Wunderlist: Задржете ги и задачите синхронизирани со Windows 7

списоци со работи што треба да ги споделите

Wunderlist е интересна алатка која е достапна подолго време на различни видови платформи, што им помогна на голем број луѓе да организирајте ги списоците што треба да ги направите за да завршите со мали потсетници.

Кога Wunderlist беше лансиран за прв пат, неговите развивачи одлучија да предложат само верзија за Mac компјутери и мобилни уреди на Apple, оставајќи ги настрана остатокот од платформите. Добрата вест на сите е дека во моментов веќе постои верзија за нив, што дополнително ја проширува можноста за да можат да споделуваат списоци за обврски со кој било оперативен систем што ги имаме при рака; Досега во овој напис ќе го споменеме начинот на кој работи оваа алатка, иако се применува првенствено на Виндоус 7, ова е најновата ревизија што ја предложи инвеститорот за оние кои сè уште го кажаа оперативниот систем.

Како работи Wunderlist во Windows 7

Пред извесно време беа споменати вестите каде беше предложен Wunderlist за платформите што ги спомнавме погоре, читање што ви предлагаме да го сторите за да можете да одржувате хронолошки редослед на историјата на оваа апликација. Сепак, корисниците кои немаат мобилен уред на Apple (iPhone или iPad) или персонален компјутер со оперативен систем Mac веќе не мора да бидат ограничени во користењето на Wunderlist ако тие имаат компјутер со Виндоус или мобилен телефон Виндоус Телефон.

На врвот ги поставивме врските за преземање, а исто така и страниците каде што треба да одите за да можете набавете и инсталирајте ја Wunderlist на вашата претпочитана платформа или мобилен телефон. Ако имате тековен оперативен систем (Windows 8.1 натаму) ќе забележите дека оваа апликација поставува плочка во живо, што значи дека секоја интерактивност на овие списоци со задачи ќе биде прикажана во реално време на нејзиниот интерфејс.

Wunderlist 01

Ако имате Windows 7 на вашиот персонален компјутер, мора да ја користите првата врска што ја предлагаме на врвот. Откако ќе го инсталирате и извршите Wunderlist за прв пат, алатката ќе ве замоли да отворите нова сметка иако, ако веќе имате, треба да ги користите соодветните акредитиви. И корисничкото име и е-поштата и лозинката се податоци што ќе треба да ги внесете во малата форма што ќе биде прикажана таму.

Креирање и управување со нашите задачи во Wunderlist

Интерфејсот со кој е претставен Wunderlist е привлечен и можно е да се забележи дека на средината се појавува слика на позадина; лево ќе се појави странична лента, каде што ќе биде присутна:

  • Име на вашиот профил.
  • Известувања, разговори и мала лупа за да пронајдете посебна задача.
  • Сите задачи што сте ги структурирале во Wunderlist.

Wunderlist 06

Кон десната страна на оваа лента има простор каде што ќе мора да ги напишете задачите што одговараат на списокот избран во страничната лента. Токму таму ќе имате можност да дефинирајте го датумот, потсетникот и можноста да го споделите со вашите пријатели или направете го тоа јавно, користејќи ги иконите прикажани на дното на работната површина.

Wunderlist 08

Ако некоја од задачите е веќе завршена, ќе треба да ја изберете малата кутија сместена лево од нивното име. Ако наместо тоа кликнувате на десното копче на глувчето На која било од овие задачи (во списоците), ќе можете да забележите присуство на неколку опции во контекстуалното мени, што ќе ви помогне да можете да ја елиминирате или управувате со избраната задача на општ начин.

Wunderlist 05

Интерфејсот што Ви го покажува Wunderlist е многу лесен за употреба, а навистина интересно е синхронизацијата што може да се направи со различни мобилни уреди или со други персонални компјутери. За да го направите ова, само ќе треба да ја преземете соодветната верзија што одговара на секоја од платформите (персонални компјутери или мобилни уреди) и токму таму, користете ги истите ингеренции за најава. Со ова, сè што правите на еден компјутер автоматски ќе се рефлектира на сосема друг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.