Освојте Star Wars PS4, ДВД и играчки. Учествувајте и добијте го WinX DVD Ripper бесплатно

Winxdvd настан војна на starвездите

По повод годишнината од Денот на Starвездите, WinXDVD сака да го прослави со стил нудејќи можност за освојување на различни награди како што се PS4, ДВД-а од сагата „Војна на Starвездите“, играчки и 500 дневни лиценци на апликацијата WinX DVD Ripper.

Благодарение на алатките како WinX DVD Ripper, можеме да пренесеме која било датотека од DVD-диск за приближно пет минути со забрзување на графичкиот процесор. Малку време да се види како во минатото требаше да се направи резервна копија околу час и половина или понекогаш и до два во зависност од обемот на работа.

Правењето копија на стар или модерен филм на MP4 ќе ви овозможи да го извезите, на пример, во pendrive и да го гледате без потреба од плеер. Покрај тоа, има малку повеќе од три чекори за да започнете и неколку минути за да може да се извезе во зададената папка на апликацијата, во Видеа на WinXVideos.

Подарок за да го прославиме денот на Војна на вездите

Секој 4 мај се слави Денот на Starвездите, франшиза создадена од Georgeорџ Лукас и родена во 1979 година, пред вкупно 42 години од првиот филм. WinXDVD одлучи да претстави посебен настан со подароци за учесниците, кои ќе можат да освојат ДВД-а од сагата PS4.

Прославната кампања на Денот на Starвездите на WinXDVD може да учествува со споделување на слики од „Војна на вездите“, покрај тоа што ќе одговорат на прашалникот „Војна на вездите“ и ќе се приклучат на Фејсбук групата за филмови „ВинксДВД“. Исто така, 500 копии на WinX DVD Ripper можат да се освојат со споделување секој ден.

Кампањата „Војна на Starвездите“ е ждрепка во два круга, првиот круг трае од 24 април до 5 мај; вториот круг е од 6 до 13 мај. Верзијата за подароци на WinX DVD Ripper им овозможува на корисниците да го искусат софтверот со целосен опсег 15 дена по активирањето. Ажурирањето на доживотната верзија на WinX DVD Ripper има специјална понуда за ограничено време, за ова мора да ја надградите доживотната лиценца на WinX DVD Ripper со специјална понуда.

Претворете филм во друг формат во три чекори

папка за дестинации winx dvd ripper

Најмногу кинефили имаат филмови на ЦД-а и ДВД-а, собирајќи голема колекција на филмови, како и сериски и телевизиски документарци. Со денешните хард дискови, потребно е само да го пренесете на еден од нив и да ги пуштите брзо и без потреба од ДВД / Blu-Ray плеер, работа што апликацијата WinX DVD Ripper во голема мера ја олеснува.

Кога отворате WinX DVD Ripper, тој ви покажува јасен и едноставен интерфејс, тој исто така покажува воведен водич за да започнете со користење на алатката за уредување. Како што е прикажано на веб-страницата, има три чекори што треба да ги започнете и рипувате тој филм, серија или документарен филм.

Процесот ќе биде прикажан во горниот десен прозорец, така што ќе ги видите сите слики до крајот и потоа ќе ја репродуцирате таа датотека на кој било уред што го игра тој формат. Да се ​​биде MP4, има многу што го прават тоа, вклучително и телевизори со Smart TV преку вклучените USB порти.

Апликацијата, исто така, има многу повеќе излезни формати во случај да ја сакате во други не од Mp4, откако ќе го вметнете дискот, кликнете на Диск (ДВД-икона), кликнете на неа и ќе започне да се вчитува додека не ви ги покаже сите излезни датотеки, помеѓу Тие се најпознати, како што се AVI, MP4 за iPad и iPhone, WMV, MPG, M4V и во MOV, меѓу многу други.

Многу разноврсна апликација

Rip WinX DVD Ripper

WinX DVD Ripper е способен да откинува ДВД-а стари во формати MP4, FLV, AVI, MOV, MP3, како и читливи за iPhone, iPad, Android, Windows и Mac. Не се губи квалитет, при правење точен клон на филмот или датотеката снимена на тој диск што сакате да ја извадите на компјутерот во тој прецизен момент.

Покрај тоа, алатката работи со кое било ДВД, вклучувајќи оштетени, слабо структурирани ДВД, стари ДВД, новоиздадени и други од вашата колекција. Обично го чита секој од дисковите без проблем, правејќи совршена копија на оние видеа што сте ги зачувале.

WinX DVD Ripper го надминува брзото пренесување на сите датотеки, исто така дава можност за сечење, спојување, исекување на дел од видеата, додавање преводи или прилагодување на параметрите. Апликацијата вклучува технологија за забрзување на хардверот Layer 3 за да се заврши работата за околу пет минути, време кое е релативно мало.

Како да конвертирате видео во апликацијата

WinX DVD Ripper

За брзо претворање на ДВД во читлив формат за кој било уред, потребен ни е дискус и диск ДВД читач / снимач на компјутер, или Windows или Mac OS. За да направите копија, направете го следново:

 • Вметнете го ДВД-дискот во ДВД-плеерот / писателот
 • Кликнете на Дискот што го покажува зборот ДВД и кликнете на «Добро»
 • Loadе потрае само неколку секунди за да се вчитаат за да ви ги дадам сите формати во кои може да се направи точна копија на датотеката
 • Изберете го излезниот формат што го сакате, на пример, еден од најкористените во моментов е MP4, повторно кликнете „Добро“ и за да започнете да рипувате, кликнете на копчето „Стартувај“ во сино и почекајте да заврши проектот
 • Запомнете дека тоа ви ја покажува патеката каде што датотеката оди подолу, каде што пишува "Папка за дестинација"

Ако ви се допадна апликацијата, запомнете дека можете да ја добиете вашата лиценца потполно бесплатна учество во прославата на кампањата за Денот на Starвездите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.