што работам, која добив силна беседа. ИСПРАТИТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ВИНДОУД ВО IVEИВО ПЕКОЛО ?? ДЕНИСЕ

 340.   Денис dijo

  УШТЕ ЕДНО ПОВЕTЕ .., НЕ СЕ ЗАПАМУВАМ МОЈОТ КОНГОСТ, И ДА ГО ОБНОВАМ ТИ МИРААТ ЗА ТАЈНИОТ ОДГОВОР ИЛИ АЛТЕРНАТИОНА ПОШТА. ПОШТА., НЕ ЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ. АКО МОANЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ OUЕ БИДЕТЕ МИ ГОЛЕМА РАДОСТ .., ПРЕД 0 ДЕНА СЕ Очајувам. XFAVOR ПОМОГНЕТЕ МЕ. НЕ СЕ ПОМИНУВАМ МОЈОТ РАЗОД

 341.   форум dijo

  Поминавте рака, беше толку лесно што дури и слеп човек го зграпчува, навистина благодарам

 342.   Pablo dijo

  Не можам да го најдам клучот за да се префрлам на шпански, ве молам помогнете ми

 343.   силвина dijo

  Јас навистина не знам зошто вашата страница ќе се вика оцет! Дали е иронија? Затоа што не сте горчливи! Вие сте генијалец, јас бев во можност да го решам мојот проблем, да ја конфигурирам сметката од англиски на шпански. Благодарам ....
  чили

 344.   Марио dijo

  Ви благодариме, вашето објаснување беше многу корисно

 345.   Памела dijo

  Инфо беше многу добра, многу ми помогна, многу благодарам !!!!

 346.   Ann dijo

  Ви благодарам многу, ви благодарам што ми помогнавте

 347.   Александар dijo

  Ви благодарам многу, ми помогна да ја сменам сметката во шпански.

 348.   Heеферсон dijo

  Здраво оцет! Погледнете, сакам да знам како го менувам јазикот. Но, од мојата msn .. од hotmail бр. Тоа е некако тешко ... give давам опции и ништо не излегува од промена на јазикот! = Да!

 349.   јокси переира dijo

  Здраво
  Во мојата жешка пошта сè е на шпански јазик го ажурирав мојот месенџер и
  Само ми требаш да ми помогнеш да го променам јазикот во мојот Месенџер ..
  те молам ах ...
  и кога ќе ми одговорат! ¿? ¿? ¿?
  Ми треба брзо!
  ве молам, ТРЕБА Е вашата помош !!!!!

 350.   Хуан Еспиноза dijo

  ола, како си
  твојот совет многу

  Но, сега имам уште еден проблем
  КУАНДО ГО СМЕНИ МОЈОТ ЈАЗИК МОЈОТ ILЕЛНИК
  ГИ ИЗГУБИВ СИТЕ Е-пошта

  Знаеш што можам да направам
  ??

  Би го ценел вашиот одговор

 351.   kitana dijo

  Здраво, во претходната Hotmail имав можност да ставам белешки или коментари во профилот на вашите контакти, но сега со новата не можам да ја најдам опцијата, дали некој знае како да го направи тоа за да продолжам да ги ставам ??

 352.   karen dijo

  Здраво .. вистината е дека ја имам на англиски јазик и не знам што напивка да ставам. Помогни ми. Не можам да ја читам мојата пошта, навистина се чита, но опциите се на англиски јазик ……… помош ……………… ..

 353.   Лизалдани dijo

  Здраво, благодарам на сите вас за тие прекрасни и ефективни информации, за сите нас; кои ракуваат со други јазици и сакаат да го променат. Всушност, неговото кратко, но ефикасно објаснување работеше „за да ги направи промените ... Ви благодарам многу..¡¡¡

 354.   alexa dijo

  помогни ми треба да го сменам јазикот
  те молам.

 355.   alexa dijo

  Ти благодарам за она што ми го рече !! Благодарам !!

 356.   Франциско dijo

  одличен против убиец по кој поминавте, ви благодарам
  Франциско од Перу

 357.   Даниел dijo

  благодарам за помошта дефинитивно тој @ l тој @ l тој @ l Att Даниел од месенџер переира

 358.   Адриана dijo

  Здраво, благодарам што нè научивте како да го смениме јазикот на hotmail од англиски на шпански. Беше супер лесно и беше многу корисно. Ви благодарам you. бабие

 359.   Ана Лора dijo

  joo .. многу ти благодарам, вистината е дека немав идеја како да го сменам јазикот на мојот е-пошта, ги следев овие чекори еден по еден и тоа е фантастично !!! благодарам !!!

 360.   alex dijo

  благодарам беше многу корисно

 361.   Lucia dijo

  добра ноќ, мислев дека упатството е супер, тие многу добро објаснуваат честитки .. бев во можност да го сторам тоа што го сакав
  благодарение

 362.   Lucia dijo

  благодарам за помошта многу добро разбрав што беше објаснето во упатството повторно благодарам

 363.   АНГЕЛ МАРКО ВИЛАФУРТЕ Л. dijo

  ОВАА СТРАНИЦА Е МНОГУ ДОБРО ДА ПОМОГНЕТЕ НА КОРИСНИКОТ .... ЧЕСТИТАЛИ ПО ВЕРУВАМ ВАКВИ ДОСЕК ... ЕКВАДОР.

 364.   Vanessa dijo

  Здраво Мишел

 365.   mauricio dijo

  Ги направив сите чекори што вие ги велите, отидов во опции, одбрав јазик што веќе зборува шпански, повторно избрав шпански, кликнав на зачувување и сè уште е на англиски јазик, прашав луѓе кои добро ги познаваат системите и не можат да го променат . Итно барам ваш совет. Јас сум од Мексико, ве молам испратете ми ги вашите предлози на мојата е-пошта, многу ќе го ценам, поздрав.

 366.   matias dijo

  Го симнав месенџер
  но не прочитав што има
  Англиски
  како да го направам тоа за
  стави го на шпански јазик

 367.   престанува dijo

  благодарам многу ми помогна

  и немам повеќе зборови

  БЛАГОДАРНОСТ

 368.   ајлен dijo

  здраво прошетка со конмоа? Не можам да го променам јазикот

 369.   адела dijo

  Ви благодарам….
  Бевте многу корисни .... !!!! 1

 370.   Александра dijo

  Здраво!! Ми треба твоја помош, не можам директно да влезам во hotmail, кога ќе влезам на страницата се појавува на португалски јазик, се најавувам и не ме пушта, немам поим што се случува со тоа, бидејќи msn не ме остава ниту да се отворам тоа Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш.
  Со почит

 371.   Маира Дијаз dijo

  Здраво, мојата е-пошта е сè уште на англиски јазик. Можеби е вирус, освен што видов дека во другиот hotmail е новата верзија, а не во мојата, можете ли да ми кажете? Ви благодарам

 372.   камила dijo

  не јас густа

 373.   Марија dijo

  здраво ви благодарам ова брзо и супер брзо сега разбирам сè на шпански px бакнежи xau

 374.   повеке dijo

  Благодарам на оваа информација, многу ми помогна да го сменам англискиот јазик во шпански ... честитки многу успех

 375.   ксиме dijo

  со последното ажурирање на hotmail не можев да прикачам датотека за да испратам е-пошта, помогнете ми

 376.   leo dijo

  Ви благодариме, вашето објаснување беше многу корисно.

 377.   силвина dijo

  Благодарам, можев да го сменам јазикот

 378.   Мишел dijo

  Ми се чини многу добро, но имам мал проблем на страницата за hotmail ... тоа е на шпански, но моите МСМ се на англиски јазик. Помогни ми….

 379.   ЈАРИ dijo

  ЗДРАВО, ЗАРАБОТУВАЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЧЕКОРИ МИ ПОМОГНАТ МНОГУ Е ​​К, НЕ САКАМ АНГЛИСКИ И НЕ СИ ОБЈАВУВАМ НИШТО, А МНОГУ РАБОТА СО ГРАКС

 380.   Рафа dijo

  Здраво Вињагре. Ги следам чекорите за промена на јазикот од англиски на шпански, но тој сè уште се појавува на англиски јазик. Исто така, ја инсталирав програмата повторно, но сè уште работи исто. Ве молам, малку помош. Поздрав
  Јас сум и Вингре, драго ми е што знам дека има повеќе во светот, ние сме во опасност од истребување.

 381.   mauricio dijo

  Ви благодарам што не знаев што да направам благодарам сесссссссссссссссссссссссссс

 382.   paola dijo

  Здраво, мојот живот е комплициран, имам интернет, можам да влегувам и да навигирам, но кога сакам да ја отворам мојата пошта не се отвора ставам лозинка и не се отвора и знам дека не е џек затоа што можам да ја отворам во друг компјутер ayadaaaaaaaaaaaaaame xfa не сум го видел моето семејство веќе подолго време оооо.дај ми го решението, затоа што можеш да ти се заблагодарам и Господ да ти продаде

 383.   виолетова аметист dijo

  Благодарност до оној што ги постави чекорите за претворање сметка од англиски на шпански. Мојата благодарност е до вас

 384.   бето маки dijo

  Ви благодариме што бевте толку дидактични во вашиот одговор.

 385.   бето маки dijo

  Ви благодариме за одговорот и што сте дидактични и пред сè нарачани чекор по чекор
  Благодарам
  Beto

 386.   Вивиана dijo

  одлична информација благодарам навистина не знаев што да правиш

 387.   лејди dijo

  благодарам вистината бев малку заплеткана

 388.   РОЧИ dijo

  еј ти благодарам многу, од што ме спаси меаааа ... чао

 389.   астарот dijo

  Фала многу, лудо, многу ми помогна

 390.   калоконто dijo

  здраво ви благодарам многу, вие сте голем бог да ве благослови

 391.   елчампи dijo

  Здраво, вашето објаснување е во ред, но имам капина 8310 и имам интернет, но таму не пишува ништо за тоа како да го смените јазикот, се надевам и имам одговор. Ако го имавте, испратете ми го по е-пошта, ве молам ...

 392.   alexa dijo

  Здраво, би сакал да знам како да го сменам јазикот на шпански во мојата е-пошта, бидејќи не знам како да го извршам овој процес

 393.   alexa dijo

  Алекса повторно ја направи постапката и излезе нешто полошо од англискиот јазик, јас само сакам да бидам воден со овој јазик каде што вели близок ceccion вели на тој јазик valjalogmine

 394.   alexa dijo

  Те замолувам да ми алудираш, излезе јазик, сè чудно, не е англиски, не знам како да се водам

 395.   alberto dijo

  Здраво, многу ви благодарам за помошта, бевте многу корисни, ви благодарам

 396.   Нибер dijo

  Ви благодарам, беше многу корисно

 397.   Кенија dijo

  благодарам за оваа информација

  Можете ли да ми помогнете при промена на лозинката?
  благодарение

 398.   ulулијана Маријанела dijo

  БЛАГОДАРАМ ВЕСТИ, многу ми послуживте, сега имам е-пошта на мојот сопствен јазик, поздрави и Kубезни бакнежи

 399.   наталија андреа dijo

  Ви благодарам, вашата страница многу ми помогна - затоа што порано не разбирав ништо хаха бакнежи

 400.   Елизабет dijo

  Ви благодарам многу, вие сте навистина дидактички, ме извадивте од едно, ви благодарам

 401.   хенан РОКЕР dijo

  убиец на оцет халоја благодарам ќе им препорачам на моите пријатели
  илјада благодарам

 402.   оскар dijo

  МНОГУ ДОБРО БЛАГОДАРАМ ЗА ПОМОШ

 403.   мало девојче dijo

  Ви благодарам многу ... Не знам што би сторил без оваа помош

 404.   VICTOR dijo

  БЛАГОДАРАМ ССССССССССССССССС

 405.   сонцето dijo

  Здраво, знаете дека би сакала мојата мрежа на пријатели да биде приватна, затоа што ги бришам и исто така се бришат од windows live messenger, т.е. не можам повеќе да разговарам. ахх и друга мала работа сега во мојот профил месенџер имам контакт и чр д разговор има два прозорци ... се надевам дека ќе ми помогнат .. благодарам и поздрав ...

 406.   сонцето dijo

  Јас сум xfa, се надевам дека можете да испратите информации на мојата е-пошта..дискулпа и грацијакс

 407.   Џонатан dijo

  Милллл ти благодарам што ми послужи. Вие сте многу корисни, продолжете да им помагате на многу луѓе како мојот GRRRRAAAAACCCCIIIIIIAAAASSSSSSSSSSSSSSSSS

 408.   Хилари dijo

  здраво погледни што е пониско

 409.   JHON MAICOL ГМ dijo

  ееее. Ми се чинеше лесно, поздрав за сите

 410.   СЕБАСТИЈАН dijo

  Здраво, јас сум Себастијан, имам 5 години и твојата помош многу ми помогна. Имам само е-пошта. фаламссссссссс

 411.   бадеми dijo

  Но, прашањето е како да се смени на шпански ,,, прозорецот за почеток на прозорците во живо… ..прозорецот што се отвора при поставување на вашата лозинка ,,, благодарам

 412.   Џон Cena dijo

  Ви благодарам многу за тоа, продолжете вака
  хахахахахахаха
  Јас се викам Алан и јас сум обожавател на Johnон Сина кога сакате да знаете нешто
  за ембријата е-пошта до пошта alaysinahi@hotmail.com
  навистина ми го праќаш и
  Уште еднаш, многу ви благодарам
  Џон Cena

 413.   Џон Cena dijo

  стави трик со клупски пингвин
  те молам ми требаш

 414.   Исус dijo

  благодарам многу

 415.   paola dijo

  Ви благодариме за вашата помош, тоа е многу едноставен и брз прирачник.
  Ми се допадна. Среќа… ..

 416.   природен dijo

  Здраво

 417.   да dijo

  фала ми се допадна

 418.   Скарлет dijo

  Леле! Ви благодарам многу, тоа ми помогна многу, не можев да се справам правилно

  🙂

 419.   сораја виlarароел dijo

  објаснувањето е едноставно и многу корисно ... Ви благодарам. Отсега ќе ги "користам" како "алатка" ... Ви благодарам многу!

 420.   Еми dijo

  ти благодарам џемперија таму ако помина. иако не беше истиот редослед, но многу ме гледаше ... залив

 421.   Дејвид dijo

  Ви честитам, бевте многу корисни за промена на јазикот на мојата е-пошта, ви благодарам многу пријатели…. Гушкање.

 422.   Мери Силва dijo

  отсега ќе бидеш како „алатка“ milllllllll благодарам што многу ми помогна

 423.   sLiPkNOT dijo

  Не знам како да го сменам мојот јазик од англиски на шпански, ве молам помогнете ми

 424.   Д ???????? ƒ ???????? dijo

  благодарам Твоето објаснување ми служеше .. иако повеќето
  Морав да заклучам ... затоа што моето беше различно од твојата хотмаи. но еј .. барем сум среќен, приказна што ја видов подвлечено да кажам нож! затоа што .. Јас не .. Сакам англиски јазик .. но .. Јас лично го користам msn за сериозни работи .. да не обидувам да заклучувам што ова и другото значи добра благодарност за помошта и да им помагам на луѓето среќа

 425.   Д ???????? ƒ ???????? dijo

  благодарам Твоето објаснување ми служеше .. иако повеќето
  Морав да заклучам ... затоа што моето беше различно од твојата хотмаи. но еј .. барем сум среќен, приказна што ја видов подвлечено да кажам нож! затоа што .. Јас не .. Сакам англиски јазик .. но .. Јас лично го користам msn за сериозни работи .. да не обидувам да заклучувам што ова и другото значи добра благодарност за помошта и да им помагам на луѓето среќа

 426.   Даниел dijo

  бран !!!!!!!!
  Ви благодарам, беше многу корисно!
  Не знам што направив без оваа информација !!!!
  да кажам !!! ... хехехех

 427.   Фелипе dijo

  Овој водич е многу добар и многу лесен

 428.   Аријана dijo

  ИНЦЕРЕЛНО, МНОГУ ВИ БЛАГОДАРАМ:)… ОВОЈ ПОМОШ МНОГУ МЕ СЛУЧИ. Мислам дека е многу добро објаснето ... Чау !!!

 429.   Хулио dijo

  Здраво, оваа информација многу ми помогна, ви благодарам што ја споделивте со луѓе кои сè уште не можат многу добро да ги користат сите алатки и копчиња што се појавуваат во нашата е-пошта.

  Збогум

 430.   Зиани dijo

  Вистината не ми успеа

 431.   Erick dijo

  Добри вибрации, благодарам!

 432.   isa dijo

  мукса гракс

 433.   пирапир dijo

  Отидов од англиски на шпански, но добив порака во која се вели дека од безбедносни причини ми треба телефонскиот број за да избегнам создавање спам и оттогаш не можам повеќе да отворам. Што можам да направам*

 434.   валтер dijo

  Како можам да испратам до датотека она што го пишувам во моите пораки на мојот компјутер, или секој што ќе влезе во мојот компјутер, испрати сè во внатрешна датотека и нека биде зачувано.
  Ви благодариме за вашата помош
  валтер

 435.   линк dijo

  благодарам за советите
  Имам братучетка која и ја отвори жешката пошта на англиски јазик и требаше да ја смени

 436.   ESSЕС dijo

  Здраво, имам windows live messenger на англиски јазик и го сакам на шпански како што се случи .. но тоа е месенџер не пошта .. затоа што ја имам поштата на шпански .. само месенгер е некој да ми каже како да направете го тоа би го ценел.

 437.   silvia dijo

  Мојата е-пошта го нема тоа во опциите, тоа е неодамнешна е-пошта и не сум го сменила јазикот

 438.   ani dijo

  Благодарам што успеав, ја сменив мојата пошта од англиски во шпански.

 439.   Карлос dijo

  Ви благодарам многу, го ценам, муксо

 440.   Карлос dijo

  Јас сум од xamar de huacho ps peru најдобрата земја

 441.   кхорита dijo

  многу добро, ПОМОГНУВАМ МНОГУ ВИ БЛАГОДАРАМ

 442.   мазон dijo

  Ви благодарам многу за вашиот придонес. Тоа е многу навремено, едноставно и лесно разбирливо. Се надевам дека сите оние кои знаат нешто друго и сакаат да го споделат своето знаење без да ги потценуваат оние кои не знаат.

  Здраво наставничке.

 443.   Единсон dijo

  БЛАГОДАРАМ НЕ ЗНАЕТЕ ЛУТИЛКВЕМ БЕШЕ

 444.   анонимни dijo

  Ви благодариме за вашите информации, тоа беше корисно и разбирливо.

 445.   повеке dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА ВАШИТЕ ИНФОРМАЦИИ МНОГУ МЕ СЛУЧИ.

 446.   смарагд dijo

  Здраво, благодарам за информацијата, ми беше многу корисно и се надевам дека ќе продолжат да имаат многу посетители затоа што навистина имаат многу добри информации.

 447.   Полет dijo

  илјада благодарност за многу помош илјада, но илјада благодарност

 448.   Алберто dijo

  Ви благодариме!

 449.   Луис Јими dijo

  Благодарам

 450.   габи dijo

  фала ти си совршен !!!
  Страдав без да можам да разберам сè !!!

  Ви благодарам многу и БОГ да ве благослови !!!

 451.   Роџер dijo

  Фала за помошта мислам дека ако некој не разбира што си напишал дека е идиотски

 452.   Едисон dijo

  Ви благодариме за информацијата, тоа беше лесно

 453.   Лена dijo

  Ви благодарам многу што не е да се знае хаха беше едноставно со вашето објаснување

 454.   Марвин dijo

  Здраво. Само сакам да ви се заблагодарам за помошта, таа е многу едноставна и практична, благодарам за објаснувањето

 455.   Џоел dijo

  Здраво. Беше многу лесно, благодарам

 456.   Дејвид dijo

  Ви благодарам, ми беше лесно за прв пат да ја користам оваа мрежа, многу ми помогна

 457.   Brandon dijo

  Ви благодарам, вашиот совет беше многу корисен.

 458.   румени dijo

  Ако можете да ми помогнете да го сменам тоа „отворено“ во „отворено“ кога ќе се појави известувањето за да работи или да преземам некоја пошта. Ви благодарам

 459.   Лурд dijo

  Пред некое време некој ја внесе мојата сметка за е-пошта и сега кога сакам да влезам, не ми е дозволено и излегува пораката дека мојата сметка е блокирана. Сакам да ја вратам дури и мојата листа на контакти и не можам да влезам воопшто

 460.   giovanny dijo

  благодарение
  сега имам друг проблем, ја затворам сесијата и таа се затвора, го исклучувам компјутерот, а кога ќе го вклучам одам на hotmail и сесијата ми е сè уште отворена, не ја затвора сесијата и кокиците се блокирани, тој не ми дозволува да сторам ништо, пишува дека треба да ги активирам.

 461.   jj dijo

  Ми беше лесно да го сменам од англиски на шпански, благодарам

 462.   Хектор dijo

  Јас веќе го сменив јазикот, но кога одам во инбокс, тоа се враќа на англиски и кога одам во опции, се менува на шпански што можам да направам ?????????

 463.   Jaime dijo

  благодарам за објаснувањата се покажа полесно отколку што се очекуваше

 464.   Shirley dijo

  Супер информација… .. многу добро, ви благодарам многу!

 465.   Дора dijo

  супер сериозно ви благодарам многу

 466.   jr dijo

  Ви благодарам многу за вашиот придонес, тоа е едноставно, разбирливо и многу корисно, со тоа можев да ја пренесам мојата пошта од англиски на шпански
  и му помага на роднина кој го има истиот проблем

 467.   Даглас dijo

  Здраво, ги направив чекорите, и го дадов за да зачувам, но ги затворам и кога повторно ќе го отворам, секогаш излегува во црквите, не знам што се случува, или кога само што ги направив сите чекори Одам во инбокс и продолжувам на англиски јазик

 468.   Даглас dijo

  Испратете ми го образложението на мојата е-пошта, добро

 469.   Марлени dijo

  Грацеаааааааааааааасссссссс бев добар, многу ми помогна, не знаев како да го направам тоа ...

 470.   Хорхе Веласкелслдивар dijo

  Чисти роднини на пристигнување мичокан

 471.   Лучијано dijo

  Имам прозорци 7 и не можам да го променам јазикот на windows live messenger! Те молам, кажи ми како можам да го направам тоа

 472.   слатко-сладок dijo

  што е ова
  тоа е многу
  кул0
  Да хехе
  дебели
  добро ...
  кисеси

 473.   Luisa dijo

  Ви благодарам што ми помогнавте, услугата што ми ја дадовте беше навистина корисна. Сега можам да кажам дека знам повеќе за мојата пошта.

 474.   ХУАНИТА dijo

  Ви благодарам многу, вашата помош беше многу важна, можев да го сменам јазикот на мојата hotmail.

 475.   карола dijo

  Би сакал да го ставите јазикот на шпански јазик

 476.   карола dijo

  дека ќе ми направат услуга да го ставам јазикот на шпански јазик во мојата лента

 477.   Милер dijo

  Добри податоци, тукушто создадов сметка и многу ми помогна. Благодарам

 478.   наталија