Wordmark - Преглед на текст со различни фонтови во исто време

Една од работите што ни одзема најмногу време на дизајнерите е одлука на изворот повеќе според веб-страница, оваа задача е многу комплицирана бидејќи мораме помине извор по извор За да видиме која најмногу ни се допаѓа, овој пат ќе зборуваме за одлична алатка, која ни помага да го скратиме времето изберете го најдобриот фонт, името на апликацијата е Речник.

обележувач

Речник е одлична алатка, бидејќи ни овозможува прикажете текст со различни фонтови во исто времеЗа да ја користите оваа апликација, само треба да го напишете посакуваниот текст и да притиснете на зеленото копче што вели «Вчитај фонтови«, Кој ќе ни го покаже овој текст со сите фонтови што ги инсталиравме на нашиот компјутер. Оваа акција ќе ни овозможи да знаеме кој фонт најдобро се гледа на нашата веб-страница, бидејќи ни го нуди името на наведениот фонт под текстот.

Линк: обележувач


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.